יום שני , 22 אפריל 2019
דף הבית / חדשות / אמסלם הכריז על מספר 2: צעיר שנפצע מקסאם

אמסלם הכריז על מספר 2: צעיר שנפצע מקסאם

לפני 12 שנים כשהיה בן 14 נפצע מתן כהן מפגיעת רקטה ברגלו ואצבעותיו נקטעו. כעת כשהוא בן 26 נשוי אב לילד ומסיים תואר בכלכלה הוא נכנס לפוליטיקה המקומית. "מאמין בדרך של אמסלם שפועל רבות למען הציבור. אשמח לקדם כל תפקיד שיוטל עליי".

סגן ראש עיריית שדרות מיכאל אמסלם העלה לאחרונה את ההכנות שלו לבחירות הקרובות והשבוע הוא הכריז על מי שיוצב בעמדה מספר 2. מדובר במתן כהן צעיר מוכשר בן 26, בן למשפחה וותיקה. בכך למעשה אמסלם, אחד מחברי העירייה הוותיקים מבקש לפנות לקהל הצעירים בתקווה שיצליח לא רק לעבור את אחוז החסימה אלא לדברי אנשיו לגרוף שני מנדטים.  "זה ידוע שרבים בפוליטיקה המקומית מחפשים את הראש של אמסלם אבל על אף הביקורת הוא הוכיח שהוא אמיתי. כשהיה צריך להתנגד לראש העיר הוא עשה זאת ובשנה וחצי האחרונות הוא משתף פעולה בקואליציה ועושה רבות למען הציבור, התושבים בראש מעייניו ולא התחשבנויות פוליטיות, התייחסו השבוע בסביבתו של אמסלם שפתח השבוע את הקמפיין שלו לבחירות.

כאמור, בשבועות האחרונים חיפש אמסלם אחר מועמד צעיר ראוי, בשבוע שעבר הבשיל מהלך עם מתן כהן, 26 נשוי ואב לילד, סטודנט לכלכלה. "האמת לא חשבתי על זה, זה בא אלי בהפתעה" אומר כהן בהתייחסות ראשונה, "אני יודע שרבים אחרים היו מקבלים הצעה זו בצימאון, מעטים האנשים הסולדים משררה, ישבתי יממה למחשבה עם עצמי עם בני משפחה,לבסוף עניתי בחיוב והערכה על האימון תוך כוונה לסייע לאמסלם כן להיכנס לעירייה, מאמין בדרך של אמסלם שפועל רבות למען הציבור, מתוך ידיעה קרובה על פועלו, ואם יזדמן לי לשבת בשולחן המועצה, אשמח לקדם כל תפקיד שיוטל עליי".

על ההתרשמות שלו מהפוליטיקה המקומית הוסיף כהן: "מקריאת המקומונים לא מצב מזהיר בלשון המעטה, כנראה שאנשי העשייה לא בפוקוס של המצלמה, יש שינוי מהותי בעיר בכל פינה, מה שנזקף לזכותו של ראש העיר אלון דוידי".

ואילו אמסלם שמח מאוד על הצגת מועמד צעיר ואיכותי. "בראש מעייניי עמד הצורך בשילוב כוחות צעירים המעורים בחיי העיר ויש להם עניין להירתם למשא הציבורי,כמובן מביני עניין,יושרה וכו, מתן התאים למשימה, מבין עניין, שקול, משכיל, מה עוד צריך, מאמין שידע לנתב בגלי העשייה הציבורית".

בתוך כך, מתן כהן לא מרבה לנופף בסיפורו האישי אבל לרבים בעיר הוא מוכר בנסיבות פחות שמחות. בדצמבר 2006, רקטת קסאם התפוצצה בסמוך לבית מגוריו, כהן וחברו אדיר בסעד נפצעו קשה מאוד והיו בסכנת חיים. לכהן שקלו לכרות את כף רגלו אולם לבסוף הרופאים הצליחו להציל את הרגל אם כי כמה מהאצבעות נכרתו. כהן לא מתלהב לדבר על המקרה אבל ללא ספק זה יהיה עבורו סוג של סגירת מעגל אם יהפוך לנבחר ציבור ויפעל לקדם את הנושאים הבוערים לצעירי העיר.

 

לכתבה הבאה:

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.