יום שני , 16 יולי 2018
דף הבית / חדשות / הדחה או פשרה?

הדחה או פשרה?

עיריית שדרות דחתה לשבוע הבא את ישיבת מועצת העיר להדחת הגזבר קובי אילוז לאחר שעורך דינו ביקש ממבקר המדינה להקפיא את ביצוע הצו בכדי שיבחנו את ניודו לתפקיד אחר. "אם הגזבר לא יבחר בתפקיד אחר תתקיים בשלישי הדחה" משוכנעים בעירייה.

בעיריית שדרות רוצים לסיים כמה שיותר מהר את סאגת הגזבר ולשם כך הם זימנו ישיבת מועצה מיוחדת כדי להביא להצבעה את הדחתו של קובי אילוז מתפקידו. הישיבה הייתה כבר מתוכננת ליום שלישי האחרון אבל בעקבות פניית בא כוחו של אילוז עו"ד אייל נון למבקר המדינה הוסכם כי יינתן שבוע נוסף, אם לא תושג הפשרה בעירייה משוכנעים כי ביום שלישי תתקיים ישיבה שבה יבקשו להדיח את הגזבר. "כבר לאחר שמבקר המדינה מסר את הדו"ח, ראש העיר דוידי ניגש לשוחח עם הגזבר והציע לו שיסיימו את זה יפה בצורה מכובדת ויוציאו הודעה משותפת לתקשורת, לאחר שהוא התעכב עם התשובה ראש העיר הבין שהוא נערך אולי למאבק משפטי נוסף ולכן החליט לזמן ישיבת הדחה" הסבירו השבוע גורמים בעיריית שדרות למה החליטו לא להמתין, "הגזבר מכיר מחודש מאי את ההצעות החלופיות שגם הונחו בפני המבקר שקיבל החלטה שהוא יוזז מתפקידו או יעזוב ויקבל פיצוי מוגדל של 650 אלף שקלים, הוא משום מה החליט להתמהמה עם ההחלטה, מבחינת העירייה אם הוא לא מוכן לקבל את התפקיד החלופי אז האופציה השנייה היא הדחה".

כזכור, לפני כשלושה שבועות קיבל המבקר את החלטתו, לצד הביקורת הנוקבת שהטיח בקברניטי העירייה על התנהלותם הוא קבע כי יאפשר לעירייה להזיז את הגזבר. "לאחר ששקלתי בכובד ראש את העניין, אני סבור כי במצב שבו יחסי האמון בין הצדדים לא יוכלו לתקן יש קושי אמיתי בהשארת המתלונן בתפקיד הגזבר, שהוא תפקיד מרכזי בהנהלתה הבכירה של העירייה. שוכנעתי כי תפקוד העירייה ייפגע באופן חמור עקב כך וכתוצאה מכך ייפגעו גם תושבי שדרות" אמר בין היתר מבקר המדינה בהחלטתו "בנסיבות הייחודיות של מקרה זה ונוכח מהות התפקיד של המתלונן, התרשמתי כאמור כי הותרתו של המתלונן בתפקיד גזבר עלולה לגרום לפגיעה בתפקודה הראוי של עיריית שדרות. בעקבות זאת, הוריתי לצדדים לבחון בצוותא תפקיד ראוי אחר עבור המתלונן, שבו יוכל לתרום מיכולותיו ומכישוריו ומבלי שזכויותיו ייפגעו".

בתוך כך, לאחר שהעירייה זימנה ישיבת מועצה להדחתו פנה עורך דינו של אילוז למבקר המדינה וביקש להקפיא את הצו שנתן למשך 30 יום כדי לאפשר להם ללמוד את ההחלטה מבחינה משפטית וגם כדי לבחון את הצעת הניוד. בסופו של דבר בין הצדדים הוסכם על דחיית ישיבת ההדחה כאשר לאילוז ניתנה ארכה של שבוע נוסף לתת את תשובתו עד אתמול (חמישי), בעירייה בכל מקרה משוכנעים "אם הגזבר לא יבחר בתפקיד אחר תתקיים ביום שלישי ישיבת ההדחה".

כתבנו מוסיף, בסוף השבוע פורסמו דיווחים שונים כי מבקר המדינה חזר בו מהחלטתו בעקבות מכתב שנשלח על-ידי תושבת העיר בתיה קטר ליועץ המשפטי לממשלה. בעירייה דוחים טענה זו על הסף  "ההחלטה  לדחות את הישיבה  התקבלה הרבה לפני, אם לא תימסר החלטתו של הגזבר ביום שלישי תתקיים הישיבה, זה לא רציני לחשוב שהמבקר שכתב דו"ח מפורט ונימק את טיעוניו יחזור בו בעקבות מכתב".

כך או כך,  הערכה היא שהגזבר ירצה להימנע מישיבת הדחה משפילה. או שיפנה לערכאה משפטית או שיגיע לפשרה.

לכתבה הבאה:

ראש הממשלה נפגש הבוקר בשדרות עם ראשי רשויות מעוטף עזה

עקב הביקורות הרבות ותחת איפול תקשורתי כבד, הגיע הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו לשדרות ונפגש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.