יום שלישי , 22 אוקטובר 2019
דף הבית / צרכנות / איתור נזילת בטכנולוגיה מתקדמת

איתור נזילת בטכנולוגיה מתקדמת

אם בעבר על מנת לגלות ולזהות נזילות היה צורך בשבירת הקירות והגעה למערכת הביוב , הדוודים או הצנרת הראשית של המבנה – הרי שכיום באמצעות שיטות מתקדמות ניתן לגלות נזילות ללא הסבת נזק לקירות ובנקיטת פעולות אסתטיות ונכונות יותר לגילוי הנזילה, וגם לתיקונה. אחת החברות המתמחות בתחום הזה היא חברת תרמיטק. אז מהם השיטות השונות לגילוי נזילות? הכל בהמשך.

מערכת גילוי אקוסטית – אחת המערכות לגילוי נזילות שהפכה פופולארית במיוחד בשנים האחרונות היא מערכת לגילוי נזילות באמצעות קול. המערכת מאפשרת באמצעות סטטוסקופ לאתר את מקור הנזילה, תוך שהיא מאפשרת לאיש המקצוע להאזין למערכות אספקת המים במבנה.

באמצעות מערכת זאת ניתן לפי סאונד להבן היכן עוברת מערכת אספקת המים, תוך הנחת הסטטוסקופ על גבי הקירות או על גבי הרצפות.

באמצעות גילוי ואיתור נזילה על ידי סאונד – אין צורך לחפור בקירות או לפתוח את הקירות, כמו גם להרים רצפות על מנת לאתר את הנזילה. בנוסף המערכת מאפשרת איתור נזילות עם רמת גילוי ודיוק גבוהה במיוחד ובכך פתרון הבעיה בקלות.

איתור נזילות על ידי גז – דרך נוספת לאתר נזילות היא על ידי גז. איתור מסוג זה נעשה כעל ידי מכשיר נזילות שמופעלת על גז אשר מסייע בזיהוי דליפות או פיצוצים בצינורות.

באמצעות הגז ניתן לאתר את מיקום הנזילה והצנרת, ולאחר מכן איתור המקום שאיליו נשאבים המים מהצנרת.

איתור באמצעות גז שאינו מזיק לסביבה או לבני האדם, נעשה בעיקר באמצעות משקל המולקולות של הגז הקל יותר ממשקל המים, ובכך איתור מקורות הנזילה בכל מקום שבו הגז עולה למעלה. בכך ניתן לאתר נזילה במצורה מדויקת ושוב ללא  הקניית נזקים למבנה.

מצלמה תרמית – דרך נוספת לאתר נזילות היא באמצעות מצלמה תרמית. מצלמה מסוג זה יודעת לזהות אובייקטים חמים ולסמן אותם באמצעות צבעים שונים. המצלמה התרמי מסמנת באמצעות צבעים לאיש המקצוע על נזילות כמו למשל צבעי כחול וסגול לאזורים קרים, או צבעי כתוב וצהוב לאזורים חמים.

בכך יכול איש המקצוע לאתר את הנזילה בקלות, הוא מבין מהיכן מגיעה הלחות, והרטיבות. בנוסף באמצעות המצלמה ניתן לדעת מהי רמת הלחות החום והקור בכל נקודה.

גלאי לחות – דרך נוספת לאתר נזילות היא דווקא באמצעות גלאי לחות. הגלאי בודק את רמת הלחות שנמצאת במבנה כאשר הגלאי יכול לבדוק האם הנזילות מגיעות מהרצפות, מהקיר, מאריחי הקרמיקה ומכל מקום שבו יש נזילה. מכשיר זה מאפשר בעצם כיול של לחות ביחס לאוויר ומכאן איתור מלא ומדויק של הנזילה.

כיצד מוצאים אנשי מקצוע טובים לגילוי נזילות?

אם אתם מעוניינים בגילוי מקצועי ותיקון נזילות מעולה, בחרו באנשי מקצועי שמחזיקים בחברתם גם מהנדסים שיכלים לבצע את כלל הבדיקות המחמירות הדרושות לגילוי נזילות.

לאחר מכן וודאו כי נתן לתקן את הנזילה ללא גרימת נזק למבנה, תוך שבעת התיקון מתבצעות כלל הפעולות לאיטום נכון יותר של המבנה ותיקון הצנרות והדוודים כנגד נזילות. למידע נוסף על שירותי אינסטלציה בקרו באתר PlumbMaster.

 

 

לכתבה הבאה:

אולם אירועים במרכז

ארגון אירוע היא כאב ראש לא קטן. יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.