שבת , 25 ינואר 2020
דף הבית / חדשות / "באתי לשדרות כדי להצליח, לא להעביר זמן"
"בניית הסגל של מכבי ציון שדרות לקראת העונה הקרובה מעוררת עניין רב וגם לא מעט ביקורת"

"באתי לשדרות כדי להצליח, לא להעביר זמן"

מאמן מכבי 'ציון' שדרות מרוצה עד כה מקצב בניית הסגל ומקווה שיתאפשר לו להתחיל את האימונים במגרש החדש. הוא מתייחס להחלטה לשחרר את הקפטן רותם מיטב ולמתקפה האישית שהוא סופג: "צר לי שהוא בוחר לקחת את ההחלטה למקום אחר ומגיב בצורה לא עניינית בכלל".

אפשר לומר שכמעט באופן צפוי בניית הסגל של מכבי ציון שדרות לקראת העונה הקרובה מעוררת עניין רב וגם לא מעט ביקורת. מצד אחד כדי להעמיד קבוצה שתתמודד על העלייה לליגה א'  ולגרום לשחקנים טובים להגיע לשדרות יש צורך לצרף לא מעט שחקני חיזוק בעלות יקרה, מצד שני יש ביקורת על ההחלטה להשקיע הרבה כסף בשחקני חוץ ולא בשחקנים מקומיים. "אם רוצים להתקדם אי אפשר להתבסס רק על שחקנים מקומיים וכולם בשדרות מבינים את זה" מסביר המאמן דורון ממן" יש בשדרות כמה שחקנים טובים שיכולים בהחלט להיות חלק משמעותי מהקבוצה העונה אבל  כדי לבנות קבוצה שלא תדשדש וכמעט תרד ליגה אלא לבנות קבוצה שתתמודד בצמרת יש צורך להתבסס על יותר שחקני חיזוק ולהשלים את הבנייה עם שחקנים מקומיים שמתאימים. אני חייב לומר שבסופו של דבר ישחק מי שטוב ולא משנה לי אם הוא שחקן מקומי שעלה מהנוער או שחקן חיזוק. אני בכל מקרה משתדל למצוא את האיזון המתאים בין צעירים ומוכשרים לוותיקים ומנוסים".

כבר עם הגעתו באמצע העונה שעברה הבהיר המאמן ממן כי הוא לא חושש לקבל החלטות "לא פופולאריות" גם אם יספוג אש של ביקורת, לקראת העונה הנוכחית הוא כבר גיבש לעצמו החלטה באשר לשחקנים המקומיים, בעוד השחקנים אליאור בן שטרית, אדם אדרי, זוהר קסאפו, ג'ניה רפפורט ויוסי בניסתי קיבלו הודעה שהם בתוכניות של המאמן, הקפטן אשתקד רותם מיטב לא קיבל וכשהבין שהוא לא בתוכניות פתח במתקפה נגד דורון ממן וטען נגדו שהוא מאמן שנכשל בכל קבוצה שבה אימן.

דורון, התייחסותך לדברים הקשים שאמר עלייך רותם מיטב?

"העבירו אליי את הדברים שהוא כתב בפייסבוק אני מוכרח לומר שאני לא מבין אותו מה הוא בדיוק רוצה. צר לי שהוא בוחר לקחת את ההחלטה למקום אחר ומגיב בצורה לא עניינית בכלל. קודם כל לגביי אישית שהוא כתב שם "דורון איפה שהיה נכשל ואיפה שהיה אף פעם לא היה ליגות. או שהוא סנילי או שאני לא יודע מה כי בעונה הקודמת שאימנתי בשדרות הוא זוכר שגם אימנתי את מכבי ב"ש והעליתי אותם ללאומית, גם עם שדרות הייתי אז עולה לליגה א' אם הוא לא היה מחמיץ פנדל מול עמישב. אני לא צריך להוכיח לו כי העליתי מספר פעמים קבוצות ליגה ואימנתי בלאומית וגם שלא העליתי קבוצות הן התמודדו בצמרת אם זה בליגה ב' ואם זה בליגה א' ואם זה בלאומית. אם הוא כבר מלכלך עליי אז לפחת שידייק בעובדות".

הוא טוען שההחלטה נובעת ממניעים אישיים?

"איזה עניין אישי יש לי איתו. אין לי דבר אישי נגדו, ההחלטה מקצועית נטו. אני גם אומר לפעמים צריך לדעת בחיים מתי לעצור אתה כבר בן 35  לא ילד. בנוסף אני גם חושב שהוא לא מתאים לחדר ההלבשה מבחינה חברתית".

בעונה שעברה הוא כן התאים לך?

"כשהגעתי לקבוצה באמת הוא נתן כמה משחקים טובים ושיחק בכמה תפקידים אבל כולם ראו שהוא בהמשך נחלש, אני לא הייתי מרוצה מתפקודו, אם אתה זוכר אפילו לא העליתי אותו בהרכב במשחק הכי חשוב של הקבוצה במחזור הסיום נגד מעלה אדומים כי כבר לא סמכתי אליו מה גם ראיתי אותו יושב לי בספסל עם פלאפון אז זה מראה כמה הקבוצה חשובה לו שחקן כזה לא יכול להיות בקבוצה".

"היו לו כמה משחקים טובים אבל בהמשך הוא נחלש". רותם מיטב

לעוד עניינים, אתה מרוצה עד כה מבניית הקבוצה?

"אני בהחלט מרוצה מזה שהצלחנו להחתים שחקנים טובים כמו הבלם דור אלקבץ, התקציב שעומד לרשותי הוא גדול יותר משנה שעברה אבל לא מספיק כדי לצרף עוד שחקנים בכירים מליגה לאומית למשל, אני בכל מקרה אבנה קבוצה טובה שתתמודד בצמרת ותנסה לעלות ליגה".

עד כמה המקומיים יבואו לידי ביטוי?

"אגב בניגוד לטענות שנטענות נגדי אני דווקא כן מאמן שאוהב לקדם חבר'ה צעירים עם פוטנציאל, בקדנציה הקודמת שלי בשדרות למשל לקחתי את ג'ניה רפפורט ואדם אדרי שהיו חיילים,  אני האחרון שאפשר להגיד שהוא לא מקדם צעירים או מקומיים ותמיד עשיתי את זה ואני תמיד יעשה את זה כל עוד יש כאלה. בעונה הקרובה אני בונה על חמישה שחקנים מקומיים ששיחקנו בעונה שעברה ועל עוד שלושה שחקנים מוכשרים מהנוער שאני מאמין שאפשר לקדם אותם ולשלב אותם. בסופו של דבר מי שיהיה טוב ישחק".

עוד נטעם נגדך ששדרות עבורך זה עוד סידור עבודה?

"שטויות במיץ. אני יכול לאמן במרכז ליד הבית ותאמין לי שיש לי הצעות מקבוצות בליגה א' אבל אני עושה את הדרך הארוכה כמה פעמים בשבוע לשדרות כי נקשרתי למקום הזה כי אני באמת רוצה להצליח. באתי לשדרות כדי להצליח, לא להעביר זמן.  אני באמת רוצה לעשות משהו טוב שנתרומם מהאפרוריות של הקבוצה בשנים האחרונות. יכול להיות שיש כאלה ששכחו למה באתי באמצע העונה שעברה וזה לא בגלל שהיא התמודדה על עלייה, הקבוצה הייתה בדעיכה במצב לא פשוט. אחרי שהצלחנו לשרוד בליגה, אני מאוד רוצה לראות העונה את הקבוצה מתמודדת בחלק העליון, אני מאמין שאוהדי הכדורגל בשדרות ייהנו העונה מהקבוצה".

 

לכתבה הבאה:

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.