יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / הגיע הזמן: דרום אדום השנה יגיע גם לשדרות
סיור של חביב בן אבו
סיור של חביב בן אבו

הגיע הזמן: דרום אדום השנה יגיע גם לשדרות

פסטיבל הכלניות "דרום אדום" יחל בסוף השבוע הבא והשנה העיר שדרות מצטרפת לראשונה לשכנותיה המועצות האזוריות עם סיורים קולינריים, פעילויות לילדים והכרת נופיה התרבותיים של העיר. ראש העיר, דוידי: "אני מזמין את כלל עם ישראל להגיע אלינו ולהכיר את שדרות האחרת".

 כמיטב המסורת בשנים האחרונות, עם פריחת הכלניות במערב הנגב, מתחיל פסטיבל "דרום אדום". השדות הירוקים הופכים לאדומים ואורחי הפסטיבל נהנים ממרבדי כלניות באזור שוקדה, בארי, סעד ושאר הישובים באזור. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, החליט, שבמסגרת קידום תחום התיירות בעיר באמצעות הקרן לפיתוח שדרות, שהפיקה בחג סוכות האחרון את פסטיבל "סוכה למחשבה", תצטרף השנה העיר שדרות לפסטיבל המצליח.

בכל אחד מימי שישי בארבעת סופי השבוע של חודש פברואר יתקיימו פעילויות ואירועים בעיר, המתאימים כלל המשפחה. בכל יום שישי, בין השעה 12 בצהרים ל-16:00 אחה"צ יתקיים פסטיבל אורבני בפאב שדרות, הסמוך לבניין העירייה. בפסטיבל יתקיימו הופעות מחווה לאמני מפתח בתרבות הישראלית, יתקיים יום מאכלים תוצרת בית של תושבי שדרות, פעילות לילדים ודוכני אמנים מקומיים. בכל המופעים ישולבו אוטוביוגרפיות של האומנים בשזירה עם יצירותיהם. הכניסה לאירועים חופשית. בין האירועים שיתקיימו, אירוע בסימן פסטיבל הזמר והפזמון הישראלי, תחרות זמר שנערכה בין שנות ה-60 ל-80. המופע יציג את שלל שירי הזוכים באותן שנים, בביצוע אומנים מקומיים ובשיתוף סטודנטים ממכללת ספיר; מופע משולב של ילדי העיר וסטודנטים, במחווה ללהקת "הכבש ה-16" ויצירותיו של יהונתן גפן לרגל יום הולדתו ה-71, שחל בחודש הבא. יתקיים שוק מאכלים 'אסלי' אותנטי תוצרת שדרות ומופע מחווה לזכר הזמר זהר ארגוב ז"ל לציון 30 שנה לפטירתו, בביצוע צעירי "עיר המוסיקה" שדרות. הכניסה לאירועים אלה הנה חופשית.

דרום אדום. צילום: מאור מורביה
 דרום אדום. צילום: מאור מורביה

בנוסף, בכל אחד מימי שישי, יתקיים שלוש פעמים ביום הסיור "בשביל הטעם". הסיור יחל במטבח האינטימי והקהילתי של 'מיטל מטבח בריא', יעבור לפסטה איטלקית בהכנה דרומית ביתית ב'פסטה וזהו', משם לטעום פיצה בוטיק של 'ארטישוק' שהקימו שני סטודנטים משדרות ולבסוף אווירה הודית מקומית ב"דאבה". סיורים נוספים שיתקיימו בשדרות הם "בשבילי שדרות" – בעקבות אנשים, אוכל, קהילה ונשיקות אדומות. בכל יום שישי, בשעה 9:00, ייפגשו המטיילים ב"קפה גותה" במתחם הסינמטק לסיור שתוציא עמותת "גוונים". הסיור יהיה בכפר הסטודנטים, במרכז הטיפול באמצעות בעלי חיים של מרכז חוסן, בשוק המקומי, מפגש עם סטודנטים, ביקור ב"מוזיאון הקסאמים" בתחנת המשטרה ותצפית על שדרות וגבול עזה.

סיורים מודרכים נוספים שיתקיימו הם "שביל האמן" – בעקבות פסליו של היוצר חביב בן אבו. מדובר בסיור בעקבות אלמנטים פיסוליים בסימן מוזיקה של האמן חביב בן אבו, יליד העיר שדרות. שביל האמן מבליט את ייחודה של העיר כמקום של מוזיקה, אומנות, יצירה ובעיקר אופטימיות. יש לציין שהסיורים בתשלום. גם מרכז התנועה "שדרות אדמה" שנחנך לאחרונה, ייקח חלק בפסטיבל עם סדנאות, הופעות, אימפרוביזציה ועוד והכל בימי חמישי. הפעילויות בתשלום. הפסטיבל בשדרות גם יכלול את פעילות המשחקייה, הלייזרבול, סיורי אופניים, חדרי בריחה ועוד ועוד. את כלל הפעילויות מרכזת הקרן לפיתוח שדרות, בראשותו של סגן ראש העיר, מיכאל אמסלם ובליוויו הצמוד של יועץ התיירות, ארנון בירן.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "העיר שדרות נמצאת בתוך אזור יפהפה, גובלת בנחל שקמה ובשמורות טבע. עשרות אנשים נכנסים לעיר במהלך השנה בשל הסמל שהעיר מייצגת והיסטוריה הביטחונית. קיבלתי החלטה להשקיע בתחום התיירות לאחר בחינה מעמיקה שביצענו וגילתה כי יש לנו הרבה מה להציע. בעיר יש שפע של אנשים מעניינים, אמנים, בעלי מסעדות ותיירנים ולכן אני מזמין את כולם להגיע ולהתרשם משדרות האחרת, לא העיר של הקסאמים, אלא עיר של טעמים, ריחות ופעילויות פנאי ופארקים לילדים ולכל המשפחה כבר בפסטיבל "דרום אדום" הממשמש ובא".

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.