יום שני , 27 מאי 2019
דף הבית / חדשות / "אני מפחדת שישביתו לי את הילד": כך מתנהל גן רב-גילאי בנתיבות

"אני מפחדת שישביתו לי את הילד": כך מתנהל גן רב-גילאי בנתיבות

פעוטות בני 3 יחד עם ילדים הכפולים מהם בגיל- באותו הגן. אל מערכת 'שדרונט' הגיעה השבוע פניה מאמהות נסערות, תושבות נתיבות, שילדיהם הרכים בשנים שובצו ל"גן אברהם"- גן עירייה שהוסב השנה לגן רב-גילאי, לאחר שהגן השכן פונה לטובת האוכלוסייה החרדית בעיר. "אותנו החילונים, הפקירו" מתרעמים הורים לילדים בגן

"הבן שלי קטן, לא רואים אותו. אם ילד גדול ממנו יקום עליו, יתן לו איזה מכה.. אני מפחדת שישביתו לי את הילד". כך בקול סדוק, תיארה לנו אם לילד מהגן את חששותיה מהמציאות החדשה שבה בנה הקטן- בסך הכל בן 3, נמצא לאורך שעות היום בגן קטן וצפוף, יחד עם ילדים הכפולים ממנו בגודל ובגיל.

זה קרה בתחילת השנה, "גן אברהם" בשכונת אלפסי, שהינו גן ממלכתי בעל אופי חילוני, אוחד יחד עם הגן השכן -שפונה לטובת האוכלוסיה החרדית בעיר- והוסב לגן רב-גילאי. ההורים זועמים וטוענים שההחלטה התקבלה משיקולי בחירות, שמתקיימות השנה. "יחיאל רוצה קולות, וזו הסיבה שנתן את הגן לחרדים" טענה אם נוספת מהגן. "פנינו לראש העיר, הסברתי לו שהילדה שלי שנה הבאה בכיתה א' ולא הגיוני שהיא לא תלמד אותיות ומספרים. הוא ענה לי, 'מה שלא תלמד בגן, היא תלמד בבית הספר'. כאילו שזה סביר שילדים יגיעו לבית הספר בלי שום הכנה."

טענה נוספת שעלתה מההורים, היא שמספר התקנים בגן פשוט לא תואם את כמות הילדים. "בגן יש גננת אחת ושתי סייעות, על 34 ילדים" מספרת אמא לילדה בגיל חובה."הבת שלי עוזרת לגננות להרגיע את הקטנים. זה נשמע למישהו הגיוני?"

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר כי "מדובר בגן ילדים תקני המונה פחות מ- 35 ילדים. בגן מונהגת תכנית פדגוגית המותאמת לכל קבוצת גיל, ובתוך כך גם תכנית לימודים המותאמת לעולים לכיתה א'. יודגש כי בגן צוות מורחב המונה גננת ושתי סייעות".

 

תגובת עיריית נתיבות תפורסם לכשתתקבל.

לכתבה הבאה:

גם הממ"ד לא יעזור: מחדל הגז בשכונת קסדור

כבר בכניסה למתחם של בנייני המגורים הצפופים ברחוב ישראל גלילי בשדרות נגלתה מול עינינו המציאות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.