יום שלישי , 22 אוקטובר 2019
דף הבית / ספורט / כדורסל / "הכי חשוב שתהיה המשכיות"
שחקני שדרות. צילום: אורי גבאי
שחקני שדרות. צילום: אורי גבאי

"הכי חשוב שתהיה המשכיות"

העידן של אייל (בילי) שדה במכבי 'ציון' שדרות נפתח ברגל ימין עם ניצחון ביתי חשוב על שיכון המזרח 3:1 אבל בקבוצה לא ממהרים להסתנוור. ערן זגר שפרע סוף סוף שטרות מאמין:"יצאנו לדרך חדשה, יש לנו יותר מסיבוב שלם לתקן ולטפס לצמרת הליגה".

תחלופת המאמנים במכבי ציון שדרות עשתה את שלה, לפחות בסוף השבוע האחרון כשהקבוצה השיגה ניצחון ביתי חשוב על שכנתה למרכז הטבלה מכבי שיכון המזרח בתוצאה  3:1 מה שהרגיע מאוד את הרוחות במועדון בעקבות הכישלון הצורם בתקופתו של דורון ממן שהתפטר. המאמן אייל בילי שדה הספיק להעביר שני אימונים שבהם לא היה ניתן לעשות יותר מדי אבל הוא הצליח איפה שממן נכשל במשחקים האחרונים- להחדיר בשחקנים התלהבות וחדוות משחק ולא פחות חשוב לחבר מעט את חדר ההלבשה בפעולות פשוטות לכאורה- כך למשל בסיום המשחק הוא כינס את כולם במעגל באמצע המגרש כדי לסכם את המשחק ולפרגן לשחקנים על המשחק שהציגו.  "אני גאה בכם על ההשקעה היום במשחק, יש לו עוד עבודה מרובה . היום ראיתי מכם חלק ממה שאני רוצה לראות מהקבוצה שלי, לכו תנוחו השבת ומיום ראשון חוזרים לעבוד קשה" אמר שדה לחניכיו.

כאמור, מול שדרות התייצבה שיכון המזרח שערב המחזור הקדימה אותה בנקודה. את ההתלהבות של שחקני שדרות היה ניתן להרגיש משריקת הפתיחה למשחק כששחקני ההתקפה לא הפסיקו לרוץ ולהטריד את הגנת האורחים. לזכותו של המאמן יאמר כי לראשונה הוא העלה הרכב יעיל מבחינה טקטית, כך למשל בחוד הוא הציב את איסלם אלזנטי שנפצע בהמשך, מצד שמאל הציב  את ערן זגר שעד היום שיחק בצד ימין ואילו בצד ימין את אסי כהן, מתחת לשלישייה שיחק גל אסולין שהוסיף המון מהירות וטכניקה נהדרת. בחלק האחורי בשל היעדרויות של הפצועים אליאור בן שטרית והבלם אלון יופה המשיכו לקבל קרדיט אדם אדרי לצד הקשר האחורי צח זלינגר ובמרכז ההגנה הוצב יוסי בניסתי שהיה טוב גם הפעם. בצד שמאל הוצב המגן הצעיר דניאל דנילוב שאומנם משאיר מדי פעם חורים אבל עושה רושם שאם עבודה נכונה בחדר כושר שדרות תרוויח לעתיד מגן מוכשר מאוד.

המשחק נפתח הכי טוב שיכול להיות מבחינת שדרות. ערן זגר שעד היום לא עמד בציפיות של המועדון החל לפרוע שטרות. הוא השתלט על כדור בצד שמאל חדר לקו הרוחב של הרחבה וברגל שמאל ספק בעט ספק הגביה כדור קשתי שעבר את השוער שהיה בקורה הקרובה והכדור נעצר ברשת, 1:0 חשוב מאוד לשדרות.  השער עורר את זגר ששיחק בהמון התלהבות ונחישות מה שבא לידי ביטוי גם במאבק על כל כדור ועזרה בהגנה. שדרות המשיכה לאיים אך החמיצה לא מעט בגלל חוסר ריכוז. בדקה ה-32 מהלך כדורגל נהדר של ערן זגר שקיבל כדור קרן קצר מצד ימין, זגר עשה הטעיה לשמאל והגביה כדור עומק נהדר שמצא את הראש של אליעזר איילין שנכנס כמה דקות קודם לכן בגלל הפציעה של איסלם, איילין נגח מקרוב פנימה וקבע 2:0 שנשמר עד המחצית.

במחצית השנייה לאחר פציעתו של אסי כהן קיבל את הקרדיט זוהר קסאפו. שחקני שדרות קצת עלו רדומים ושילמו בשער מצמק מלחיץ מאוד, חור גדול בהגנה בצד שמאל אפשר לשחקן שיכון להשתלט על כדור טועה ומול השוער אלעד בן דוד לגלגל פנימה 2:1. אחרי השער שדרות נלחצה מעט לאחור ושיחקה בצורה מעט מבולבלת. בדקה ה-60 ספסל הקבוצה המתוח יכול היה להירגע לאחר שזוהר קסאפו קבע 3:1. זה החל במהלך כדורגל נהדר של ערן זגר מצד ימין לאחר כדור מצוין מקסאפו, זגר חתך שמאלה והכניס כדור עומק נהדר לאסולין שמול השוער בועט כדור חזק שנהדף אבל על הכדור החוזר משתלט קסאפו שהחל את המהלך ממרכז המגרש כדי לגלגל פנימה.

עד הסיום יכולה הייתה שדרות להגדיל את התוצאה אבל אחרי סדרה של משחקים מאכזבים ניצחון 3:1 על שיכון המזרח יכול וצריך לספק אותה.

"תמיד הרגשה טובה לנצח" סיכם המאמן אייל שדה, "באתי ביום שלישי, היו לי 2 אימונים להכין את הקבוצה שזה קצת קשה אבל החדרתי לשחקנים הרבה מחויבות, הרבה מוטיבציה,  ואני חושב שראינו את זה במגרש. מקווה שיצאנו לדרך חדשה. לדעתי חייבים לחזק את הקבוצה בשני שחקנים, נמשיך לעבוד קשה, נתגבש, נהיה מלוכדים ואני מקווה שעם כל זה ביחד נמשיך להשתפר ולהיראות טוב יותר".

השחקן המצטיין במשחק שזכה לקבל שעון יוקרתי מתנת "תכשיטי צביה" ערן זגר לא מיהר לצאת בהצהרות. "יש לנו כמובן עוד הרבה מה לשפר אבל אני חושב שהניצחון הזה היה חשוב לנו, אני מאמין שהניצחון הזה יוציא אותנו לדרך חדשה, אין ספק כשמגיע מאמן חדש אחרי הזעזוע זה הכניס לא מעט אנרגיות  הכי חשוב שתהיה המשכיות אמר וסיכם: " יצאנו לדרך חדשה, יש לנו יותר מסיבוב שלם לתקן ולטפס לצמרת הליגה".

לכתבה הבאה:

ליגה ג': הפועל שדרות טיפסה למקום הראשון

הפועל שדרות שומרת על מאזן מושלם גם לאחר המחזור הרביעי לאחר שניצחה הערב בחוץ 2:1 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.