יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / כתבות ראשיות / היסטוריה מצד שמאל: נפתח סניף מר"צ בשדרות

היסטוריה מצד שמאל: נפתח סניף מר"צ בשדרות

לראשונה אי פעם, נפתח סניף מרצ בשדרות. בניגוד למגמה בשנים האחרונות, בכלל המפלגות, של נסיגה מפעילות מקומית ומיעוט סניפים, בחרה מרצ לפתוח סניף בעיר, לראשונה אי פעם. בשנות השמונים היה בעיר סניף של מפ"ם (מרצ מורכבת מאיחוד של רצ, מפ"ם ושינוי). מעולם לא היה סניף של מרצ.

את הקמת הסניף הובילו שני תושבי העיר: אבי דבוש, חבר הנהלת מרצ, ראש מטה הפריפריות במפלגה, שהתמודד לאחרונה על ראשות המפלגה ואופיר כלפה, מנהל מטה הפריפריות. מדובר בהמשך לפעילות שנעתה כאן, כולל סיורים ומפגשים עם פרנסי העיר. בסוף יולי תתקיים, לראשונה אי פעם, ועידת מרצ בעיר.

"בראייה של מרצ שדרות היא מקום משמעותי" אומר דבוש,  "ראשית, בגלל הנוכחות של מנהיגים שדרותים, המחוברים למפלגה וממנהיגיה. שנית, מדובר בעיר המחוז של עוטף עזה. מכאן מקדמים נסיונות לפתרון אמיתי של שלום עם עזה, והפסקת התקיפות ובלוני התבערה. לבסוף, מדובר בעיר גדלה ומתחתפתחת, הנמצאת בתנופה, ועדיין יש בה אוכלוסיות שלמות, הזקוקות לשיפור משמעותי בכל הנוגע לדיור, חינוך, רווחה ותעסוקה. זה הכיוון החדש של מרצ. חיבור עמוק לשטח ופעולה מתוך הקהילות".

מפגש הסניף הראשון נערך בביתו של אבי דבוש בשדרות, והשתתפו בו כשלושים חברות וחברים, משדרות והסביבה הקרובה. המפגש הראשון הוקדש לחשיבה על הדרכים לקדם פעולה משמעותית בשדרות. הכיוונים שנבחרו נגעו לשיח מול הציבור, שיאפשר דיון מעמיק והשפעה על עמדות, והקמת קבוצת נוער במקום. במפגש השתתף גם מזכ"ל מרצ, תומר רזניק. הדבר מחדד את החשיבות שנותנים במפלגה לפעילות בשדרות.

"הסניף פתוח לכל מי שרואים עצמם מחוברים לערכים המרכזיים של מרצ: קידום צדק חברתי, שלום ודמוקרטיה. מדובר באינטרס עמוק של הפריפריות בכלל ושדרות בפרט. רק באמצעות חידוד חלופה פוליטית, נוכל לקדם שינוי אמיתי במדיניות הממשלה, לטובת ילדינו ולטובתנו שלנו" מסכם דבוש.

לכתבה הבאה:

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.