יום חמישי , 21 נובמבר 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / בצל המתיחות, עשרות תלמידות הגיעו מצרפת ללמוד בעוטף

בצל המתיחות, עשרות תלמידות הגיעו מצרפת ללמוד בעוטף

בצל המתיחות בדרום, הגיעו בסוף השבוע האחרון למכללה האקדמית לחינוך חמדת הדרום שליד נתיבות עשרות תלמידות מצרפת שעזבו את משפחותיהן ובאו לשנה של לימודים בתכנית "עתיד חמדת" של המכללה.

תכנית "עתיד חמדת" כוללת לימודי עברית במסגרת אולפן, לימודי יהדות, קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי, טיולים להכרת הארץ, שבתות מאורגנות והכוונה אישית להמשך הדרך, כאשר המטרה היא לחבר אותן לארץ ולמדינה ולגרום להן בסופו של דבר לעשות עלייה יחד עם משפחותיהן. במשך השנים התוכנית זכתה להצלחות רבות כאשר כ 85% מהתלמידות מחליטות להישאר בארץ בסוף השנה והופכות לעולות חדשות. חלקן הולכות לשרות לאומי וחלקן פונות ללימודים אקדמיים במוסדות להשכלה גבוהה, כולל כמובן בלימודי ההוראה במכללה.

ראש המכללה האקדמית לחינוך ד"ר חיים שקד ציין "אנו מברכים את בואן של התלמידות מצרפת, ומעריכים אותן כל כך שלא ויתרו על התכנית למרות המצב הבטחוני הרגיש. אני בטוח שהשנה המשמעותית והאינטנסיבית שהן תעבורנה, תבנה בהן קומה ערכית שתחבר אותן למדינה ושתגרום להן להישאר בארץ ולהפוך לחלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. אמנם אנחנו מוסד אקדמי האמון על הכשרת מורים בצורה המקצועית והאיכותית ביותר, אך במקביל יש לנו את האחריות לקרב כמה שיותר את יהדות התפוצות למדינת ישראל, כך שאני גאה בכך שאנו מקיימים תכנית חשובה מעין זו".

לכתבה הבאה:

צפו: עימות בין חבר העירייה יניב פרץ לראש העיר דוידי

במהלך ישיבת המועצה שהתקיימה אתמול בערב (רביעי) סביב שורה של נושאים שוב נרשם עימות חריף …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.