יום שישי , 22 יוני 2018
דף הבית / חדשות / האם אתה מתאים להיות נבחר ציבור?

האם אתה מתאים להיות נבחר ציבור?

אדם המעוניין לעסוק בפוליטיקה ולקבל את אמון הציבור חייב לעמוד בסטנדרטים מסוימים. רוצה לדעת האם אתה מתאים? הנה המדריך שיעזור לך

נבחרי ציבור הם אנשים שלוקחים על עצמם תפקיד קשה ומאתגר. בניגוד לבעלי מקצועות אחרים, פוליטיקאים חייבים לשכנע את הציבור בצדקת דרכם ולגרום לאחרים להצביע להם. הם מצליחים להיבחר רק במידה והם מוכיחים עמידה בסטנדרטים מסוימים מבחינת הכשרה וידע, וגם האישיות שלהם עומדת למבחן על בסיס יום יומי. כתוצאה מכך, לא כל אחד יכול להיות נבחר ציבור – גם אם לכאורה יש לו תכנית מפורטת שבטוח תשנה את העולם.

עם זאת, ראוי לציין שישנה קשת רחבה של אנשים שעוסקים בפוליטיקה וכמובן שלכל אחד מהם מאפיינים אחרים. כיום הגבול בין פוליטיקאי לאיש בידור אפילו קצת התערער ולא תמיד ברור מי באמת ראוי לאמון הציבור. מצד שני, יש כמה מאפיינים שכדאי להחזיק בהם אם רוצים להגדיל את סיכויי ההצלחה ולעבור ממעמד של אדם מן השורה למשרת נבחר ציבור בכירה.

האם יש לך עבר פלילי?

הכי קל לזהות נבחרי ציבור לפי הכריזמה שלהם. הבעיה היא שלא כולם נולדו עם כריזמה וזו גם יכולת שקשה לחדד באופן מלאכותי, אבל יש דרכים לעבוד עליה. הכריזמה יכולה לסייע לך ליצור קשרים עם אנשים, לבחון שיתופי פעולה ולבלוט על רקע מועמדים אחרים. את הכריזמה צריך להוכיח בסיטואציות חברתיות מגוונות ותוך שימוש בהמון ביטחון עצמי.

מלבד כריזמה, כדאי להגיע לתחום הפוליטיקה עם עבר פלילי ללא רבב. בחלק מהתפקידים לא ניתן להגיש מועמדות בלי רישום פלילי ממשטרת ישראל, מה גם שאין טעם לחכות עד שהתקשורת או הציבור יגלו את השלדים שלך בארון. זה עלול להוריד לטמיון שנים של השקעה ולפגוע בך ובמשפחתך באופן אישי.

בשביל לעסוק בתחום הפוליטיקה אתה צריך להיות בעל עור של פיל. זה אומר שאסור לך להיפגע מחיצי הביקורת, אתה חייב להישאר ממוקד במטרה ועליך כל הזמן לבחון את המשוב שמגיע מהשטח. אחרי שתצבור מעמד מסוים תוכל לגייס עובדים ואנשי צוות שיעזרו לך, אך השלבים הראשונים נשענים רק על היכולת שלך להיות סבלני ובעל אמביציה גבוהה.

איזה הכשרה אתה צריך?

לימודי מדיניות ציבורית יכולים להעניק לך קיצור דרך במסלול הארוך של הפוליטיקה. הלימודים יחשפו אותך למה שקורה מאחורי הקלעים, יאפשרו לך לנסח את הטיעונים המרכזיים בצורה משכנעת יותר ויעניקו לך פרספקטיבה חדשה. בלימודי מדיניות ציבורית תוכל גם להתמודד עם ביקורת על האידיאולוגיה שלך, אך לעשות זאת באופן סטרילי ותוך התייעצות עם אנשי מקצוע ומומחים.

בסופו של דבר, אתה היחיד שיודע האם מתאים לך להיות נבחר ציבור. במידה והתשובה חיובית, כדאי שתגייס את כל מה שעומד לרשותך ותתכונן לדרך ארוכה אך מתגלמת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.