יום שני , 22 אפריל 2019
דף הבית / חדשות / "בסך הכל צילמתי- והותקפתי באלימות"

"בסך הכל צילמתי- והותקפתי באלימות"

אליקו שליין, תושב העיר שמשמיע לא מעט ביקורת נגד ראש העיר אלון דוידי טוען כי הותקף כשצילם את הפעילות בסניף הליכוד. במהלך נאומו של ראש העיר דרש שיתנצל בשמו של הפעיל מה שהפך למהומה בקהל. "רק רציתי למנוע ממנו לצלם אותי ולא יותר" הגיב הפעיל להאשמות נגדו.

מערכת הבחירות בשדרות שהעבירה הילוך הופכת למתוחה ויצרית וזה הורגש היטב במהלך השבוע האחרון שבו תושב העיר אליקו שליין ספג, כך לטענתו, אלימות ואיומים בשל הביקורת שהוא מעביר בצילומי וידאו לייב לפייסבוק נגד ראש העיר אלון דוידי.  "כולם בשדרות מכירים אותי שאני מצלם כל מיני אירועים ומשמיע כאזרח ביקורת במדיה של הפייסבוק, יש כאלה  שלא מסוגלים להתמודד עם זה ומגיבים באלימות. לאן הגענו" מסביר שליין.

לדבריו כך עשה ביום שישי האחרון כשהגיע לסניף הליכוד שם התכנסו מספר פעילים של ראש העיר אלון דוידי לתלות מדבקות על כלי רכב ושלטי חוצות. "אני חובב של תיעוד ובבחירות מסקר כל מיני כנסים, שבוע שעבר למשל הייתי אצל עו"ד פינטו. אני מצלם באופן כללי לא מתערב, רק מצלם. אני מגיע לסניף הליכוד כמו שרואים מצלם מרחוק ומספר על כך שדוידי התחיל את מערכת הבחירות וכו… עמדתי כשכביש מפריד וצילמתי, פתאום מגיע אליי פעיל של דוידי והנחית עליי את זרועו, זרק לי את המשקפיים, ממש תקף אותי" מספר אליקו, "אנחנו במדינה דמוקרטית, זכותי לצלם ולהשמיע דעה. אני בכלל לא צילמתי את אותו פעיל, לא קיללתי, רק צילמתי ודיווחתי בפייסבוק מכאן ועד להשתמש נגדי באלימות לאן הגענו. לצערי אני סופג גם אלימות מילולית וגם פיזית רק בגלל שאני אומר בקול רם את מה שאני חושב".

התקרית בכנס. צילום: אורי גבאי, שדרונט

שלושה ימים לאחר מכן, ביום שני בערב, התייצב שוב אליקו במטה הליכוד לתעד את כנס הפתיחה של אלון דוידי. תחילה צילם מרחוק ודיווח על המתרחש, הוא גם סיפר כי הוא דורש מדוידי להתנצל על התנהגות הפעיל שלו "בשלב מסוים התקרבתי קרוב לדוידי ובמהלך הנאום קראתי לו שיתנצל". דוידי הבחין באליקו וקרא לו בקול רם "ערב טוב אליקו", הוא מצידו לא נותר חייב ודרש שיתנצל על התקרית מיום שישי, דוידי ביקש ממנו לא להפריע לנאומו, בינתיים בקהל אחת הפעילות לקחה מידיו את הטלפון הנייד שבו תיעד בלייב לפייסבוק מה שעורר מהומה. שליין הואשם בפרובוקציה. "אני לא חושב שמדובר בפרובוקציה, לא באתי לריב רק באתי לצלם ולבקש מדוידי התנצלות על מה שקרה ביום שישי ואז כל מיני פעילים החלו לדחוף אותי ולמנוע ממני להמשיך לצלם. כל מה שביקשתי מדוידי שיגנה את המעשה והוא לא עשה את זה. כולי תקווה שגם הוא  וכל המתמודדים יגנו כל מעשה כזה של אלימות".

הפעיל עליו דיבר אליקו הוא יוסי פריינטה שסיפר את גרסתו לסיפור. "קודם כל לא הייתה שום תקיפה אלא רק ניסיתי למנוע ממנו לצלם. הבנאדם מגיע שם לנו מצלמה מול הפנים וביקשתי ממנו שלא יצלם אותי, אני בנאדם פרטי וכל מי שמכיר אותי יודע שאני לא אוהב להצטלם, אנחנו גם ככה כמשפחה סובלים מהטרדות של אנשים שלא בוחלים בשום אמצעי, נכנסים לשטח הפרטי שלנו ומצלמים את הילדים, פשוט לא יודעים גבולות" ציין והוסיף:" אני לא בנאדם אלים מעולם לא התנהגתי באלימות, לצערי הבחור בא במטרה לעורר פרובוקציה, ראיתי אותו מצלם אז עברתי לצד השני של הכביש ואז הוא הפנה את המצלמה לכיווני למרות שעברתי מקום אז מנעתי ממנו להמשיך לצלם זה כל הסיפור. הניסיון לצייר את זה אחרת מוגזם מה גם זו התגרות מכוונת כי קודם לכן הוא הלך לאתר בנייה שלי וחיפש ליקויים זאת אומרת שהוא לא בא בצורה תמימה, אין לו זכות לצלם אותי ולהיכנס לחיים הפרטיים שלי".

 

לכתבה הבאה:

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.