יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / מגזין / האלכימאי משדרות
שמעון קסלסי. צילום: אורי גבאי
שמעון קסלסי. צילום: אורי גבאי

האלכימאי משדרות

עד לפני  7 שנים שמעון קסלסי (38) מרצה בכיר ובעל עסק להעצמה אישית משדרות חי חיים שגרתיים של עבודה מסביב לשעון בעולם ההייטק אבל כשנולדו לו בנות תאומות והוא הפך לראשונה לאב החלה ההתעוררות שהביאה אותו לבצע שינוי כיוון בחייו. באמצעות החברה שהקים "אני אגדה" הוא מסייע להמון אנשים לבחור את השינוי שנכון לחיים שלהם.

כששמעון קסלסי הפך לראשונה בחייו לפני 7 שנים לאבא פתאום נפל לו האסימון. לא רק כמה אושר ואור זה הכניס לחייו אלא האם הוא מממש באמת את ייעודו בחיים כשהוא נאלץ לעבוד מסביב לשעון במסלול חיים שגרתי. "כאשר נולדו בנותי התאומות לפני שבע וחצי שנים, זה שלח אותי למסלול של התעוררות מחיים לפני מה שהחברה מכתיבה ומה שההורים מכוונים אותך, מן מסלול כזה שאתה רץ לתוכו אל עבר מסלול שבו אתה שואל את עצמך מה אתה בעצם רוצה".

למה דווקא הלידה של הבנות הוביל אותך לזה?

"אני לא יודע להגיד למה אלא מה היה שם. כשנולדו הבנות היכה בי משהו מאוד חזק, ראיתי כמה שנים לפני כן את הסרט 'הסוד' והם דיברו שם על מחשבה יוצרת מציאות. בחלק מהמקרים זה עבד ובחלק זה לא עבד. עם התאומות שלי אני וזוגתי אז ידענו שיהיו לנו תאומות בערך 12 שנה לפני שהם נולדו.כל הזמן דיברנו על זה, אפילו בספר של החתונה שלנו אנשים רשמו בהצלחה עם התאומות שאתם רוצים, הסתובבנו במשך שנים כמו זוג משוגעים וסיפרנו שיהיו לנו תאומות, ובסוף באמת נולדו לנו תאומות ואז היכה בי שזה באמת עובד – שאם אתה לוקח רעיון ומטמיע אותו לאמונה שלך, זה הופך למציאות. זה שלח אותי לדרך להתחיל ללמוד את זה".

למה לקח לכם 12 שנה עד שהן נולדו?

"האמונות שלי היו הפוכות, היה מאוד קשה לשכנע אותי. הייתי בן אדם מאוד מדעי וציני, שאני אגיד משהו והוא יקרה? זה היה נראה לי כמו בדיחה, מערך האמונות שלי היה מנוגד לזה".

אז זה לא שלא רציתם?

"בן אדם לא מקבל מה שהוא רוצה, הוא מקבל מה שהוא מאמין ומסוגל להאמין. בחיים אתה מקבל את מה שאתה, לא את מה שאתה רוצה. כמה דברים רצית ולא קיבלת?"

"השינוי שאני גורם לאנשים מרגש אותי מאוד"

מהרגע שנולדו התאומות יצא קסלסי למסע "התעוררות" שבסיומו הקים עסק בשם "אני אגדה" שבאמצעותו הוא מסייע לאנשים לא רק למצוא את הייעוד העסקי בחיים אלא גם לכוון אותם לקבלת החלטות נכונות. מקור ההשראה הוא הספר המפורסם "האלכימאי" שכתב פאולו קאולו מברזיל והפך לאחד מרבי המכר הנמכרים בעולם "העסק מביא סוג של שירות חדש שעוזר לאנשים למצוא את השליחות שלהם בחיים, מה שהם הכי אוהבים לעשות ואני מסייע להם להוציא את זה לדרך ולהגשים את זה. יש שני חלקים לעסק. מה שאני עושה בגדול זה לעזור לאנשים למצוא את השליחות שלהם בחיים ולהגשים אותה. אם הם יעשו את הרעיון הזה הם יצליחו גם מבחינה כלכלית וגם הם יהיו מאושרים בכל רגע מהעשייה שלהם".

אם היית בקצה אחד, בן אדם ציני שמתייחס לענייני אמונה בצורה לא הכי רצינית ופתאום אתה בקצה השני רואה דברים בצורה רצינית. אז איך אתה מסביר את השינוי הזה?

"לפני 13-14 שנים עברתי משבר בחיים האישיים וזה ניענע אותי מאוד חזק. זה בדרך כלל מה שקורה כשבן אדם חי לפני המוסכמות, הדבר היחיד שיכול להוציא אותו מזה זה ניענוע מאוד חזק שגורם לו לראות מחדש את כל היבטי החיים שלו, זה מה שקרה לי. באותה התקופה קראתי את הספר האלכימאי וזה ספר שמדבר על השליחות והרוחניות שלך גם ברמה הפרקטית, המנטלית והרוחנית. זה התחבר לי עם המשבר ולא עזבתי את הספר הזה, אני כבר 13 שנים קורא בו כל יום, כבר קראתי אותו כמה מאות פעמים. משם לאט לאט עם החזרות והחשיפה התחלתי להיפתח ליותר ויותר דברים, אני זוכר שהייתי בשיא המשבר הייתי בצבא הקבע בשמירה בתקופת ההתנתקות, שלחו אותי ליהודה ושומרון להחליף את החבר'ה שיצאו להתנתקות. יצא לי לעשות שמירות בלילה עם בחור מהציונות הדתית ומצאתי את עצמי עושה איתו שיחות על אלוהים, 3-4 לילות הוא חופר לי על זה ואני אגוז קשה לפיצוח, אני גם יודע להתנסח ולקיים 'דיבייט' והוא לא הצליח לשכנע אותי, אבל בסוף בלילה האחרון הוא ככה זרק לי 'אתה יודע, אם היית משקיע את האנרגיה שלך בלהוכיח שיש אלוהים במקום להוכיח שאין אלוהים, היית מגלה משהו מעניין'. וזה השאיר אותי שואל מאיזה כיוון אני משתמש בעוצמות שלי. לאחר שנים כשקראתי את האלכימאי והתחלתי להתעניין בזה והלכתי ללימודי הנדסה באקדמיה ולקחתי קורסים בפילוסופיה ופסיכולוגיה והתחלתי לקרוא ספרים על עולם נפש ורוח האדם, וכשנולדו הבנות לקחתי גם קורסים של התפתחות אישית שמעבירים אותך טרנספורמציה ומנענעים אותך עוד יותר ויוצא ממך המי שאתה באמת. משם באמת, לפני 7 שנים, התחיל תהליך שאני מתחיל לראות משהו חדש ולראות את החיים באור אחר".

עושה רושם שאתה בחור משכיל ואינטליגנט, אתה צריך קורסים בשביל זה?

"באותה תקופה זה בדיוק מה שעלה לי בראש ולמה לא רציתי לעשות את הקורסים ולעבור התפתחות אישית, היום אני מבין שזה קולו של האגו. האגו אומר אתה לא צריך עזרה, תעשה הכל לבד. בגלל זה אנשים עוברים את רוב החיים בקושי, לא מוכנים לקבל עזרה. העזרה תמיד בדרך אלינו, אנחנו פשוט לא מוכנים לקבל אותה".

כשנולדו בנותיו של קסלסי הוא בעצם החל תהליך אותו ממשיך עד היום ומסביר זאת בכך שכאשר ילדים באים לעולם ההורים הם אלו שעוברים תהליך של התפכחות. "מי שיש לו ילדים, במיוחד בגילאים מאוד קטנים ויש עוד את המודעות שמתחילה להיות רחבה, הוא מבין שתינוק זו ישות רוחנית מאוד גבוהה. יש אנרגיה סביבה, כשאתה מחזיק את התינוק אתה מרגיש רוגע, שלווה ואהבה. כשנולדו לי התאומות זה בעצם כפול, זאת מנה מאוד גדולה והייתי ער לזה. לא הבנתי כל כך מה קורה לי וזה שלח אותי לחקור עוד יותר מה זה הדבר הזה. לפני שהן נולדו קראתי ספר שנקרא פיזיקה משפחתית והוא אומר שילדים קטנים כמו נדרו נדר להמטיר טיפות של חכמה על הוריהם. אני הרגשתי שם משהו ולא ידעתי להסביר אותו, אחרי שהם גדלים זה דועך ואנשים שוכחים את זה, היה שם מסר מאוד חשוב שהגיע אלי – אם ככה הן כשהן הגיעו לפה, כנראה שגם אני הגעתי לפה ככה. וזה בעצם גילה לי משהו מאוד חשוב לגבי מי שאנחנו, בני האדם, באמת. באנו לפה בשלווה, רוגע, אהבה ואושר ואיפשהו במהלך הדרך אנחנו מפתחים דרך אחרת לחיות – יש חיים עם מאמץ יותר סבל, עצב, כעס וכל מיני דברים אחרים".

רק אז, כשנולדו הבנות שלך הבנת את מהות החיים? לא הרגשת את אותו הדבר עם אחיינים למשל?

"זה לא אותו הדבר כשזה לא שלך. לא הבנתי אלא הרגשתי, יש הבדל בין להבין משהו ברמה האינטלקטואלית לבין להרגיש משהו. שינוי בחיים מתחיל בצורה דרמטית כשאתה מוריד את הרעיונות מהניתוח האינטלקטואלי לאינטליגנציה הרגשית, ללב, אז אתה חווה את החיים בצורה אחרת, הם משתנים והפעולות שלך משתנות, המטרות שלך משתנות. באותה התקופה הייתי מהנדס בהייטק, היה לי את הקובייה שלי וישבתי מול מסך המחשב והייתי מאוד טוב בעבודה שלי, זאת עבודה מול מכונות, עבודה מפרנסת מאוד".

יש הרבה אנשים שנמצאים במצב הזה.

"בדרך כלל בגיל 40-50 מתעוררים מזה, קוראים לזה משבר גיל 40. אני התעוררתי קצת יותר מוקדם כי נולדו לי הבנות בגיל 30 ולקח לי 3-4 שנים לעזוב את ההייטק והיום אני בעל עסק מאוד מצליח ועושה מה שאני אוהב, אני מצליח לעשות שינוי כל כך מהותי ודרמטי בחיים של אנשים. אני היום יושב לראות טלוויזיה ולא מצליח, זה משעמם אותי. החיים שלי הפכו להיות הוליווד ברמה כזו מרגשת. אלו לא רק סיסמאות. השינוי שאני מצליח להביא לאנשים בחיים שלהם הוא כל כך מרגש".

אני אגדה

עד גיל 14 הוא גדל והתחנך בשדרות אבל אז עבר ללמוד בטכני של חיל האוויר בבאר שבע, ולאחר השירות הצבאי בחיל האוויר במרכז הארץ בשירות קבע . לאחר מכן הוא יצא ללימודים והמשיך להייטק, תוך כדי חזר לדרום והתגורר 6 שנים באופקים ליד המשפחה של אשתו. לפני שנה הוא חזר מסיבות אישיות להתגורר בשדרות.

"זה היה בכיתה ח'" הוא נזכר בראשית בגרותו. "המורה ברכה בן ארצי העבירה שעור נסיוני בעברית שבו באו לבקר גורמים ממשרד החינוך וכל צוות ההנהלה. היא הקריאה שיר עמוק כזה עם מלא דימויים ושאלה מה אנחנו חושבים שהכותב מנסה להעביר לנו. אני היחיד שהרים את היד ולאחר שעניתי את התשובה שלי המורה השתתקה… הסתכלה בכל הפמליה המכובדת ואז פצתה את פיה ושאלה אותי… שמעון חשבת פעם ללמוד פסיכולוגיה? לא חשבתי על זה לפני אבל קול מתוכי ענה כן!  שנה לאחר מכן מצאתי את עצמי כמו עיוור מובל ללא אבחנה בבית הספר הטכני של חיל האויר לומד אלקטרוניקה… למה? נשמע מקצוע הרבה יותר רווחי… אולם הייתי בן 14 אבל הייתי "בוגר" ורציתי לעשות מה שיותר בטוח. הסכמתי לשים את התשוקות והחלומות שלי בצד והייתי לילד טוב שגורם נחת להורים.  כך מצאתי את עצמי מצטיין בלימודים ממשיך לעתודה לצבא ללימודים ולהייטק… 20 שנה של מסלול מסביב לשליחות שלי בחיים. לפני 4 שנים בפגישה מדהימה עם מנטורית שהיא גם חברה ופתאום ברגע מאוד מרגש נזכרתי בשליחות שלי… נזכרתי כמה אני תחום נפש ורוח האדם קרובים לליבי וקיבלתי החלטה באותו היום להקים חברה בין לאומית שתשב ב 100 ערים ברחבי העולם ותצור לאנשים חופש אהבה בריאות ואושר… אחרי שבוע הייתי בטלפון עם אדם שכבר עשה את זה… חלקכם עשויים להכיר אותו… קוראים לו בוב פרוקטור מהסרט הסוד. ביקשתי ממנו שיעזור לי להגשים את השליחות שלי והוא הסכים וכך ב 4 שנים האחרונות אני בדרכי להגשמה במסע מרתק מרגש ומהנה ועזרתי לאלפי אנשים במסע שלהם להגשמה".

במה זה עוזר להם?

"כדי למצוא את השליחות מדובר בתהליך של התעוררות רוחנית, חשיפה להמון רעיונות שהפוכים למה שמלמדים אותנו מגיל מאוד צעיר. אז בעצם אתה רואה משהו שתמיד היה מלפניך ולא יכולת לראות אותו, למשל לקוחה שלי שהייתה עובדת עירייה בתל אביב, חיים מאוד סטנדרטיים ועברה אצלי תהליך למצוא את השליחות, קורס שנקרא 'אני אגדה', יצא מזה שהיא רוצה להקים רשת של גני ילדים בתוך בתי חולים. למה? כי זה מה שהיא עברה בחיים שלה והיא רוצה לעשות איזשהו תיקון בעולם, היא הבינה שזאת השליחות שלה והיא לקחה את המושכות של הדבר הזה. כשעוברים את התהליך הזה איתי מבינים משהו מאוד פנימי שזאת השליחות שלך ואתה מוכן להתמסר לזה, לא משנה מה זה ידרוש. ואז התחיל התהליך הבא שכדי להגשים את השליחות צריך לעבור תהליך מנטאלי. יש המון אנשים שלא מגשימים את ייעודם ואת הפונציאל שטמון בהם לכן הם צריכים לעבור תהליך רוחני כדי לממש את עצמם".

זה בעצם גורם לאנשים לממש את הפוטנציאל שטמון בהם?

"בדיוק, לממש את הפוטנציאל או במילים אחרות, זה קצת רוחני, לממש את הכוונה שהייתה להם כשהם באו לתוך החיים האלה. אני רוצה להבהיר שלא מדובר כאן רק על פרנסה, אותה אישה שעובדת בעיריית תל אביב  נפגשת עם חברי כנסת, ראיונות בתקשורת, מדברת עם מנהלי בתי חולים ומרימה את הפרויקט אבל בכל זאת לא עזבה את העבודה שלה עדיין כי פרנסה זה פרנסה ושליחות זה שליחות".

זאת אומרת שצריך לעשות את כל התהליך בצורה מבוקרת.

"יש ממש שיטה כיצד לעשות את הדברים האלה, יש אנשים שיש להם חלום ויוצאים ומתאבדים עליו ומתרסקים, זאת לא הדרך שאני ממליץ, להגשים את החלום יש כל מיני תהליכים שאתה צריך לעבור ברמה הפרקטית, המנטלית והרוחנית".

האם לדעתך  אנשים בשדרות  מייחסים חשיבות לייעוץ ואימון כמו בתל אביב?

"חשוב לי לקדם אותו בכל מקום. אני לא יודע איפה זה יותר קל, זה תלוי בבן אדם עצמו ומה הוא רוצה להביא וכמה הוא ער לזה. אני מסתכל על שדרות, היא עיר קטנה שיוצאים ממנה הרבה כוכבים. אם יש מקום שאנשים מגשימים את הייעוד שלהם והמהות שלהם, אני חושב שיחסית לדרום זה מקום שיש בו משהו שונה. יש פה הצלחה מאוד גדולה וכוכבים שיצאו משדרות, לא יודע כמה כוכבים יצאו מערים קרובות לנו. יש פה משהו מיוחד. תשאל אותי אם אני מכוון את השיווק שלי לשדרות? לא, אני עושה את זה הרבה יותר רחב והעסק הוא בכל הארץ ובשלבי התרחבות לבין לאומי. איפה שאני גר לא קשור לזה, אנשים מכל מקום בעולם, לא משנה מאיפה הם באו – יש להם את הפוטנציאל להגשים את עצמם".

אתה חושב שאנשים בשדרות צריכים עזרה כזאת?

"אני חושב שכל בן אדם צריך עזרה ואם הם רוצים הם יכולים לקבל אותה. אנשים בסוף חיים את החיים בלי להגשים את הייעוד, 99% מהאנשים בעולם לא מגשימים את השליחות שלהם ואפילו לא יודעים שיש להם כזאת, הם חיים את כל החיים בצעדים מאוד זהירים אל הקבר".

לכתבה הבאה:

שובו של הזמיר

לפני חמש שנים, בגיל 17, סומן הזמר שלום קדושים משדרות כאחת ההבטחות של המוסיקה הים …

תגובה אחת

  1. נעמה סביון

    התרשמתי מאד.

    אני מאסטר בNLP , מרגישה שלטפל באנשים זה הייעוד שלי,

    אשמח לשמוע ממך בקרוב,

    0547979452

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.