יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / האם מפץ פוליטי בדרך? הכירו את המועמד שמקדם ח"כ עמיר פרץ
עו"ד אמיר פינטו
עו"ד אמיר פינטו

האם מפץ פוליטי בדרך? הכירו את המועמד שמקדם ח"כ עמיר פרץ

מהלך מפתיע שמוביל ח"כ עמיר פרץ הצליח השבוע לעורר את מערכת הבחירות בשדרות בכל הקשור למרוץ לראשות העיר. עו"ד אמיר פינטו (44) בן העיר שזוכה להערכה רבה עשוי להתמודד מול אלון דוידי. השאלות הפתוחות: מה הניע את פרץ להתערב? ומה תחליט מפלגת העבודה שנציגתה בעיר היא ממלאת מקומו של דוידי?. 'דין וחשבון' מפרסם פרטים חדשים על ניסיון המפץ הפוליטי המסקרן.

רק לפני כחודשיים דיווחנו במדור הפוליטי השבועי שלנו על כך שבאזכרה לאחר מותיקי העיר התארח ח"כ עמיר פרץ וגישש בשיחת חולין סביב האפשרות להריץ רשימה למועצת העיר מטעמו אלא מה שהתחיל כרעיון בלבד הפך בשבוע האחרון למהלך פוליטי מסקרן, יש הטוענים דרמטי, אפשר בהחלט לסכם כי מדובר  בניסיון מפתיע למפץ פוליטי. מה שבטוח ראש העיר אלון דוידי לא יוכל להישאר אדיש עוד ובפוליטיקה כמו בפוליטיקה, אין לדעת לאן זה יכול להביא את המערכה שעד כה מוביל בה דוידי ללא מתחרים.

כאמור, על פי הרעיון שמוביל ח"כ עמיר פרץ שהיה נדמה מצוי ביחסים טובים עם דוידי, יש להציב מועמד ראוי ואיכותי, בן המקום כדי לעצור את מה שמגדירים מתנגדי השלטון "השתלטות על חשבון הוותיקים". בשלב זה השאלה הראשונה שעדיין פתוחה מה האינטרס של ח"כ עמיר פרץ? מדוע הוא בוחר להיות מעורב באופן ישיר בבחירות על ראשות העיר אם כי לומר לא בפעם הראשונה: בבחירות ב-2008 אישתו אחלמה התמודדה מול בוסקילה כאשר דוידי השיג תוצאה דומה, בבחירות ב-2013 הוא היה מעורב בדיל שנרקם עם יריבו המושבע דאז בוסקילה כאשר אחלמה הוצבה כמספר 2- צעד תמוה שגרר ביקורת רבה לאור העובדה שאחלמה הייתה באופוזיציה. "זה לא סוד ששדרות תמיד יקרה לליבו של עמיר שפעם היה ראש מועצה. לכל אורך הקריירה אם זה כשר הביטחון ואם זה כשר לאיכות הסביבה  הוא סייע לעיר. הוא ללא ספק השגריר מספר אחת של העיר" הסביר אחד ממקורביו בשיחה עם 'דין וחשבון'. "הוא תמיד עוקב מקרוב אחר המתרחש וכתושב העיר גם הוא שומע על ההשתלטות שמתרחשת בשדרות, על כל סוגיית ההדתה ובכלל ששדרות כבר לא בידיים של ילידי המקום.  עם כל הכבוד לפריחה ש  ל העיר, יש דברים שכל מי ששדרות יקרה לליבו לא יכול להמשיך לשבת בחיבוק ידיים".

מנגד, המעורבות של ח"כ פרץ הרגיזה לא מעט תושבים. "אני לא באמת יודע להסביר את הניסיון של עמיר פרץ,  עדיף שימשיך להתעסק בענייניו" כתב אחד התושבים בפייסבוק, "מאז התקופה שלו כראש המועצה שדרות לא פרחה כמו שהיא פורחת, אולי יש קנאה, אולי עבר ביניהם חתול שחור והוא רוצה להוכיח לדוידי משהו". היו גם כאלה שעקצו את פרץ בנוגע לסיפור המשקפת כשהיה שר הביטחון:"כנראה גם הפעם שכחת להוריד את הכיסוי של המשקפת".

אגב, מי שרוצה להיתפס כקטנוני, נזכיר באיזו תקופה החל ראש העיר דוידי לבנות את תדמיתו כמנהיג תחת הכותרת בראיון לכותב שורות אלו "נולד מנהיג למאבק בקסאמים". המאבק שהוביל דוידי התחיל בגינה הסמוכה לביתו של ח"כ עמיר פרץ בתקופה שהיה שר ביטחון. יש הטוענים כי עד היום פרץ זוכר את זה לדוידי.

דוידי ופרץ. האם היחסים כבר לא כמו פעם? צילום ארכיון:אורי גבאי

הפלונטר של מפלגת העבודה

רק לפני כשבועיים הגיע יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי לביקור הזדהות בשדרות ונפגש עם ראש העיר דוידי וכן עם יו"ר סניף העבודה בעיר עו"ד יהודית אוליאל מלכה שנמצאת ברשימה משותפת עם דוידי במסגרת הסכם שנחתם בין הליכוד לעבודה בכל הנוגע לשדרות. מסתבר שבזמן שגבאי מסייר בשדרות, מאחורי הקלעים כבר המהלך של עמיר פרץ צובר תאוצה. משיחות שלי עם גורמים בכירים במפלגת העבודה לגבאי היה ידוע כי פרץ מעוניין להריץ מועמד מטעם מפלגת העבודה אך רק למועצת העיר. גם עו"ד אוליאל עודכנה על דבר המהלך ואמרה כי היא לא מתנגדת כל עוד מדובר בעוד נציגות למפלגה במועצת העיר אלא שעם כל הכבוד לגבאי, דוידי ואוליאל לח"כ פרץ יש תוכניות משלו.

בשלב הזה נכנסו כל מיני ספקולציות באשר לסיבה שמחליט פרץ להתערב בבחירות ולהריץ מועמד לראשות. בין היתר, רק לפני מספר חודשים אחד התושבים העלה סרטון שבו נראה דוידי יוצא מפגישה עם עמיר פרץ שהתקיימה בתחנת דלק תפוז באזור התעשייה. בנוסף,  מקורבים לדוידי ולפרץ מאשרים שהתקיימו ביניהם עוד מספר פגישות אישיות במהלכם עלתה סוגיית שיתוף הפעולה,  כולל הצעה שהניח פרץ של מועמד מטעמו שיחבור לרשימתו.

לתוך המשוואה כמובן נכנסת גם עו"ד אוליאל מלכה. מי שהספיק לשכוח אוליאל הייתה במשך שנים התומכת מספר 1 של פרץ שגם סייע לה להיבחר ליו"ר נעמ"ת.  בשנים האחרונות היא בנתק מוחלט מפרץ. זה קרה בתקופה שבה פרץ עזב את מפלגת העבודה והקים עם ציפי לבני את "התנועה", הפעם אוליאל שהלכה אחר פרץ לכל מקום כמו בזמנו למפלגת 'עם אחד', החליטה להישאר במפלגת העבודה. האם הנאמנות שלה למפלגה תשתלם לה כעת כאשר נוצר הפלונטר הזה? אין לדעת. על דבר אחד אין מחלוקת- יו"ר העבודה אבי גבאי רוצה את פרץ בקרבתו ולא נגדו כדי לשרוד במפלגה והעניין הוא מבחן גדול מאוד ליחסים עם פרץ. ובנוגע לאוליאל? פרץ בהחלט מעדיף שהיא לא תהיה הנציגה של מפלגת העבודה בשדרות.

ואיך מגיב לכל זה ראש העיר אלון דוידי?  ככל הנראה הוא כבר העביר את המסר שלו ליו"ר אבי גבאי-מדובר בהפרה בוטה של ההסכם של סיעתו עם מפלגת העבודה. אם מהלך כזה יצא אל הפועל, לא מן הנמנע שעו"ד אוליאל עשוי לעזוב את מפלגת העבודה כי זה יהיה בבחינת "תקיעת סכין בגבה".

ח"כ עמיר פרץ. מה הביא אותו להתערב בבחירות לראשות העיר? צילום:אורי גבאי
ח"כ עמיר פרץ. מה הביא אותו להתערב בבחירות לראשות העיר? צילום:אורי גבאי

נעים להכיר: עו"ד אמיר פינטו

מתוך כל התסבוכת הזו של מפלגת העבודה יש לומר גם נולדה אפשרות של מועמד ראוי ואיכותי מבל הבחינות שיתכן ויתמודד מול דוידי ב-30 באוקטובר. עו"ד אמיר פינטו, 44, יליד שדרות, בן המקום, צעיר ומוכשר אשר מוערך מאוד בקרב משפחתו ותיקות הודות למשפחה הענפה.

פינטו, כך מספרים בסביבתו תמיד דיבר על הרצון להיכנס לפוליטיקה וההזדמנות הנוכחית נולדה כאמור בעקבות הצעה שהניח בפניו ח"כ פרץ. פינטו עצמו אישר את הדברים בשיחה עם 'דין וחשבון' אך העדיף להתייחס בלקוניות לכל הפרשנויות והשמועות "דברים יצאו לא בשליטתי ולא בצורה מסודרת. כנראה שיש תחרות מי יכתוב ראשון ולא חשוב מה. כרגע אני רק יכול לאשר שיש מו"מ עם מפלגת העבודה. ברגע שדברים יסגרו סופית תצא הודעה מסודרת".

בתוך כך, יש לציין כי גם ח"כ עמיר פרץ וגם עו"ד פינטו מעוניינים שהתמודדות לראשות העיר תהיה במסגרת מפלגתית על כן הם לוחצים שזה יהיה במסגרת מפלגת העבודה. יש לומר כי אחד השיקולים זה התקציב- אם פינטו יתמודד תחת מפלגת העבודה הוא יזכה למימון של הקמפיין שיכול לעמוד על מאות אלפי שקלים, אם לא יזכה לתמיכת העבודה הוא יאלץ להתמודד ברשימה עצמאית ולחפש מימון אחר על-פי חוק. כך או כך, נדמה כי המפתח נמצא בידיים של יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי. לא משנה איזו החלטה יקבל הוא לא יצא ממנו טוב. כמובן שהרבה גם תלוי בועדה המוניציפאלית של המפלגה- מצד אחד היא חתומה על הסכם קואליציה עם דוידי, מצד שני תמיד יש עדיפות לחברי כנסת שמבקשים לייצג את המפלגה.

לכתבה הבאה:

ממשיכים: מכבי שדרות ניצחה את הפועל לוד 0-3

מכבי שדרות ממשיכה ביכולת הטובה ושומרת על המקום הראשון, כשגברה בתוצאה 0-3 על הפועל לוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.