יום ראשון , 18 אוגוסט 2019
דף הבית / חדשות / אבל כבד בשדרות: ששון שרה הלך לעולמו
ששון שרה ז"ל. אבידה גדולה לשדרות. עיבוד תמונה: אורי גבאי
ששון שרה ז"ל. אבידה גדולה לשדרות. עיבוד תמונה: אורי גבאי

אבל כבד בשדרות: ששון שרה הלך לעולמו

בעל המכולת והסמל של שדרות לא חש בטוב וניגש לקופת חולים שם לפתע לקה בדום לב, לאחר שמאמצי ההחייאה כשלו הוא נפטר. כתבנו אורי גבאי נפרד ממנו בכאב גדול!

עשרים שנה של כתיבת עיתונאית ומעולם לא נבלעו לי המילים, מעולם לא כתבתי שורה ומחקתי, כתבתי ומחקתי בלי הפסקה, איך בכלל מעכלים את הבשורה הקשה הזאת שששון שרה, האיש עם ההומור אבל בעיקר עם הלב הענק איננו עוד, בלתי נתפס, פשוט בלתי נתפס. כמה שעות קודם אתה פוגש אותו במכולת הכי  מפורסמת במדינה ופתאום בום! "ששון שרה נפטר", אתה שומע וזה לא נקלט, אין לא נקלט. הייתי בטוח שזו טעות, סתם שמועה כמו לפני עשר שנים שהוא עבר אירוע לב וכולם כבר הספידו אותו עד שהתבררה הטעות. קיוויתי שבאמת שמדובר בעוד סתם שמועה אבל "לא" אומרים לי, "זה נכון", גם בזמן כתיבת מילים אלו, אני לא מאמין איך אפשר לדבר עליו בלשון עבר הרי ששון הוא העבר וההווה שלנו, כל מי שבגיל 10, גיל 20, 4- ו-60 מרגיש את זה, גדל עם המכולת של האמא, המשיך עם המכולת של ששון, ששון הוא כל כך ההווה. הוא סמל שאיבדנו היום בכאב גדול.

ששון שרה ז"ל. בעל המכולת הכי מפורסמת במדינה. צילום: אורי גבאי
ששון שרה ז"ל. בעל המכולת הכי מפורסמת במדינה. צילום: אורי גבאי

לאורך עשרים שנות עיסוקיי בעיתונות המקומית בוודאי שהעיר נפרדה בפתאומיות מלא מעט סמלים אבל אני מרשה לעצמי לקבוע, שדרות איבדה את הסמל הכי גדול שלה, האיש שכולם הכירו, איש חירות אמיתי, ליכודניק גאה וזה קרה בדיוק ביום שראש הממשלה הגיע לביקור וגם הוא היה בהלם מוחלט נוכח הבשורה הקשה. "הליכוד איבד היום את אחד התומכים הבולטים, איש שתמיד אמר את מה שהוא חושב" ספד לו נתניהו שנזכר במפגש הראשון שלו עם שרה מלפני 30 שנה כשהיה בתחילת דרכו הפוליטית.

ששון שרה ז"ל. איש ליכוד מובהק. ראש הממשלה ספד לו הערב. צילום ארכיון: אורי גבאי
ששון שרה ז"ל. איש ליכוד מובהק. ראש הממשלה ספד לו הערב. צילום ארכיון: אורי גבאי

את ששון צילמתי עשרות אם לא מאות תמונות, רק בבחירות האחרונות הוא התייצב אצלי בסטודיו לצילומי תדמית, כמו תמיד הצטלם בפשטות כי כזה הוא היה- עממי ופשוט. אני משחזר בראש את המפגשים הרבים איתו, את התמונות שכל אחת מספרת את הסיפור שלו, את האמת שבו. תמיד חיפש לעשות טוב. בבחירות כל כך רציתי שיבחר למועצת העיר שזקוקה נואשות לנבחרים אמיתיים כמו ששון, איש עקרונות שלא סוטה מהדרך, תמיד נאמן לאמת שלו.

ששון שרה ז"ל יחד עם חברו עו"ד יוסי כהן על רקע רחוב יוספטל. צילום: אורי גבאי
ששון שרה ז"ל יחד עם חברו עו"ד יוסי כהן על רקע רחוב יוספטל. צילום: אורי גבאי

את הבשורה הקשה שהכתה בשדרות אי אפשר לעכל, מי היה מאמין בכלל שבסופ"ש אחרי שהגיליון כבר ירד לדפוס, הכל ישתנה בבת אחת עם לכתו של ששון. אני חש כאב גדול, כי אני מרגיש שהעיר שלי איבדה איבר משמעותי בגוף. אני יודע שזה דרכו של עולם, אבל שדרות שאחרי לכתו של ששון כבר לא תהיה אותה שדרות, המרכז המסחרי הישן בלי ששון כבר לא יהיה אותו מרכז מסחרי. חשוב שכולם ידעו, ששון היה הראשון שגייס את התקציב לטובת שיקום המרכז שעובר בימים אלו שיפוצים, במשך עשר שנים חיפש הנהגה שתממש את התוכנית, דווקא כשזה קורה הוא כבר איננו עוד!

יהי זיכרו ברוך!

 

לכתבה הבאה:

רוחות מלחמה: מספר יירוטים בשמי שדרות והסביבה ביממה האחרונה

בהמשך לשיגטר הרקטה אמש, גם הערב (שבת) שוגרו מספר רקטות לעבר שדרותכשרסיס טיל נחת בחצר …

תגובה אחת

  1. תודה על הכתבה לזכרו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.