יום שני , 16 דצמבר 2019
דף הבית / חדשות / אזור צפוף ומרכזי עם מעט חניות לנכים

אזור צפוף ומרכזי עם מעט חניות לנכים

נכה שמגיע למרכז המסחרי בשדרות במיוחד ליד מערכת 'דין וחשבון' ברחוב הורד העוטף את בניין העירייה ואגף הרווחה יתקשה למצוא חנייה. הסיבה: רק שלוש חניות סומנו לנכים.

המרכז המסחרי בשדרות התעורר לחיים בשנים האחרונות והדבר מורגש היטב כשמגיעים לחפש חנייה ומגלים מצוקה גדולה שהולכת ומחריפה אבל מה עושה אדם כמוני בעל תו נכה כשיש מעט מקומות חנייה לנכים? נאלץ לעיתים להחנות את הרכב כחצי קילומטר מהיעד. כידוע, מדובר באזור מרכזי שבו מקבלים התושבים שירותים בעירייה, אגף הרווחה, דואר ועוד, רק לאחרונה כשהתחלתי לעבוד במערכת שדרונט מבית 'דין וחשבון' כך שמזדמן לי להגיע מדי יום לאזור וכמעט מדי יום אותו סרט של עשרים דקות של חיפוש אחר חנייה.

יש לציין כי בשנים האחרונות חל בשדרות סוג של שינוי בתחום הנגישות, לפחות בכל הקשור לסימונים והצבת תמרורים אבל בכל הקשור להקצאת מקומות חנייה הנושא טעון שיפור רב, כמעט בכל אזור שאליו הגעתי ברחבי העיר מצאתי מצוקה של חניות לנכים, למשל באזור הביטוח הלאומי יש 2 חניות בלבד וכידוע לכם לא מעט נכים מגיעים לסידורים שם.

בחזרה לאזור המרכז המסחרי: כשבוחנים את החניות שם מהפנייה לרחוב דרך סופר דהן ועד קצה רחוב הורד לפני שפונים לכיוון עיריית שדרות אין ולו חנייה אחת לרפואה המיועדת לנכים. נציין כי באזור זה נמצא אגף שפ"ע, המועצה הדתית, מכון כושר ומשרדי 'דין וחשבון', גם בצידי הדרך וגם בחנייה מול משרדינו אין אף חנייה לנכים, בהמשך ליד משרדי עו"ד מויאל גם כן אין חנייה אחת אפילו לנכים, רק כשנכנסים פנימה מוצאים חניית נכים אבל היא מיועדת לאחד מדיירי הרחוב.

כשחולפים על פני משרד העיתון ופונים ימינה לכיוון העירייה דווקא יש חניות לנכים, אחד מהם קרוב לבית המרקחת, שניים נוספים סמוך לירידה לכיוון העירייה אבל האם זה מספיק? ממש לא. על-פי החוק על כל 25 חניות צריך להוסיף עוד חנייה  כך שמהחנייה ה-25 צריכים להיות כבר 2 חניות, ב-50 חנייה שלישית וכן הלאה כל 25, באזור זה יש לא פחות מ-100 מקומות חנייה, שלוש חניות בהחלט לא מספיקות.

יש בעיות נוספות: לפי התקן, גודל החניה צריך להיות במימדים הבאים: רוחב החניה צריך להיות בגודל של 460 ס"מ, והחניה צריכה להיות ממוקמת בניצב לכיוון הנסיעה. במידה והחניון כולל יותר מחניית נכים אחת, מומלץ כי חניות הנכים יהיו סמוכות זו לזו עם רווח של 130 ס"מ ביניהן, דבר שיאפשר מרווח להורדה של כסא הגלגלים ולכניסה ויציאה נוחות של הנכה אל הרכב וממנו, בהרבה מקרים באזור עוטף העירייה מצאנו שאין גם מעלון למדרכה. מה שבטוח, קצת להגדיל ראש ולנכים בשדרות שמגיעים לאזור זה יהיו יותר חניות שמיועדות להם.

מעיריית שדרות נמסר בתגובה : עיריית שדרות רואה חשיבות רבה בהנגשת מוסדות ציבור ובכלל זה מתחמי חניה בתחומה. במסגרת שיפוץ המרכז המסחרי שליד העירייה, תוגדל כמות החניות במקום ומספר חניות הנכים יהיה לפי התקן הדרוש.בניגוד לנטען בשאלה שלכם, במקומות המדוברים יש 156 מקומות חניה, מתוכם 10 מקומות חניה לנכים. במקומות בהם דרוש שינוי כדי לעמוד בתקן הנדרש, העירייה תבצע זאת למען הנכים ובעלי המוגבלויות.

 

לכתבה הבאה:

לזכרה של טלי: עמדה החייאה במושב יכיני

בטקס מרגש במעמד מנהל מרחב לכיש במד"א ובני משפחה נחנכה עמדת החייאה לזכרה של טלי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.