יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / ספורט / כדורגל / "אווירה נפלאה אצל טלקר"

"אווירה נפלאה אצל טלקר"

מכבי ציון שדרות ממשיכה בהכנות שלה לעונה בליגה ב' דרום ב' שתיפתח בסוף החודש במשחק גביע. בסוף השבוע הקבוצה הפסידה במשחק אימון נגד מכבי קרית גת מליגה א' 3:1. בינתיים השחקנים מספרים על אווירה טובה: "הקבוצה נבנית לאט ובטוח. אנחנו מרוצים מאוד מהמאמן עופר טלקר"

בעוד כשבועיים תפתח מכבי 'ציון' שדרות את העונה במסגרת גביע המדינה, אף על פי שכרגע לא נראה שהקבוצה מוכנה והסגל עוד רחוק להיות מושלם האווירה  בין השחקנים למאמן כך עושה רושם טובה מאוד. "אין ספק, עופר טלקר הוא דמות בכדורגל הישראלי, מי שחשב שהוא יגיע עם פוזה מגלה שהוא מאמן יסודי מאוד ששומר על כבוד עם השחקנים ורואים את זה בכל אימון" ציינו שחקנים בקבוצה. "כרגע אנחנו עובדים מאוד קשה באימונים, עופר הביא שיטה מעניינת ולא רגילה של הרבה עבודה עם כדור ולא רק כושר גופני בלי תכלית, בטוח שתהיה לנו קבוצה טובה".

כאמור, המאמן טלקר הגיע לשדרות עם המון ציפיות בכל הקשור להחתמת שחקנים, עד כה הוא לא ממש הצליח להחתים שחקנים בכירים כפי שמצפים ממנו אבל הערכה היא שהוא ממתין למספר שחקנים בכירים שיפלטו מקבוצות ליגה לאומית וליגה א', בינתיים הוא נעזר בשחקנים מהקבוצה שמכירים את היצע השחקנים בדרום, כל שחקן שמגיע להתרשמות הוא בוחן בצורה רצינית לפני החתמתו כי התקציב מוגבל והוא מעדיף להשקיע בשחקנים עם קבלות. יש לציין כי שדרות נמצאת במגעים עם לא מעט שחקנים אשר משוכנעים שהכסף זורם למועדון בכמויות גדולות. "הזוי מאוד ששחקנים שמקבלים בקבוצות אחרות בקושי 3000 שקלים מבקשים משדרות 7000 שקלים, זה מוגזם" אומרים במועדון, "העונה בניגוד לעונה הקודמת שבה הוחתמו שחקנים על ימין ועל שמאל הכל נעשה אחרת, אין יותר שכר מופרז בלי קבלות, זאת אומרת ששחקנים יקבלו שכר בסיס ובונוסים על נקודות, ככה עושים בכל הקבוצות במרכז, ככה לפחות נשלם על הצלחה ולא נשלם מראש על קבוצה בינונית".

מי שמעורה מאוד בבניית הקבוצה ומסייע באיתור שחקנים הוא השחקן הכי וותיק בקבוצה אדם אדרי שפותח את עונתו ה-15 בבוגרים של מכבי ציון שדרות. "אני חייב לומר שאני נהנה מכל אימון אצל טלקר, האווירה אצלו פשוט נפלאה" ציין השחקן בן ה-30, "הקבוצה נבנית לאט ובטוח. אנחנו מרוצים מאוד מהמאמן עופר טלקר". האם הקבוצה שנבנית יכולה לתת פייט בצמרת? כי כרגע הסגל רחוק מלהיות מושלם, לדבריו של אדרי "בעונה שעברה הייתה רכבת שחקנים, הסגל היה סגור כבר באימון הראשון ולא צריך להזכיר לך איך זה נגמר, אולי הפעם השיטה הזו תהיה יותר נכונה. כרגע נבנה לדעתי בסיס טוב וברור לנו שיהיו חייבים לצרף עוד שחקנים, אני סומך על המאמן  שישלים את הסגל בשחקנים שהקבוצה צריכה, הכי חשוב שיש אווירה טובה והקבוצה מתחברת לאט לאט".

בתוך כך, בסוף השבוע שעבר המאמן עופר טלקר ערך ניסוי כלים ראשון במשחק אימון בחוץ נגד מכבי קרית גת מליגה א' דרום. שדרות הציגה יכולת טובה ברוב חלקי המשחק ואף עלתה ליתרון 1:0 משער שכבש זוהר קסאפו. בשלהי המשחק לאחר שהמאמן החליף את ההרכב הראשון המארחים ניצלו זאת כדי לכבוש שלושה שערים ולנצח 3:1.

כתבנו מציין כי בצוות המקצועי של טלקר חל שינוי לאחר שעוזר המאמן ששי יצחקי תושב העיר שדרות קיבל הצעת אימון במרכז הארץ שם הוא מתגורר. כעת טלקר מסתדר לבדו עם מאמן כושר. מי שיסייע לו הוא שוער הקבוצה בעבר אביחי גו'רנו שגם ישמש כמאמן שוערים וגם יסייע בארגון.

בכל הקשור לסגל הקבוצה יש לציין כי במועדון הגיעו להסכמה עם שוער רוסי יהודי שמתגורר ברוסיה וצפוי לנחות בארץ בשבוע הבא, כעת מחפשים לו יחידת דיור. כך או כך נדמה כי הקבוצה זקוקה לפחות ל-5 שחקני חיזוק- בלם, מגן ימני, קשר התקפי ו-2 חלוצים. המאמן טלקר מאמין כי החתמת השוער ובלם איכותי נוסף לצד הקפטן אלקבץ יהפכו את החלק האחורי למשמעותי מאוד במערך שלו, לדבריו אם הקבוצה תשמור על שער נקי, הגולים כבר יבואו.

 

לכתבה הבאה:

מלך השערים חתם בשדרות

אחרי מו"מ ארוך ומייגע, החלוץ דודו כהן, מלך השערים של ליגה ב' דרום ב' אשתקד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.