שבת , 25 ינואר 2020
דף הבית / חדשות / הגילוי המוקדם שהציל את תושבת שדרות
קופת חולים מכבי בשדרות. צילום: אורי גבאי

הגילוי המוקדם שהציל את תושבת שדרות

עובדת קופת חולים מכבי התעקשה שהמטופלת תבצע בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם אז התברר שזה מה שהציל את חייה.

תושבת שדרות ציונה פרץ דחתה פעם אחר פעם את הצעותיה של מתאמת שירות רפואי של  "מכבי שרותי בריאות", לבצע בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם. לבסוף בזכות התעקשותה ומקצועיותה של מתאמת השירות, ביצעה פרץ את הבדיקה שם התגלה גוש טרום סרטני שטופל בהצלחה. "ליאת הצילה את חיי", סיפרה פרץ השבוע.

ליאת ברשישט, צילום: יח"צ

כאמור, מתאמת שירות רפואי במכבי שירותי בריאות ליאת ברשישט אחראית בשדרות ובנתיבות על זימון מטופלות לביצוע בדיקות לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם, ליאת עובדת כבר 11 שנים ב'מכבי' ורבים מהתושבים בשדרות כמו גם בנתיבות מכירים אותה. "הקשר של עם המטופלים הפך עם השנים להיות אישי, ולאחרונה המלצתי לציונה לעשות בדיקת פאפ לגילוי סרטן צוואר הרחם", סיפרה השבוע ברשישט "היא כל הזמן דחתה, אמרה כל הזמן כן, ושהיא תבוא להיבדק אבל זה לא קרה. לחצתי עליה כל הזמן שתעשה את זה והבהרתי לה את חשיבות הגילוי המוקדם", סיפרה השבוע ליאת המסורה.

"תמיד יש סיבות לדחות, אבל חשוב להבין את החשיבות של הגילוי המוקדם. לשמחתי ציונה הבינה את זה לבסוף. לאחר שכנועים רבים היא ביצעה את הבדיקה. ואכן בתוצאות הבדיקה התגלה גוש שטופל במהרה. אין ספק שאם היא הייתה דוחה עוד את הבדיקה המצב היה מחמיר, עד כדי סכנת חיים". אמרה שבוע ברשישט.

פרץ עצמה, נשמעה נרגשת השבוע," ליאת התקשרה אלי ואמרה לי שהגעתי לגיל 50 ואני חייבת לעשות סדרת בדיקות ולא הגעתי. יש לי בעיה עם בדיקות אני חוששת מהתשובות שלהן , ולכן אני בעצם דוחה את זה כמה שיותר. פעם אחת כשהגעתי למרפאה למטרה אחרת, ליאת ניגשה אלי ואמרה לי שיש רופא נשים ושאכנס אליו. לא הרגשתי טוב בכלל ולא היה לי כוח, אבל היא לא ויתרה".

מה שלמעשה הציל אותך בדיעבד?

"בהחלט. נכנסתי עם חשש ואכן הבדיקה לא יצאה תקינה. עשיתי ניתוח והוצאתי את הגוש".

פרץ מלאת שבחים למתאמת שירות המסורה שמלווה אותה, "לזכותה של ליאת ייאמר שהיא כל הזמן אמרה לי שאני חייבת לבצע את הבדיקה, ושוחחה איתי על החשיבות של הגילוי המוקדם. אבל אני דחיתי ודחיתי ולא ייחסתי לכך חשיבות. אם ליאת לא הייתה לא הייתי נכנסת לרופא, והיא פשוט התעקשה. והעקשנות שלה הצילה לי את החיים, מעבר לזה השרות של ליאות מדהים, היא נתנה לי את הנייד שלה לכל בעיה ובאמת שלא נתקלתי בכזה יחס מדהים מעולם. באופן כללי המרפאה של מכבי בשדרות מדהימה".

"בסוף אנחנו עושות את העבודה שלנו" התייחסה ברשישט לעבודה שלה ושל צוות מכבי בשדרות. "אבל יחד עם זאת כשמגיעה אלייך מטופלת מודה לך ואומרת שהצלת לה את החיים, זה סיפוק ענק. בשביל רגעים כאלו אנחנו במקצוע הרפואה. נשים חייבות להבין שגילוי מוקדם מציל חיים ממש, זו השליחות שלי, להסביר ולהעלות את הנושא הזה למודעות כל הזמן".

לכתבה הבאה:

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.