יום שישי , 22 יוני 2018
דף הבית / חדשות / ביה"ד לעבודה שלח את העירייה והגזבר לגישור
קובי אילוז יוצא מהדיון הבוקר

ביה"ד לעבודה שלח את העירייה והגזבר לגישור

הבוקר התקיים בבית הדין לעבודה בב"ש דיון בעניין עתירתו של גזבר העירייה אילוז למנוע את "ישיבת ההדחה". הסעד הזמני הוארך בשבוע נוסף. בנוסף, חבר העירייה אבי אדף הגיש עתירה לביטול מינוי המנכ"ל לממלא מקום הגזבר.

סאגת הגזבר יעקב אילוז ועיריית שדרות הגיעה הבוקר לפתחו של בית הדין לעבודה בב"ש בעקבות פניית הגזבר בשבוע שעבר להוציא צו מניעה לניסיון של העירייה להביא לפיטוריו באמצעות "ישיבת הדחה", לאחר דיון ממושך שכלל התייעצויות רבות מצד שני הצדדים לאחר שהשופט בחן אפשרות להליך גישור תוך שהוא מציין את העובדה כי בהליך ישנה החלטה של מבקר המדינה, הוחלט להעניק סעד זמני של שבוע שבו העירייה לא תוכל לקיים "ישיבת הדחה", בשבוע הקרוב יתקיימו 2 ישיבות גישור עם שופט בדימוס כדי לבחון את המשך הדרך, כולל את האפשרות שהגזבר יבחר בתפקיד חלופי.

 קובי אילוז יוצא מהדיון הבוקר

נזכיר, בשבוע שעבר הגזבר עתר לבית הדין וקיבל צו זמני במעמד צד אחד, תחילה שיגרו מכתב לממונה במחוז דרום במשרד הפנים בו הציגו את גרסת הגזבר תוך ביקורת נוקבת על התנהלות העירייה, "חרף התראות חוזרות ונשנות מצד מרשי על כך שהיעוץ המשפטי בכל הנוגע להליכי הדחתו אינו יכול להינתן על ידי היועץ המשפטי הפנימי של עיריית שדרות בשל ניגוד עניינים ואינו יכול להינתן על ידי משרד עורכי דין חיצוני, לאור מהות ומשמעות ההליך, עומדת העירייה על עמדתה לפיה משרד עורכי דין חיצוני ילווה משפטית את הליך ההדחה )לאחרונה הודיעה העירייה כי ילווה את ההליך גם היועץ המשפטי של עיריית ערד, אך לא ראינו זכר להשתתפותו(.

מלבד זאת טוען אילוז גם במכתב זה וגם בעתירה כי כמה מחברי המועצה שנטלו חלק בישיבה שבה אושר מינוי ממלא מקום לא יכולים היו להשתתף בישיבה בשל "ניגוד עניינים". פניתי בשם מרשי והתרעתי על כך שחלק מחברי המועצה פסולים מהשתתפות בכל דיון או הצבעה בענין הדחתו של מרשי מכהונתו, אך היועץ המשפטי הפנימי, שכלל אינו רשאי לעסוק בענין השיב תשובה מזלזלת, לפיה, כלשונו, פסלותם של אותם חברי מליאה אינה אלא "אגדה אורבנית" ציינו ופרטו את בעלי ניגוד העניינים עם הגזבר, "במסגרת פניותיי לעירית שדרות, עמדתי על כך שבנוסף ליועץ המשפטי הפנימי של עיריית שדרות, לפחות ארבעה מחברי מליאת המועצה אינם יכולים להשתתף בישיבה ובהצבעה בענינו של מרשי לרבות בכל הצבעה בלתי חוקית שתערך, אם תערך בענין מילוי ממלא מקום למרשי וזאת בשל דעה קדומה וניגוד ענינים: א. חברי המועצה אנטולי )טל( נחשונוב – נעצר ונחקר במשטרת ישראל, בין היתר, בעקבות עדות ותלונת מרשי )טרם הוחלט אם יוגש נגדו כתב אישום(. ב. חברת המועצה יהודית אוליאל – אחותו של ראש המועצה הדתית וסגן ראש העירייה לשעבר אורן מלכה – שנעצר ונחקר, בין היתר, בעקבות עדות ותלונת מרשי )משטרת ישראל המליצה להגיש כתב אישום כנגדו(. ג. חבר המועצה מיכאל אמסלם – שהודיע מראש כי בשל "חשבון" שיש לו עם מרשי יתמוך בהדחתו. ד. ראש העירייה, אלון דוידי – שמראש, בין היתר, התלונן נגדו ומסר עדות במשטרת ישראל והדבר ידוע לו )ככל הידוע למרשי טרם נחקר(. כאמור, גם היועץ המשפטי של עיריית שדרות, עו"ד בנימין סעדון פסול מלעסוק בסוגית הדחתו של מרשי, וזאת לאחר שאמר שהוא מתעב את מרשי בפני מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור ואף הודה שאמר זאת בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע במסגרת חקירתו ואם לא די בכך שהוא נגוע בדעה קדומה, הרי שהוא מנהל קובלנה פרטית כנגד מרשי שנפתחה ביוזמתו"

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.