יום שני , 22 אוקטובר 2018
דף הבית / חדשות / אזור מסחרי מרכזי ללא מעבר חצייה

אזור מסחרי מרכזי ללא מעבר חצייה

בשנים האחרונות מתגברים בעיריית שדרות את צביעת מעברי החצייה והתקנת גבשושיות ברחבי העיר אך דווקא אחד מהרחובות הראשיים של העיר-הרצל בסמוך לסופר דהן, נותר מחוץ למשוואה ומהווה מחדל בטיחותי להולכי רגל. 

עד לפני מספר שנים היה מעבר חצייה בפינת הרחובות הרצל-ההסתדרות, אך כיום אין דין ואין דיין – מעבר החצייה נמחק לחלוטין ותושבים רבים ממשיכים לחצות את הכביש במקום תוך סיכון חייהם וסיכון הנהגים המשתמשים בדרך. נציין כי מדובר באזור שהתנועה של הולכי רגל גדלה משמעותית בשנים האחרונות עם פתיחתם של בתי עסק רבים.  כבר לפני 3 שנים התריע 'דין וחשבון' על הבעיה אבל עד כה לא נעשה דבר.

"מדובר בכביש מתעקל עם זווית ראיה בעייתית לנהגים לכן כשהיה קודם מעבר חצייה נהגים היו נזהרים בנסיעה, היום המצב כזה שהנהגים יודעים שאין מעבר חצייה אבל הולכי הרגל ממשיכים לחצות שם כך שהמצב הזה מסוכן מאוד" אומר אחד התושבים שהיה עד השבוע למקרה שבו כמעט והולך רגל נדרס על-ידי נהג. "לא יכול להיות שישפצו את הכביש וידאגו לכביש טוב יותר לנהגים אבל ישכחו את הולכי הרגל".

כתב 'דין וחשבון' בעצמו הגיע לבחון מקרוב את הטענות ומצא כי מעבר החצייה הקרוב ביותר נמצא בכיכר חללי פעולות האיבה, מרחק של כ-005 מטרים מהצומת המרכזי שבו ממוקם סופר דהן.  למעשה בין תחנת המשטרה לכיכר הנופלים אין ולו מעבר חציה אחד.  "אם אני מגיע מכיוון רחוב הורד או שכונת ניר-עם לא יעלה על הדעת שאצטרך ללכת עד לכיכר כדי לחצות כביש. אם היה מדובר באזור זניח מילא, מדובר במרכז העיר, מקום הומה אדם" אומר דוד ביטון תושב העיר. "כשר שיפצו את הכביש הזה היו צריכים לסמן מחדש את המעבר חצייה ואפילו להציב גדרות בטיחות ולשים שלטים ברורים לנהגים שידעו שהם מגיעים למקום שיש בו מעבר חצייה".

כאמור, מדובר במחדל גדול שכן יש בו סיכון ממשי לחייהם של האנשים אך הברירה שעומדת בפניהם היא לצעוד עד לכיכר חללי פעולות האיבה מול בנק הפועלים או לצעוד עד לתחנת המשטרה, מרחק של מאות מטרים, על מנת לחצות את הכביש. אך אליה וקוץ בה, גם אם צועדים בצד הצפוני של הכביש נאלצים לחצות את הכביש ברחוב ההסתדרות וגם שם אין כלל מעבר חצייה. רבים חוצים את הכביש הסואן ללא כל מעבר חצייה וזאת על מנת לעבור מצד אחד לצד האחר של הרחוב בכל שעות היממה, דבר שמסכן באורח אנוש את חייהם ואם כבר בעירייה עסוקים בשנים האחרונות בשדרוג ושיפוץ הדרכים, יתכן וכי יש טעם לתת דגש גדול יותר למפגע זה.

כתבנו מוסיף, לבעיה הגדולה ניתן להיחשף בעיקר ביום שישי, יום עמוס שבו מאות תושבים עושים במרכז העיר את סידוריהם. מה שהולך בכביש הזה ניתן להגדיר כקטסטרופה, תושבים חוצים את הכביש בצורה לא בטוחה וכנראה זה רק עניין של זמן עד שאחד הנהגים יפגע בהולך רגל. כך או כך, טוב יעשו בעיריית שדרות אם ידאגו בהקדם לטפל בסוגיה. אם קודם לכן היה מעבר חצייה אין סיבה שאחרי השיפוץ מישהו שם ישכח להחזיר את המצב לקדמותו.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הסיבה להיעדר מעבר חציה במקום המדובר הנה שבכל מיקום בקטע כביש זה, מעבר חציה יסכן את הולכי הרגל בשל היעדר שדה ראייה. חשוב להדגיש, כי הנחיית משרד התחבורה הנה לסמן מעברי חצייה בצמתים כשיש שדה ראייה גם להולכי הרגל ולא פחות חשוב לנהגים. נזכיר דבר חשוב, שבימים אלה עמלה העירייה על סיומה של תכנית תנועה לכל האזור של המרכז המסחרי ורחוב הרצל, כולל מעברי חצייה לפי הנחיות משרד התחבורה. ראש העיר, אלון דוידי, הנחה את הגורמים המקצועיים לבדוק שוב את העניין לעומק כדי למצוא פיתרון".

לכתבה הבאה:

צעירים דוידי

כנס הצעירים של דוידי

עשרות צעירות וצעירים השתתפו בתחילת השבוע בכנס שערך ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בסניף הליכוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.