שבת , 25 ינואר 2020
דף הבית / ספורט / כדורגל / "ההחלטה של המאמן באה מנקמנות אישית. לא אשב בשקט"
רותם מיטב "מישהו יכול להגיד שאני לא מתאים לסגל?"

"ההחלטה של המאמן באה מנקמנות אישית. לא אשב בשקט"

קפטן מכבי ציון שדרות בשנים האחרונות רותם מיטב הבין כי הוא לא בתוכניות של המאמן דורון ממן והחליט לצאת למתקפה. בראיון מיוחד הוא טוען כי לא קיבל אפילו הודעה מסודרת "איך הם לא מתביישים להתנהג אליי ככה". על המאמן:"ממן מאמן כישלון, בכל מקום שהיה הוא נכשל". ממן:"אין לי דבר אישי נגדו, ההחלטה מקצועית נטו".

טלטלה בקבוצת הכדורגל העירונית מכבי ציון שדרות שנבנית הקיץ כמעט מחדש לקראת העונה הבאה בליגה ב' דרום: אחד משחקני הבית הדומיננטיים בשנים האחרונות והקפטן בעונה האחרונה רותם מיטב לא קיבל אומנם הודעה רשמית מהמועדון אבל לאחר שהבין כי הוא לא נמצא בתוכניות של המאמן, פנה בזעם להנהלת הקבוצה כדי לברר את השמועות לגבי עתידו, כאשר התברר לו כי המאמן דורון ממן כבר הבהיר להנהלה כי הוא לא בונה עליו לעונה הבאה החליט להגיב בחמת זעם דרך הרשת החברתית. "טוב חברים אז אחריי הרבה זמן ששתקתי ולא דיברתי הגיע הזמן לדבר בדרך כלל אני לא אוהב לעשות את זה אבל הגיעו מים עד נפש" פתח מיטב את הפוסט הזועם שאחריו באו שרשרת של פוסטים המכוונים נגד המאמן דורון ממן, מנכ"ל עמותת 'מכבי' אמיר אוחנה, חברי הנהלת הקבוצה ואף אנשיו של ראש העיר. "חובבי הספורט בעיר מכירים אותי ואת שאר שחקני הבית של שדרות ואת המאמן אבי פרץ כולם גם מכירים כולם יודעים מה תרמנו לספורט ולכדורגל בפרט אני אישית הסכמתי לוותר על כספים במקומות אחרים כדי לעזור לשדרות לעלות פעמיים ליגה ועוד הרבה כמוני והיום תראו איזה פלא הגיע מאמן שנכשל בכל קבוצה שהוא היה בה עם תקציבים של 1.200.000 1.300.000 במודיעין במשך שלוש עונות מעולם לא עלה ליגה ואין לו שום הישג מגיע אדון אמיר אוחנה מחתים אותו לשנה וחצי מראש ותראו איזה פלא פתאום יש כסף יש תקציבים פתאום מנסים להראות לשחקני הבית את הדרך החוצה פתאום מביאים שחקני רכש ב5 אלף 6אלף ושבע אלף וגם 9 אלף יש בליגה ב' כסף שהוא של התושבים פתאום שכחו מה עשינו שכחו מה נתנו בשביל הקבוצה הזאת .אז אדון אמיר אוחנה ואדון דורון ממן היקרים שדרות זה הבית שלנו אתם אין לכם מושג בכדורגל באתם רק לקחת כסף וללכת כמו שאתה עושה בכל מקום שדרות בשבילך זה עסק לכל דבר". בהנהלת הקבוצה סרבו להגיב אך אמרו כי מדובר בטענות חסרות בסיס שרחוקות מהמציאות.

כידוע, בעונה האחרונה מכבי 'ציון' שדרות הצליחה להבטיח את הישארותה בליגה רק במחזור הנעילה, כחלק מהפקת הלקחים לקראת העונה הקרובה התבקש המאמן דורון ממן שהגיע באמצע העונה האחרונה כדי למנוע את ירידת הקבוצה לליגה ג', לבנות קבוצה חזקה שתתמודד על כרטיס העלייה לליגה א'. לפחות כחודש קיבל ממן בפגישה שהתקיימה עם ראש העיר אור ירוק להתחיל בהכנות כאשר היה ברור שהמטרה היא להחתים כבר כעת מספר שחקני חיזוק לפני שייחתמו בקבוצות אחרות. לאחר שהצליח להחתים שלושה שחקנים  של סגנית האלופה קרית מלאכי וצירף את הבלם המבוקש דור אלקבץ, סימן המאמן גם כמה שחקנים מקומיים שקיבלו הודעות כי הם בתוכניות של המאמן, מיטב שלא קיבל כל הודעה הבין  את המסר וביום שני האחרון החליט להתפוצץ על כולם.

רותם, בחרת לצאת במתקפה חריפה, מדוע?

"נעשה נגדי מעשה מכוער, איך הם לא מתביישים להתנהג אליי ככה?, אחרי כל מה שנתתי למועדון יכול להיות שיבואו אנשים שאין להם מושג בכדורגל ויגידו לי שאני לא מתאים? אני נראה לך סמרטוט של מישהו? כשלא היה כסף היו פונים לרותם ראשון בו תעזור לנו להישאר בליגה או לעלות ליגה. עכשיו שיש כסף פתאום לא צריך את שחקני הבית שהם הלב של המועדון הזה, אני שומע שמציעים לשחקנים סכומים זעומים לעומת שחקני החיזוק שמקבלים משכורות גדולות. מי זה בכלל המאמן הזה שיבוא ויעשה מה שהוא רוצה. ההחלטה של המאמן הזה באה רק מנקמנות אישית אני לא אשב בשקט ואגיד את מה שיש לי עד שהם יתחרטו שהתנהגו אליי ככה".

אפשר להבין שאתה נסער אבל בוא ננסה לעשות קצת סדר. למה אתה לא מקבל את ההחלטה של המאמן?

"מישהו יכול להגיד שאני לא מתאים מבחינה מקצועית? אפילו לא לסגל של ה – 18? יש מישהו שמבין בכדורגל ויכול להגיד שאני רותם מיטב לא מתאים? אף אחד לא יכול להגיד דבר כזה. אני גם יותר טוב מהשחקנים שהוא הביא ,אני שחקתי עם השחקנים האלה, הם היו מחליפים שלי. כשאני שיחקתי בליגה א' הם אפילו לא היו שחקני הרכב בליגה ב'".

ובכל זאת גם אם  לדעתך המאמן טועה זכותו להחליט ששחקן זה או אחר לא מתאים מבחינה מקצועית, כמו יניב קטן בזמנו במכבי חיפה וכמו אבי נימני בזמנו במכבי ת"א. זה קורה, זה הכדורגל?

"ברור שזה קורה בכדורגל אבל אנחנו בשדרות,  אנחנו השחקנים המקומיים ששיחקנו כאן גם שלא היה תקציב, מאמנים כמו דורון ממן באים והולכים, עוד שנה הוא כבר לא יהיה פה וכמו תמיד בכל קבוצה שהוא עזב הכל יתפרק, מי אתה חושב שיבואו לשחק? אנחנו המקומיים".

אז אתה חושב שההחלטה של ממן לא משיקול מקצועי?

"היום מאמנים משתמשים בביטוי "החלטה מקצועית" כדי לברוח מהאחריות. הוא הרי לא יבוא ויגיד לאף אחד "יש לי משהו אישי נגד רותם". הרי זה לא הגיוני שבשנה שעברה כן התאמתי והיום אני לא מתאים אפילו לא ל-18. שיחקתי תחת הדרכתו לפני 8שנים נכשלנו במבחנים לעלות ליגה במשחק מול עמישב לאחר מכן היה לי ראיון אצלכם בעיתון. ואז נאמרו שם דברים שלא היו לרוחו של דורון והוא מאמן נקמן. הוא החליט כנראה שהוא לוקח אותי פרויקט ופתאום אני  לא מתאים לקבוצה אחרי שאני משחק שנים בליגות האלה ועליתי ליגות. בכל קבוצה ששיחקתי הייתי שחקן הרכב גם אצלו בכל תפקיד שהוא דרש שיחקתי. נכון, יכול להיות שהיו משחקים שהייתי פחות טוב אני בנאדם כמו כל שחקן אחר אבל לבוא ולהגיד לי שאני לא מתאים לקבוצה העונה בכלל, אין הסבר אחר מלבד נקמנות".

מה העליב אותך כל כך שגורם לך לתקוף את המאמן יום שלם בפייסבוק?

"הדרך המכוערת שבה זה נעשה והזלזול בשחקנים שהקיאו דם בשביל הקבוצה".

איזו דרך, לא הודיעו לך בצורה מסודרת?

"אף אחד לא פנה אליי. פנו למי שרצו ואליי לא פנו. מפאת הכבוד בתור מאמן אני לא שחקן של יום יומיים אני בן 34 היום. עשיתי דבר או שתיים לטובת הקבוצה מינימום של כבוד והערכה לקחת אותי לשיחה ולהגיד לי "אנחנו בונים כך וכך אנחנו העונה לא בונים עליך אתה לא בתכניות שלנו אנחנו חושבים שאתה לא יכול להתאים לקבוצה שאנחנו בונים" אני חושב שיש דרך שצריך לעשות את הדברים. היום זה כבר מאוחר מידי גם אם הם יתקשרו אני לא יענה להם אני פשוט אפעל בדרכים שלי. אני לקחתי את דורון ממן כפרויקט, הוא לא יאמן בשום מקום. המאמן הזה לא מתאים לא לאמן לא בשדרות ולא בשום קבוצה אחרת, יש עובדות, יש כתבות, אני לא המצאתי את הדברים האלה אני לא אמרתי את הדברים האלה".

עם משקעים כאלה, איך שיחקת תחת הדרכתו כשהוא הגיע באמצע העונה?

"כשהייתי בקבוצה היה לי דבר אחד בראש, שהקבוצה הזו לא תרד ליגה. היה לי חוזה וזה מה שעשיתי. ואני תמיד אמרתי אם דורון ממשיך אני לא ממשיך בקבוצה. אני עשיתי את כל זה בגלל הדרך שהם פעלו כנגדי. לי לא מגיע יחס כזה. אחרי כל מה שעשיתי בשדרות כל מה שעברתי בשדרות".

בעונה האחרונה אסור לשכוח שהקבוצה הייתה בסכנת ירידה, שחקני חיזוק העונה זה דבר מתבקש לא?

"אני לא אמרתי שהקבוצה לא צריכה חיזוק ואין לי טענות כלפי השחקנים תשלמו להם כמה שאתם רוצים. אתם לא תתעלמו משחקני הבית כאילו הם לא קיימים. הם לא יכולים לעשות מה שהם רוצים. שלא  ישכחו מי הביא אותם לליגה ב' כי כשהיינו  בליגה ג' אף אחד לא היה מוכן להתקרב לפה".

בא ראש עיר ואומר שהוא לא מוכן לשלם כדי שבקושי נישאר בליגה אלא כדי שנתמודד בצמרת?

"הוא גם יישא בתוצאות של ההחלטות שלו בסופו של דבר הוא יצטרך לעמוד מול כל העיר ולתת הסברים למה הוא הסכים לתת תקציב כזה למאמן כזה שנכשל בכל מקום שהוא היה ואחרי שהוא נכשל הוא גם השאיר קבוצה מפורקת הרי אנחנו יודעים מה יהיה בעוד שנה שנתיים כשהקבוצה תהייה מפורקת".

סביר להניח שיש קבוצות שירצו לקלוט אותך, לאור הדברים שאתה אומר הכי נכון ללכת למקום שרוצים אותך? 

"הצעות תמיד יש ותמיד יהיו לי בכל מקום שאני רוצה אני יכול ללכת ולשחק אם זה בנתיבות אם זה מכבי באר שבע שהתקשרו אליי אם זה בצערי רהט. אני יכול לשחק בכל מקום ומתי שאני רוצה. אבל אני השנה גם אם אני לא אשחק אני לוקח אותו פרויקט ולא אשב בשקט, גם אם אצטרך שהקבוצה הזאת תכשל אז היא תכשל. לא בגלל שאני אמרתי בגלל שהוא לא יכול לעלות את הקבוצה הזאת ליגה. הוא כשלון, השחקנים שהם הביאו נכשלו בשנה שעברה. עובדתית הם נכשלו גם דקל כחלון גם צח גם אסי כהן. וגם הם בגילי. הם חברים טובים שלי והם שחקנים מצוינים אבל במבחן התוצאה הם נכשלו".

לכתבה הבאה:

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.