יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / בדרכים / בקרוב: פרויקט נשק וסע יצא לדרך בשדרות
מארק איפראימוב. צילום: מאור מורביה
מארק איפראימוב. צילום: מאור מורביה

בקרוב: פרויקט נשק וסע יצא לדרך בשדרות

מיזם חדש ייכנס בקרוב לעיר שדרות – "נשק וסע" למען בטיחות ילדינו במוסדות החינוך. הורי הילדים מתנדבים להוציא את כלל הילדים שיגיעו במכוניות לגנים ולבתי-הספר וכך תיחסך יציאת כלל ההורים מהמכוניות, הפרעה לתנועה, סיכון לילדים ופקקים באותם רחובות.

עמותת "נשק וסע", שהוקמה בשנת 2004, שמה לה למטרה לפעול לצמצום מספר הנפגעים בנפש וברכוש, כתוצאה מתאונות דרכים. העמותה פועלת לשיפור תרבות הנהיגה בארץ ובטיחות האזרחים בדרכים וסביבתם. את המטרות הללו מיישמת העמותה ע"י הפעלת מערך משולב של הנחייה, הדרכה, הטמעה ויישום תפיסה הוליסטית המובילה לשינוי בהתנהגויות התעבורתיות של נהגים והולכי הרגל.

הדרך להשגת המטרה מתמקדת בשינוי התנהגויות בטיחותיות בסביבת מוסדות חינוך בארץ וזאת לאור הסטטיסטיקות המצביעות על מעורבות גבוהה ותמידית של ילדים בתאונות דרכים לאורך השנים. קיים ניגוד בין החומר הנלמד בבתי הספר ברחבי הארץ, לבין התנהגות הוריהם, המהווים עבורם כמודל חיקוי, מדרך הטבע. הנחת היסוד היא ששמירה על עקרונות ההתנהגות הבטיחותית בסביבת מוסדות החינוך תביא גם להגברת בטיחות כלל משתמשי הדרך ותפחית את סיכוייהם להיות מעורבים בתאונות דרכים. העמותה פועלת בשת"פ מלא עם הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אגף התנועה במשטרת ישראל, משרד החינוך והרשויות המקומיות וחברה פעילה בפורום "פ.ע.ו.ל.ה".

בהובלתו של הממונה על הבטיחות בדרכים בעירייה, חבר המועצה מארק איפראימוב, נכנסה לאחרונה שדרות למיזם "נשק וסע" והחניות מחוץ למוסדות החינוך כבר סומנו. נוצר קשר עם ועדי ההורים הבית-ספריים שהביעו מוכנות לקחת חלק בפרויקט, שמחייב מידי בוקר שלושה הורים להמתין בחניית בית-הספר/גן הילדים, לקחת את הילדים מהמכוניות המגיעות, להכניס אותם למוסד החינוכי ולאפשר להורי הילדים להמשיך לדרכם.

למיזם "נשק וסע" מטרות טובות וחשובות, בהן חינוך ילדינו להתנהגויות בטיחותיות על בסיס דוגמא אישית ומנהיגות הורית, יצירת אווירה חיובית בכל הקשור לבטיחות בדרכים על-ידי יישום המיזם ברמה הקהילתית, שיתוף כל הגורמים המעורבים בחינוך ילדינו במיזם חשוב זהבמידת הצורך, איתור בעיות תשתית באזורים בהם מבוצעת העלאה והורדת התלמידים, מתן פתרונות מעשיים בעלויות נמוכות בשילוב הרשויות וקהילת ההורים, מתן פתרונות מעשיים וזולים ליישום, תוך מעורבות הרשויות וקהילת בית הספר  וכן גיוס הורים מתנדבים, שינחו העלאת והורדת תלמידים על פי החוק והנהלים.

מחזיק תיק הקליטה והממונה על בטיחות בדרכים בעיריית שדרות, מארק איפראימוב: "כפי שראש העיר, שהוא גם יו"ר ועדת בטיחות בדרכים בעירייה, התווה את המדיניות של שמירה על בטיחות ילדינו בפרט וכלל תושבי העיר בכלל בכל הנושא של תאונות דרכים, כך פעלנו יחד עם ועדי ההורים בבתי הספר להכניס את המיזם של 'נשק וסע' למוסדות החינוך בעיר על-מנת לצמצם את כמות ההורים שנדרשים לצאת ממכוניותיהם כדי לקחת את ילדיהם לגן או לבית הספר. בנוסף, זה יצמצם פקקים באותם מתחמים".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אנחנו שמים כל העת דגש על ילדינו בכלל התחומים – חינוך פורמלי ובלתי פורמלי, פעילויות לשעות הפנאי, חוגים, ספרייה, הופעות ומחובתנו גם לדאוג לבטיחותם בדרכם מהבית לבית-הספר ובדרך חזרה. הפרויקט החדש, 'נשק וסע', שנכנס לעיר, הנו פרויקט חשוב מאין כמוהו שישמור על בטיחותם של הילדים והוריהם ויצמצם משמעותית את הפקקים במתחמי החינוך בשעות הבוקר והצהרים. אני מודה למארק איפראימוב על פעילותו הרבה בתחום זה ולוועדי ההורים ולכלל ההורים השותפים למיזם בהתנדבות מלאה".

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.