שבת , 25 ינואר 2020
דף הבית / חדשות / ביטחוני / האם הבניינים הגבוהים בשדרות בסכנת ירי בכינון ישיר?
צילום: עיריית שדרות

האם הבניינים הגבוהים בשדרות בסכנת ירי בכינון ישיר?

האם הבניינים הגבוהים ההולכים ונבנים בשדרות חשופים לירי טילי נ"ט וצלפים מרצועת עזה? פרסום בחדשות 12 הערב שקיבל הכחשה גורפת, הציף את הסכנה בירי בכינון ישיר לעבר בנייני שדרות. בצה"ל  מודעים ליכולת שגילה ארגון חמאס בירי טיל הנ"ט שהרג את משה פדר ז"ל בהסלמה האחרונה, ומכחישים התבטאות חריגה של תא"ל אליעזר טולדנו, מפקד אוגדת עזה בנושא. 

בוידאו: פרויקט "נאות השקמה" בשדרות, (לצילום אין קשר לכתבה) צילום: שדרונט

 

"בניית הבניינים האלה היתה טעות, הם חשופים לירי ישיר מרצועת עזה": כך לפי חדשות 12 התבטא תא"ל אליעזר טולדנו ביחס לבניינים החדשים, בני 10-12 קומות, ההולכים ונבנים בשדרות ומשקיפים פנורמית על צפון רצועת עזה. בדובר צה"ל מכחישים אומנם את הדיווח, אך הוא מקבל משנה תוקף עם העובדה שהצבא חסם בימים האחרונים את הגבעות המשקיפות על הרצועה, כמו גבעת קובי והעץ הבודד, תוך הצבת שלטים המזהירים את הציבור כי המקום חשוף לירי בכינון ישיר.

הפצצה בעזה. ברקע: הבניינים בשדרות. צילום: לא ידוע.

מדוברות מועצה אזורית שער הנגב נמסר: "בעקבות הפרסום בערוץ 12 אנו מבקשים להבהיר כי הדברים שיוחסו למפקד האוגדה, שכביכול נאמרו במפגש עם תושבי שער הנגב, אינם נאמרו. מועצה אזורית שער הנגב והנהגת הקיבוץ בו נערך המפגש מתנערים מדיווח זה ומבהירים- "אין בדיווח שמץ של אמת. אין כל תועלת משקרים שכאלו מלבד לפגוע בצמיחה של ישובי עוטף עזה ובכלל זה גם של שדרות".

אז האם הדברים אכן נאמרו, והאם נשקפת סכנה לדיירי הבניינים הגבוהים? לפי שעה נדמה כי הבעיה משותפת לכלל הכבישים, המבנים והמוצבים המצויים בקשר עין עם רצועת עזה, כולל קו הרכבת העובר ממש מעל מקום פגיעת טיל הנ"ט בשבוע שעבר. התמגנות בסדר גודל שכזה תהיה פרוייקט עצום בעל משמעות מדינית מרחיקת לכת, שמדינת ישראל החזקה רואה באיום ירי צליפה ונ"ט עובדה קיימת- ולא מסוגלת להסתמך על הרתעת האויב, אלא ממגנת את עצמה לדעת.

לכתבה הבאה:

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה …

2 comments

  1. מזה "הדברים אינם נאמרו" ?

  2. השבוע יהיה שרב כבד בכל הארץ ורוחות מזרחיות!!
    רוחות מזרחיות! כלומר ממזרח למערב…
    אז זו הזדמנות להצית אש לכיוון עזה ולהפריח את הבלונים והעפיפונים שלהם בחזרה עם אש!
    כמעשה שמשון הגיבור שכבר עשה זאת בשעתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.