יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / בכורה למגמת התיאטרון של תיכון "שקמה"

בכורה למגמת התיאטרון של תיכון "שקמה"

תלמידי מגמת התיאטרון בתיכון "שקמה" בקיבוץ יד מרדכי העלו לפני כשבוע את הופעת הבכורה שלהם. מדובר במחזור הראשון של המגמה, שנפתחה לפני שלוש שנים. ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "מגמת התיאטרון פרצה לה נתיב לליבותיהם של תלמידים רבים אשר מצטרפים למגמה מיוחדת זו".

בתיכון שקמה יש 15 מגמות לימוד שונות לבחירת התלמידים ומגמת התיאטרון, שנפתחה לפני כשלוש שנים, רק הולכת והופכת למבוקשת. לפני כשבוע, הגיעו התלמידים הנרגשים לקו הגמר והעלו את הפקת הבכורה שלהם. מדובר בעיבוד חדש ומשעשע לקומדיה הקלאסית "ליסיסטרטה" של אריסטופנס.

המחזה נכתב באתונה לפני כ-2500 שנה ומספר על חבורת נשים בהנהגת הגיבורה, ליסיסטרטה, הפותחת ב"שביתה" מקורית. הנשים הודיעו לבעליהן כי כל "המחויבות" שלהן, כנשים המולידות ילדים, מוקפאת עד שיפסיקו את התכתשויות המלחמה ויביאו את השלום.

המסר המרכזי בקומדיה הוא כפול: יש בו עוצמה ואמירה נשית: "גם אנו צד בכל המלחמות שלכם". מאידך, המחזה מציג תקווה שהשלום הוא אכן בר השגה. על הבמה הצליחו התלמידים לשלב בין מאפייני יוון העתיקה והאווירה של ביה"ס הן במשחק, בתלבושות ובשיח העברי.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "אין ספק כי מגמת התיאטרון שנפתחה לפני שלוש שנים ב'שקמה', פרצה לה נתיב לליבותיהם של תלמידים רבים אשר מצטרפים למגמה מיוחדת זו. נקודה חשובה לציון היא שכל התפאורה הוכנה על ידי בנות מגמת אומנות משכבה י'".

מנהלת תיכון "שקמה", אופירה גל: "הצגת הבכורה הזו היא כמו לידה: עובדים קשה והתוצר ילווה את התלמידים לאורך כל חייהם".

צילום: תיכון שקמה

לכתבה הבאה:

מכוונים גבוה: תכירו את יחידת הרחפנים של המועצה האזורית חוף אשקלון

כחלק מהתמודדות עם המצב הביטחוני, קיבלה המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן מבצעי משוכלל, תרומה מ"הקרן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.