יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / באים לחזק: מצעד אישי הציבור שהגיעו לשדרות

באים לחזק: מצעד אישי הציבור שהגיעו לשדרות

ביום שאחרי מטחי הרקטות והפצמ"רים שתקפו את עוטף עזה ואת שדרות בפרט, עם שתי פגיעות ישירות בבתים שגרמו לנזק רב ולארבעה בני משפחה פצועים- הגיעו מספר אישי ציבור להם היה חשוב לחזק את תושבי שדרות, שספגו אמש מהלומה לא קלה. בין האישים ניתן למנות את יו"ר הכנסת ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, שר החקלאות אורי אריאל, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, ח"כ שולי מועלם וראש עיריית ירושלים ניר ברקת.

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין ביקר היום בבתי משפחות בוכריס ורוזנפלד בשדרות, שנפגעו אמש מרקטה שהתפוצצה בשטחם.
״אסור לתת לחמאס לשנות את הכללים באזור. אנחנו חייבים לפעול בנחישות נגד ראשי הארגון, שכל מטרתם היא לפגוע בנו. הסולידריות והאחווה בין התושבים כאן בשדרות מעוררת הערצה, והיא מתגלה ביתר שאת באירועים קשים כמו שחווינו בסוף השבוע. אני מודה לראש העיר אלון דוידי על הרוח הגבית והחיזוק שהוא וצוותו נותנים לתושבים". בהמשך ביקר יו״ר הכנסת גם במרכז טיפול בטראומה באמצעות בעלי חיים, שהוקם בעיר אחרי מבצע צוק איתן.

 

יו"ר הכנסת ח"כ אדלשטיין בשדרות. צילום: דוברות עיריית שדרות

גם שר החינוך נפתלי בנט ביקר מאוחר יותר בבתי המשפחות שנפגעו, שם אמר כי "תושבי שדרות ועוטף עזה זכאים לביטחון כמו כל אזרח במדינת ישראל. אנחנו נתנגד לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש מחדש לקראת עוד סבב. זו לא הפסקת אש, זה שובר חינם לעוד ועוד סבבים", אמר בנט.

 

ח"כ שולי מועלם היתה תקיפה אף יותר, ומסרה כי "בתקופה האחרונה נראה שחמאס מנהל את מדינת ישראל. טרוריסטים קובעים את גובה הלהבות, טרוריסטים קובעים את מדיניות הממשלה, טרוריסטים קובעים את שגרת חיי תושבי עוטף עזה והכי נורא שהם קובעים את אופי התגובה הישראלית. אף אחד מאיתנו לא רוצה מלחמה, אבל המצב בדרום מחייב אותנו לנקוט בפעולות דרסטיות שישיבו את ההרתעה ואת השקט לחיי האזרחים הישראלים. טרור לא מנהלים טרור מכריעים."

 

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בשדרות. צילום: דוברות עיריית שדרות 

ראש העיר שדרות, אלון דוידי התייחס למצב בדרום ואמר: "אני גאה בתושבים שלנו וספציפית בדיירי הבלוק שנפגע, שהראו לנו ערבות הדדית מהי. אנחנו במצב שכבר כמה חודשים נורות מאות רקטות לאזור. מצב כזה אסור שיימשך. החמאס שולט בשאלטר על השקט שלנו. מדינת ישראל והקבינט ידעו בעבר לייצר משוואה שמחזירה את השקט – זו הציפייה שלנו. אסור להיכנס להפסקת אש מדומה המאפשרת למנהיגי החמאס להסתובב חופשי ולא לחשוש. צריך לא רק לפגוע בתשתיות, צריך לפגוע במנהיגות שלהם. אני בטוח שראש הממשלה והשרים ידעו לתת מענה שישנה את המשוואה שמשווים אותנו לפעילי חמאס. לא ייתכן שהם יורים לעבר אוכלוסייה אזרחית ואנחנו יורים לתשתיות".

 

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.