יום רביעי , 29 ינואר 2020
דף הבית / צרכנות / ביטוח דירה למצבי מלחמה
צילום storyblocks

ביטוח דירה למצבי מלחמה

זה לא סוד שאנחנו חיים במדינה שבה המציאות די מורכבת. בעשור האחרון לבדו חווינו כמה וכמה מתקפות טילים על ישראל, רובן באזור הדרום אבל גם המרכז והצפון לא נותרו מחוץ למשוואה. מדינות האויב טוענות לא פעם שיש להן טילים ארוכי טווח שיגיעו כמעט לכל פינה בישראל, מה שיכול להסביר את החשיבות העצומה שניתנת לבנייתם של חדרים מוגנים גם במבנים ישנים. עם זאת, בזמן שאנחנו מחפשים דרכים לשפר את המיגון חשוב לדעת מה משמעות המצב הביטחוני (ובפרט מצבי מלחמה) על ביטוח הדירה.

מה אומרת הפוליסה שלכם?

פוליסת ביטוח הדירה שלכם אמורה לכלול פירוט מדויק מאוד של הנזקים הפוטנציאליים שבגינם אתם זכאיים לתגמול, והחוק מחייב את החברה לשלוח לכם את הפוליסה הזו. כדאי לציין כי כל חברת ביטוח מציעה מספר סוגים של ביטוחי דירה, בדוגמא זו ניתן לראות כי חברת כלל ביטוח מציעה לפחות 4 סוגי פוליסות ביטוח דירה ולכן מומלץ לבחור את מפרט הביטוח הטוב ביותר עבורכם, לצד פירוט מלא של הפרטים שלכם, הסכומים שאתם משלמים והכיסויים שאתם מקבלים, נדרש גם מסמך מפורט מאוד שכולל את כל התנאים באשר הם. כדי לדעת מה הכיסוי שתוכלו לקבל אם ייגרם לנכס שלכם נזק בעקבות מלחמה מומלץ לבדוק את הפוליסה. התשובה לשאלה הזו תופיע בדרך כלל בפרק החריגים, ודרך פשוטה אחרת היא ליצור קשר עם חברת הביטוח ישירות.

כיסוי על נזקי רכוש

ביטוח דירה למצבי מלחמה הוא למעשה ביטוח שאמור לכסות נזקי רכוש, אבל פוליסות הביטוח הנפוצות יותר לרוב לא מתייחסות לנזקים מהסוג הזה. אם תנאי הפוליסה לא כוללים את הכיסוי לנזקים בעקבות פעולות איבה חשוב לבדוק מול החברה אפשרות להרחבת הכיסוי. עם זאת, חשוב גם לבצע הבחנה בין נזקי רכוש לבין נזקים למבנה עצמו, שכן ביטוח מבנה מגן עליכם במצב שבו טיל פוגע בבית, למשל. כך יהיה מי שיבצע את התיקונים מבלי שתספגו את העלות בעצמכם. מס רכוש גם מעניק כיסוי מסוים (וחלקי מאוד) לנזקי רכוש, אבל תכשיטים או כסף לא נכללים תחת הכלל הזה.

הנזקים האפשריים

אין ספק שכדאי לבדוק מה בדיוק כולל ביטוח הדירה שלכם לפני שאתם רוכשים את הפוליסה, ובפרט כדאי להתמקד בנזקי מלחמה. גם אזורים שאינם נמצאים באופן קבוע בסכנה (כלומר לא רק ביישובי עוטף עזה) קיים תמיד החשש מפני נזקים לנכס ולרכוש, בין אם בגלל פגיעה ישירה של טיל וגם אם בשל פגיעות אחרות הקשורות למבצע צבאי או למלחמה. בין אם מדובר בנזק קטן (כדוגמת אריחי ריצוף שנסדקו) ובין אם בנזק משמעותי בעקבות פגיעה ישירה בנכס, הביטוח הזה יכול לספק שכבת ביטחון חשובה שאולי לא תמנע את הפגיעה בבית – אבל בהחלט תחסוך לכם עלויות בטווח הארוך.

לכתבה הבאה:

יו-יו אירועים – אירוע מושלם בלי התרוצצויות מיותרות

ילדים או מבוגרים, שמחות וחגיגות הן חלק מהחיים של כולנו. כל סיבה למסיבה היא כמובן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.