יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / ספורט / כדורגל / אם נדע לקחת נקודות יש עוד סיכוי לסיים בפליאוף העליון
יוסי בניסתי. צילום: אורי גבאי
יוסי בניסתי. צילום: אורי גבאי

אם נדע לקחת נקודות יש עוד סיכוי לסיים בפליאוף העליון

בטרום העונה הנוכחית כמו מספר שחקני בית הוא לא ממש היה בתוכניות המקצועיות של המאמן דאז דורון ממן, למרות שנדחק לקצה הספסל ולא זכה לדקות משחק הוא לא מיהר להתייאש. במחזורים האחרונים תפס יוסי בניסתי שמשחק בדרך כלל בעמדת המגן , את עמדת הבלם והפך לאחד המשמעותיים בקבוצה המשתפרת של בילי שדה. ראיון.

 בטרום העונה הנוכחית כשיוסי בניסתי הבין שהוא לא ממש בתוכניות המקצועיות של דורון ממן, במקרה הטוב יקבל מקום בסגל הוא בחר שלא להיעלב ולנסות להוכיח את עצמו באימונים אלא שהמאמן שכבר הספיק לעזוב, העדיף את שחקני החיזוק שהביא ולא בהכרח הצדיקו את מקומם ולא לתת הזדמנות אמיתית לשחקנים מקומיים כמו בניסתי שמביא ערך מוסף של לב ונשמה. "אני אישית אומר שלא הייתי בתוכניות כי בעונה הקודמת  לא הייתי מספיק טוב אבל אם שחקן בא עם נכונות להוכיח, המאמן צריך לראות את זה ולא לפסול מראש ולא לתת הזדמנות" אומר השבוע בניסתי שבשל ריבוי הפציעות בקבוצה קיבל את ההזדמנות והפך לשחקן משמעותי בהרכב של המאמן בילי שדה. "למרות שבטרום העונה לא הייתי כל כך בתוכניות תמיד ידעתי מה אני שווה לכן גם לא מיהרתי להתייאש ולעזוב. תמיד אמרתי לעצמי לא יכול להיות שאני לא מתאים לליגה ב', הרי שיחקתי שנתיים בליגה א' ועוד 4 שנים בליגה ב' ותמיד הייתי בהרכב אז פתאום אין כלום? אני לא מספיק טוב? יש רגעים שאמרתי לעצמי "וואלה" אולי זהו אני צריך לקבל את זה שאני לא מתאים ואין לי מה לתרום לקבוצה שלי".

למה לא שקלת לעזוב כדי לקבל דקות משחק?

"תראה בסך הכל מדובר בקבוצה של העיר שלי ואני מאוד מחובר אליה למרות שהרבה שנים לא שיחקתי כאן אז הכי קל היה לי ללכת לשחק בקבוצה אחרת והיו לי הצעות אבל אתה יודע אני כבר לא ילד, יש לי משפחה ולא הכי מתאים לנסוע כל יום לאימונים מחוץ לעיר, מתאים לי כאן ליד הבית. למרות שלא זכיתי לדקות משחק ולא הייתי בכלל בתוכניות של המאמן המשכתי להגיע לכל אימון ואימון ולהשקיע, נתתי מעצמי 200 אחוז וגם שעליתי לשחק 3 דקות או עשר דקות במשחק תמיד נתתי הכל כי זה האופי שלי".

ציינת קודם שלא היית בתוכניות כי לא היית מספיק טוב. תסביר

"חזרתי לשחק בשדרות אחרי כמה עונות בנתיבות ומרחבים, המאמן אז אבי פרץ ביקש להחתים אותי בין הראשונים, לצערי לא היה חיבור מספיק טוב ונקלענו למאבקי תחתית וההמשך כבר ידוע לכולנו. אני חייב להיות אמיתי, בעונה הקודמת אני מרגיש שקצת אכזבתי את עצמי ולכן כשבאתי לעונה הנוכחית רציתי קודם כל להוכיח את עצמי בלי יותר מדי דרישות. לצערי  דורון לא נתן לי הזדמנות להוכיח והביטחון אין מה לעשות לכל שחקן במצב כזה יורד, גם כשקיבלתי הזדמנות היה קשה לי להראות יכולת כמו למשל במשחק נגד נתיבות שהפסדנו 4:1".

אם לומר את האמת, קודם שיחקת כמגן ימני ולא ראינו ממך את מה שאני רואים ממך כשאתה משחק כבלם?

"קודם כל תמיד שיחקתי מגן ימני ושחקן זה תמיד עניין של ביטחון ואתה יכול לראות את זה בכל הרמות, אם תחזיר אותי לתפקיד של מגן ימני אני מאמין שגם שם אתן עבודה ואציג יכולת טובה. בוא ניקח את המשחק נגד נתיבות, שישה משחקים לא שיחקתי ופתאום אני עולה , קשה לצפות ממני לביטחון וכושר משחק".

 ואז הייתה החלפת מאמנים, אצל בילי אתה ממש פורח בעמדת הבלם?

"לפני מספר שנים כששיחקתי בנתיבות בליגה א' אצל סתיו תפקדתי כקשר אחורי כך שלא הייתה לי בעיה לשחק כבלם, העדיפות שלי כמובן זה תמיד מגן ימני אבל אין מה לעשות יש אילוצים בקבוצה בעקבות הפציעה של אלון יופה. בכל תפקיד שתשים אותי אני אתן מאה אחוז, כבלם לא שיחקתי יותר מדי בעבר אבל לשחק לצד בלם מנוסה כמו דור אלקבץ זה נותן לך המון ביטחון. ברמה האישית אני מאוד מרוצה אצל בילי, מאמן מאוד נוח שמעודד ודוחף אותך וגם שהוא מעיר  הערה זה בצורה מכובדת. כולם גם רואים שהמאמן תורם מאוד לחיבור בחדר ההלבשה וכשחדר ההלבשה מאוחד רואים את זה במגרש".

בתחילת העונה עלו טענות של שחקני בית שיש אפליה, שהמאמן לא סופר אותם מקצועית?

"תראה אני מבין את ההרגשה ויודע על מה הם דיברו. אני אישית בחרתי לא להתמרמר על זה אבל כן היו דיבורים בין שחקני הבית ובצדק. תראה זה כדורגל ומותר למאמן לקבל החלטות מקצועיות אבל ההרגשה אצל דורון הייתה שהוא הביא שחקני חיזוק ולא סופר את המקומיים בכלל, ההיפך הוא היה צריך לקרב את כולם אליו ולתת הזדמנות אמיתית לפי היכולת באימונים ולא לתת אוטומטית מקום בהרכב לשחקנים שהוא הביא".

בכלל נדמה שהייתה התעסקות יותר מדי עם שחקני בית ושחקני חוץ, בסוף זאת קבוצה אחת?

"אני מסכים שהייתה יותר מדי התעסקות אבל היה מי שלא מנע את זה. בשורה התחתונה אנחנו קבוצה אחת וכל מי שמשחק כיום בקבוצה מביא את כל כולו למען הצלחת מכבי ציון שדרות, כך אני חושב. באופן כללי כשאתה בונה קבוצה כמו שאתה לא בונה אותה רק על שחקני בית אתה לא יכול לבנות אותה רק על שחקני חוץ, צריך למצוא את האיזון ובתחילת עונה הוא לא היה. בשורה התחתונה מי שטוב צריך לשחק ולא משנה אם הוא מקומי או שחקן חוץ. היום לשמחתי אין את הדיבורים האלה מה גם ארבעה -חמישה שחקנים מקומיים משחקים בהרכב אבל באמת שאנחנו לא עסוקים בזה, אנחנו משפחה אחת ואני יכול לומר לך שגם שחקני החוץ הפכו לשחקני בית ונותנים המון מעצמם להצלחת הקבוצה".

יוסי בניסתי. צילום: אורי גבאי
 יוסי בניסתי. צילום: אורי גבאי

יש לך הסבר מה לא עבד העונה. נזכיר שדיברו על קבוצה שמועמדת ודאית לעלות ליגה?

"קודם כל אני לא חושב שאפשר לבנות משהו בעונה אחת, לפעמים זה מצליח ולפעמים זה לא מצליח. קשה מאוד לחבר בין כל כך הרבה שחקנים כדי שזה יצליח. כמובן שגם נעשו לא מעט טעויות בבניית הסגל אבל בסופו של דבר זה לא מדע מדויק, כמו שזה נכשל זה גם יכול היה להצליח אם הכל היה מתחבר".

מה צריך לקרות בעונה הבאה?

"עונה הבאה? קודם כל תן לנו לסיים את העונה הנוכחית. אם אתה שואל אותי ועל זה בעצם דיברתי בשאלה הקודמת בכל קבוצה שבונים יוצרים תלכיד ואיתו צריך להמשיך הלאה. בסך הכל יש לנו עדיין קבוצה חזקה ואיכותית, אם התלכיד הקיים היה מתחיל את העונה אין לי ספק שהיינו במקום אחר. אם שואלים אותי את העונה הבאה אני בונה על הקיים כי באמת יש כאן שיחקן איכותיים מאוד , תוסיף כמובן שחקנים בעמדות שחסרות רק כך אנחנו נצליח, אם תעשה מהפכה בסגל זה לא יצליח ראה מקרה מכבי חיפה".

הקבוצה נראית טוב במשחקים האחרונים מול קבוצות הצמרת האם אפשר לומר שפספסנו את הרכבת בכל הקשור לצמרת הליגה?

"אני מאוד רוצה להאמין שאנחנו מתקרבים לכיוון הפליאוף העליון ולא להעביר ככה סתם את העונה. אני אומר שבליגה הזאת הכל אפשרי, הנה ניצחנו 2 משחקים ואנחנו כבר 7 נקודות מהמפליאוף. יש עוד מספיק נקודות בקופה ואם נדע לקחת נקודות יש עוד סיכוי לסיים בפליאוף העליון ובעזרת ה' אנחנו נעשה את זה".

מעבר לאצטדיון יתרום או יגרע כי שטוענים שהמגרש הגרוע עוזר לנו?

"אין לי ספק שהמעבר לאצטדיון בעיתוי הנוכחי רק יתרום לנו משום שהשחקנים שיש לנו הם שחקנים טכניים שיכולים לעשות הרבה יותר וראינו את זה במגרשים איכותיים. אגב כמו שהמגרש הנוכחי מקשה על קבוצות שבאו לכאן כך זה מקשה גם עלינו. אני אישית כבר משווע להכיר את המגרעות של המשטח באצטדיון זה עדיף על פני המגרעות במגרש הישן שכבר אי אפשר לשחק עליו כדורגל".

לכתבה הבאה:

ממשיכים: מכבי שדרות ניצחה את הפועל לוד 0-3

מכבי שדרות ממשיכה ביכולת הטובה ושומרת על המקום הראשון, כשגברה בתוצאה 0-3 על הפועל לוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.