יום שני , 20 ינואר 2020
דף הבית / כללי / "לפני שהייתה כיפת ברזל, אני זוכר את הימים שאנשים היו בורחים משדרות"

"לפני שהייתה כיפת ברזל, אני זוכר את הימים שאנשים היו בורחים משדרות"

רגע לפני שהוא מוביל בפעם השנייה את מפלגת העבודה לבחירות לכנסת, ח"כ עמיר פרץ משדרות מתראיין ל'דין וחשבון' ומספר כיצד מראות ילדי עירו הביאו אותו להחליט כשר ביטחון על פיתוח מערכת כיפת ברזל ועל שלל התוכניות בנושא החברתי-כלכלי. הראיון המלא מחר בגיליון 'דין וחשבון'.

אני פוגש את פרץ בשעה מוקדמת בבוקר, לוח הזמנים צפוף מאוד. "אנחנו נמצאים בישורת האחרונה ואני חורש את הארץ מהבוקר ועד הלילה" הוא מסביר לי בתחילת הראיון שחלקו השני התקיים בכלל בטלפון אחרי שהציע שאת ההשלמה נעשה לקראת חצות הלילה, "לא כולם כמוני מתמודדים בראש מפלגה לכנסת אה" הוא מסביר בחיוך אופייני, "פשוט טירוף מה שהולך בימים האחרונים".

אני מודה שהיה שלב שביקשתי אולי לוותר על הראיון אבל פרץ כדרכו שלו פשוט התעקש, לזכותו יאמר גם כאשר הגיע לתפקיד הבכיר ביותר בקריירה שלו- שר הביטחון הוא הקפיד לפנות זמן בלו"ז העמוס כדי להתראיין לתקשורת המקומית.

בבחירות האחרונות התוצאה של העבודה בשדרות הייתה מעט מביכה,   כעת כשאתה עומד בראש המפלגה, כמה חשובה לך התמיכה של תושבי עירך?

" מאוד חשובה לי. זה לא שהתמיכה הזאת תהפוך את מפת המנדטים, אבל כשאני מופיע שתושב שדרות שמי שהיה כאן בכל התקופות, הקשות ביותר, וגאה לייצג את תושבי שדרות, ואני משמש כתובת לכולם, מעולם לא שאלתי אף תושב משדרות מאיזו מפלגה הוא כשהוא פנה אליי לסייע בנושאים שונים, אני יודע שכל מדינת ישראל, במערכת הפוליטית, הדבר הראשון שיבדקו הוא כמה קיבל עמיר פרץ מתושבי שדרות, ולכן תושבי שדרות להביט על העניין הרבה מעבר לקשר האישי שאני מקיים".

לאחרונה היו תושבים שאמרו שאי אפשר להצביע לך רק כי אתה "בן שדרות" כי בסוף אתה עומד בראש מפלגת העבודה שהיתה מרוחקת הרבה שנים  מהפריפריה?

"אני לא מצפה שיצביעו לי רק כי אני “בן שדרות”. תושבי שדרות מכירים את תפיסת העולם שלי, יודעים מאין אני בא ולאן אני הולך. אני איש שלום ולעולם לא הסתרתי זאת – אך שלום זה גם ביטחון.  מתוך התפיסה הזאת נולדה ההתעקשות שלי על כיפת ברזל- כנגד כל המערכת הביטחונית, כנגד כל הלחצים ומאמרי השטנה. כיפת ברזל מספקת מרחב תמרון מדיני למקבלי ההחלטות. היא פוגעת במוטיבציה של ארגוני הטרור, כי הטילים שלהם פחות ופחות אפקטיביים. בנוסף, הרי כולם יודעים שכל מי שיש לו היום ממ"ד בבית זה בגלל ההחלטה שלי כשר ביטחון לאשר ממד"ים לכל התושבים בעוטף עזה שגרים עד 7 ק"מ, כאשר שומעים את האזעקות ושומעים את כיפת ברזל שמיירטת את הטילים וכולם יודעים שהחלטה שלי קשורה גם לעובדה שאני כתושב שדרות לא יכולתי להשלים עם המראות של ילדי שדרות כמו ברווזים במטווח ולכן דחפתי לפיתוח כיפת ברזל. אני זוכר את הימים שאנשים היו בורחים משדרות וכל סופי שבוע למקום אחר,זה נכון שגם היום יש צבע אדום עדיין צריך להיזהר כי למערכת אין 100% הצלחה. עדיין צריך להישמר".

הראיון המלא מחר בגיליון 'דין וחשבון'.

לכתבה הבאה:

"חזרתי לשורשים שלי כדי לעזור לאופקים-מרחבים לעלות ליגה"

אחרי שפתח את העונה השנייה בשדרות, עבר לקרית מלאכי ועזב אחרי חודש, החלוץ אייל דיין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.