יום ראשון , 21 אפריל 2019
דף הבית / חדשות / גאווה לתושבים: 5 כוכבי יופי לשדרות

גאווה לתושבים: 5 כוכבי יופי לשדרות

העיר שדרות השתתפה השנה בפעם הראשונה בתחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה", הנערכת בחסות משרד הפנים ובשיתוף המרכז לשלטון מקומי בישראל ומרכז המועצות האזוריות. לאחר שסיירו בעיר וצפו בפרויקטים הנעשים בה, החליטו חברי הוועדה להעניק לשדרות את הניקוד המקסימלי – 5 כוכבי יופי. חמישה כוכבים ניתנו לעיר גם במסגרת התחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה".

 ביום רביעי השבוע התקיים בתל-אביב טקס הסיום של תחרות "קריה יפה ומקיימת בישראל יפה", הנערכת על-ידי המועצה לישראל יפה בחסות משרד הפנים ובשיתוף המרכז לשלטון מקומי בישראל ומרכז המועצות האזוריות.

מנכ"ל עיריית שדרות, טל טורן, ומנהל אגף שפ"ע, אלעד חג'בי, הוזמנו לטקס לאחר שבחודש אוגוסט השנה הגיעו לעיר חברי ועדת השיפוט של התחרות.

הרשויות המשתתפות בתחרות מתמודדות על קבלת כוכבי היופי של המועצה לישראל יפה, כל אחת לפי סיווגה.

יעד מרכזי של התחרות הוא הטמעת ההכרה בחשיבות טיפוח הסביבה העירונית לאיכות החיים של התושבים. בין השאר, ועדת השיפוט התרשמה בסיור מהשינוי שנעשה באגף שפ"ע (שיפור פני העיר), שיפור משמעותי של תחום הניקיון בעיר, החלפת הפחים הירוקים בפחים מוטמנים, הכנסת חיישנים לביובים, טיפוח וניקיון מתמיד של גני השעשועים העירוניים, חידוש ושתילת פרחים בגינות, כיכרות ואדניות ציבוריות בשכונות ועוד.

בנוסף, אל לשכוח את נושא האנרגיה הסולארית, החלפת תאורת הנל"ג הישנה בתאורת לד חדישה וחסכונית, התקנת מערכות סולאריות בבנייני מגורים כדי שיהיה אור בחדרי המדרגות, תאורה סולארית בסמטאות בניינים ובשלטי רחובות והטענת מכשירים סלולאריים בעמדות ברחבי העיר תוך ניצול אנרגיית השמש.

במהלך הסיור הגיעו חברי הועדה ל"בית הידידות", לאצטדיון הכדורגל ולמוקד מידע ושירות לתושב. כאמור, ביום רביעי השבוע התקיים הטקס ועיריית שדרות התבשרה על קבלת 5 כוכבי יופי.

מוקדם יותר, ביום ראשון, התקיים במועצה לישראל יפה בתל-אביב טקס סיום התחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי     בישראל יפה" וגם פה זכתה שדרות ב-5 כוכבי יופי. הקב"ט דוד שניאור, שעומד בראש מחלקת הביטחון, הגיע לקבל את התעודה לאחר עבודה יומיומית עם אנשיו לאחזקת כלל המקלטים והמיגוניות בעיר בצורה הראויה כדי שישמשו את התושבים בעת חירום.

מנכ"ל עיריית שדרות, טל טורן: "עיריית שדרות והעומד בראשה רואים בעוצמה רבה את חשיבות טיפוח המרחבים הציבוריים וקידום ערכי האסתטיקה וטיפוח הסביבה העירונית בעיר. מתוך כך, משקיעה העירייה את מאמציה ומשאביה לא רק בהגברת מודעות וקידום מדיניות, אלא גם בהוצאה לפועל של פרויקטים סביבתיים לרווחתם של התושבים ושיפור מתמיד של סביבת המחייה ואיכות החיים בעיר. לאות הכרה, השנה השתתפה הרשות בשתי תחרויות חשובות אלו. אני מודה למנהל אגף שפ"ע, אלעד חג'בי ולקב"ט דוד שניאור, על הובלת התהליך וקידומו לידי זכיה".

לכתבה הבאה:

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.