יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / בדרכים / אושר מורדי זכה בחידון הזהירות בדרכים של המועצה האזורית חוף אשקלון
צילום: עינת מורדי
צילום: עינת מורדי

אושר מורדי זכה בחידון הזהירות בדרכים של המועצה האזורית חוף אשקלון

המועצה האזורית חוף אשקלון קיימה ביום ג' האחרון את שלב הגמר בחידון הזה"ב השנתי בהשתתפות תלמידי כיתות ה'. ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "הבעיה הקשה היום בנהיגה היא המסרונים ומי שיכול להשפיע על נהיגה נכונה של ההורים והחברים- זה אתם, ילדים". הזוכה במקום הראשון הוא אושר מורדי מביה"ס "ניצן" שבקיבוץ ניצנים
תלמידי כיתות ה' מחמישה בתי ספר היסודיים במועצה האזורית חוף אשקלון- ניצני קטיף, מורשה, חופים, ניצן ובאר גנים- השתתפו בחידון הגמר המועצתי בנושא זהירות בדרכים. מדובר בחידון שמתקיים כל שנה ונערך בשלבים. בשלב הראשון, השלב הכיתתי, רכזות בתי הספר מנחות את התכנית זהירות בדרכים בעזרת ערכות לימוד והדרכה של אבי בן רפאל. בשלב השני, השלב הבית ספרי, נבחרים שלושה נציגים מכל בית הספר אשר עולים לשלב הגמר המועצתי שהתקיים ביום שלישי באולם המופעים במתנ"ס בבת הדר.
צילום: עינת מורדי
צילום: עינת מורדי
אורית אורנשטיין, מנהלת אזור לכיש ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אמרה לתלמידים כי לצד לימודי החובה שלהם בבית הספר, המקצוע הכי חשוב הוא זה"ב, כי הוא מציל חיים. "מה שלמדתם והתכוננתם אליו לקראת החידון, הוא חשוב ואם תיקחו את זה לחיים- כך תשפיעו על הסביבה והחברים ותקיימו את המשפט 'ונשמרתם מאוד לנפשותיכם'".
ראש המועצה, יאיר פרג'ון, אמר לתלמידים כי בעבר תשדירי השירות קראו לנו להקפיד על חגירת חגורת הבטיחות. היום הבעיה היא קשה עוד יותר: נהגים ששולחים מסרונים בזמן נהיגה. "מי שיכול להשפיע על ההורים לא לשלוח מסרונים בנהיגה- אלה אתם, ילדים. אולי הם יפסיקו לסמס בנהיגה אם יקבלו קנס של 3000 שקל, אבל לכם יש גם אחריות עצומה, כל יום וכל הזמן ואם תעירו להורים או לשכנים- אתם עושים צעד מציל חיים".
המשנה למנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, צביקה דן, חיזק את דבריו של פרג'ון ואמר לתלמידים שיש להקפיד על חציית כביש נכונה וזהירה שבעתיים, בעיקר לאחר התאונה הקטלנית בה נהרג ילד בן שש בבית שמש על מעבר חצייה כשצעד עם אביו.
מי שמלווה את הפרויקט הינן מורות ורכזות בתי הספר המלמדות את תוכנית הלימודים זהירות בדרכים "עצמאים בשטח" מטעם האגף לזה"ב במשרד החינוך. הגב' זיוה בן שיטרית מדריכה את המורות בתכנית מטעם משרד החינוך במחוז הדרום ולימור חנין ממונה על החינוך לזה"ב במחוז דרום וכמו כן מלווה את התוכנית מנהלת אגף החינוך במועצה הגב' יפית בוכריס. הבשורה של מטה הבטיחות המועצתי הוא להפוך את החידון למסורת של ממש במועצה.
צילום: עינת מורדי
צילום: עינת מורדי
אירוע החידון ארך כשעתיים. בשלב הגמר השתתפו 15 תלמידים מחמשת בתי הספר והם נשאלו שאלות פתוחות, שאלות אמריקאיות ושאלת ראש המועצה. למקום השלישי והשני הגיעו שני נציגים מבית הספר "מורשה": אושרי ביתן במקום שלישי ונטע סולומון במקום השני. אל המקום הראשון בחידון זכה אושר מורדי (10) מביה"ס "ניצן" בקיבוץ ניצנים. אושר קיבל במתנה זוג אופניים, קסדה ותעודת הצטיינות והשתתפות בחידון. אחרי הטקס, אמר אושר בהתרגשות: "החידון היה די קשה, אבל היה לי כיף ומאתגר. נושא זהירות בדרכים מעניין, כי אני אוהב לשמור על עצמי והמשפחה וזה המסר שלי לילדים, שהם אלה שיכולים לעזור וללמד אחרים להציל חיים".

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

תגובה אחת

  1. דודה מטורפת

    מלך!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.