שבת , 25 ינואר 2020
דף הבית / חדשות / הורים בשדרות זועמים: מדוע הסירו מאבטחים מגני ילדים?
עמדת שמירה באחד מגני הילדים בשדרות. צילום: פייסבוק

הורים בשדרות זועמים: מדוע הסירו מאבטחים מגני ילדים?

בעיריית שדרות הבהירו כי מדובר בשינוי שקבע המשרד לביטחון פנים אך יחד עם זאת הציבו ארבע ניידות סיור. 

שנת הלימודים נפתחה הבוקר בשדרות כסדרה אבל בכל הקשור לאבטחת מוסדות החינוך, הורים רבים, בעיקר בגני הילדים, הביעו כעס רב על ההחלטה לבטל את עמדת האבטחה שהייתה נהוגה בחלק מגני הילדים. כידוע, העיר שדרות לא עיר רגילה וצעד זה של המשרד לביטחון הפנים מעורר לא מעט ביקורת. "מעבר לעובדה שהעיר שלנו מצויה במצב ביטחוני רגיש, שדרות נמצאת בתנופת פיתוח גדולה ומסתובבים כאן לא מעט פועלים ערבים והדבר מוסיף לנו דאגה רבה" סיפרו הורים בשיחה עם 'דין וחשבון'.

באחת השכונות הוותיקות שבהן יש ריכוז גבוה של גני ילדים הופתעו ההורים לגלות את עמדת השמירה מיותמת, "4 גני ילדים שצמודים זה לזה, 3 מתוכם גן חובה, אין שומר , יש סייר שמטייל מקבוצת גנים לאחרת. דוידי לא מספיק תחושת חוסר הביטחון שלנו ביום יום לגבי יציאה למכולת עכשיו צריכים להרגיש חוסר ביטחון לשלוח את ילדינו לגן ?? לבטל שביום הראשון ללימודים. לא מספיק המצב הביטחוני והמתיחות בכל הגיזרות. הוצאתם לנו את השומרים מהגן שלפי מילים שנשמעות באוזניי כי אין תקציב ?!  מדינת ישראל צריכה להתבייש לה חד משמעית בטחון ילדינו קודם לביטחוננו!  שתפו בבקשה שיגיע לטיפול על ידי הגורמים הנכונים זה מצב שלא יכול להישאר ככה !!" כתב אלדר ציצואשוילי.

בתוך כך, בעיריית שדרות מיהרו להרגיע את ההורים: "חשוב להדגיש כי בכל בתי הספר ישנם מאבטחים, השינוי הוא אך ורק בגנים. עד כה היו 7 מאבטחים בלבד שאיבטחו מספר מצומצם מאוד של גנים. לאור בקשה של המשרד לביטחון פנים לשינוי מערך האבטחה, ולאור פתיחתם של 61 גני ילדים, גייסנו תקציב לטובת ארבע ניידות סיור שיאוישו על ידי מאבטחים מקצועיים שיסיירו בין הגנים במהלך היום וכך כולם יקבלו באופן הגון ושווה.
חשוב לציין, כי זו הנחיה של המשטרה והמשרד לביטחון פנים ואנחנו מבצעים. כל ניידת תאבטח אשכול גנים קבוע באזור גאוגרפי מוגדר ובכל גן ישנו לחצן מצוקה שבמקרה הצורך מקפיץ את ניידת האבטחה. בהמשך אף יותקן חיישן בגן כך שבכל פעם שהמאבטח יגיע אליו, קב"ט מוסדות החינוך יקבל עדכון וכך יהיה פיקוח ופעילות מבוקרת. מערך חדש זה יסייע מאוד לאבטחת ילדינו היקרים".

לכתבה הבאה:

מכבי ציון שדרות נפרדה בתיקו מקרית מלאכי

הקבוצה של עופר טלקר יצאה מרוצה משום ששיחקה בעשרה שחקנים החל מהדקה ה-23. לאחר שנקלעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.