יום רביעי , 29 ינואר 2020
דף הבית / חדשות נתיבות-אופקים / 'בית היוצר' באופקים יוצא לדרך
ראש עיריית אופקים איציק דנינו מבקר עם נציגי העירייה בבית היוצר. צילום: יח"צ

'בית היוצר' באופקים יוצא לדרך

השבוע אישר צוות ההיגוי של 'בית היוצר', המפעל הרב נכותי באופקים, את התכנית הרעיונית והעסקית של המקום שייפתח בתחילת חודש אפריל השנה.

מטרת העל של המרכז היא מתן מענה תעסוקתי –שיקומי, בכדי להקנות למקבלי השירות אורח חיים יצרני והשתלבות בתהליך של נורמליזציה חברתית, עצמאות כלכלית, השתלבות בתעסוקה בשוק החופשי תוך הקניית כלים, הרגלים ותמיכה מקצועית לשיפור העצמאות והתפקוד בתוך הקהילה. המרכז יעסיק כ-100 איש ואישה בעלי מוגבלויות שונות במטרה להקנות להם מיומנויות והרגלי עבודה, ובמידת ההתאמה, אף להכינם לעולם העבודה בשוק החופשי.
צוות הכפר השיקומי 'עלה נגב-נחלת ערן', המהווה חלק מרשת מעונות 'עלה' ובראשם אבי וורצמן זכו לאחרונה במכרז לניהול 'בית היוצר'. הרשת מפעילה ברחבי הארץ 4 מרכזים ובהם גם הכפר השיקומי 'עלה נגב-נחלת ערן', השכן.

השבוע הציגו אבי וורצמן, מנכ"ל 'עלה נגב' והסמנכ"ל, משה סוויל, את החזון שלהם למקום. עוד היו בפגישה, מנכ"ל העירייה, יורם נחמן, מנכ"ל החכ"ל, אהרון אלקבץ, מנהל המתנס, שי אלקלעי, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, סוזי מרציאנו-דודפור, אפרת פרוינד ממשרד הבריאות, יוסף רחמין ממשרד הרווחה, מחוז דרום ועו"ס.

 ראש עיריית אופקים איציק דנינו מבקר עם נציגי העירייה בבית היוצר. צילום: יח"צ

בין הדברים עליהם הוחלט: הקמתו של מתחם אומניות ובו יתקיימו סדנאות קרמיקה, פימו, זכוכית, עיסת נייר, משי ותוצרתם תימכר לקהל הרחב, מתחם תעשייה שבו יתקיימו שיתופי פעולה עם מפעלים ובהם FLEX וקלין, מתחם חקלאות שבמסגרתו תופעל חממה, בה יגדלו שתילים לעציצים שיימכרו אף הם במקום. גולת הכותרת של התכנית היא הקמתו של בית קפה חלבי וחנות לממכר מוצריו, שכולם יוכנו במטבחי המרכז על ידי מקבלי השירות בהדרכת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.

אבי וורצמן, מנכ"ל 'עלה נגב': "הרעיון שעומד מאחורי תכניות אלו הוא בניית מודל הרואה את האדם במרכז ונותן דגש על שלושה מרכיבים מובילים: תעסוקה מגוונת ומותאמת למקבלי השירות, עידוד המשתתפים לעצמאות מרבית מתוך סביבת העבודה אל תוך הקהילה ומסגרות המגורים ומתן שכר מכבד על עבודתם".

איציק דנינו, ראש העיר: "זהו אחד הפרויקטים המרגשים והחשובים שיוצאים לפועל בעיר אופקים ואני מברך על בחירתו של הכפר השיקומי 'עלה נגב-נחלת ערן' לניהול מרכז 'בית היוצר'. התכנית הרעיונית שאישרנו היא יצירתית, שנותנת מענה לתחומי עיסוק שונים והתוצרים של כל המתחמים יוצעו למכירה במקום והמשתקמים יוכלו לראות שכר ראוי ומכבד לעמלם. אני

לכתבה הבאה:

מתקפת הבלונים לעבר שדרות והעוטף נמשכת

חבלני משטרת ישראל הוזעקו לפני זמן קצר בעקבות בלונים חשודים שאותרו באיזור ערים שדרות וקרית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.