יום שלישי , 22 אוקטובר 2019
דף הבית / צרכנות / המדריך השלם לארגון בר/ת מצווה

המדריך השלם לארגון בר/ת מצווה

כל הורה יודע שארגון ותכנון של יום הולדת לילדים מצריך לא מעט עבודה. אך מה קורה כאשר לא מדובר בתכנון יום הולדת רגילה אלא יום הולדת לגיל 13 לילדכם או גיל 12 לילדתכם?

עבור נערים, גיל 13 הוא גיל המצוות. זהו הגיל בו הילד הופך לנער, וחלות עליו חובת עשייה וקיום כל המצוות על פי ההלכה היהודית. משום כך, יש לחגוג את המאורע המרגש באירוע גדול ומיוחד שחתן השמחה לא ישכח אף פעם.

עבור הנערות, גיל 12 הוא גיל קבלת וקיום המצוות ההלכתיות. מכיוון שנערות מתבגרות מוקדם יותר מבחינה פיזיולוגית, הן חוגגות את גיל המצוות כבר כשהן מגיעות לגיל 12.

לא משנה אם מדובר במסיבת בר או בת מצווה – עליכם ההורים מוטלת אחריות לא קטנה לצורך ארגון המאורע המרגש. חשוב מאוד שגם כלת וחתן השמחה יהיה מעורבים בתכנון האירוע מתחילתו ועד סופו, הרי מדובר באירוע הגדול שלהם. קבעו מראש תקציב כללי לכל האירוע, כך שתוכלו להתחיל ולתכנן את החגיגות בהתאם ולפי התקציב שהגדרתם.

כדי לעשות מעט סדר בכל הארגונים, ריכזנו עבורכם את הדברים המרכזיים שחשוב לעשות במהלך תכנון מסיבת בר או בת המצווה:

חלוקת הזמנות ואישורי הגעה

הדבר הראשון שחשוב לעשות כאשר מתכננים אירוע עם מספר רב של משתתפים, הוא להבין כמה אנשים יגיעו מתוך הרשימות שהכנתם. רוב המקומות בהם נערכים אירועים מבקשים לדעת קודם כל באיזו כמות מוזמנים מדובר, זאת כדי לדעת מה יהיה סדר הגודל של האירוע.

לפני שאתם בוחרים מקום, או מעדכנים אותם כמה אנשים מגיעים – שלחו הזמנות לכולם ובקשו להחזיר אישורי הגעה בהקדם. כך תוכלו לדעת באופן די מדויק בכמה מוזמנים מדובר. גם לאחר שיש ברשותכם רשימה מאושרת של מוזמנים, יש לקחת בחשבון שמתוכם לפחות עוד3 עד 5 אחוז לא יגיעו בגלל סיבות לא צפויות של הרגע.

בחירת לוקיישן לאירוע

השלב הבא הוא כיפי במיוחד. זו השלב בו מחליטים היכן עורכים את האירוע המיוחל. מכיוון שמדובר בחגיגת יום הולדת של גיל 12 או 13, כדאי שהתאריך יהיה קרוב כמה שניתן לתאריך היום הולדת.

במידה והתאריך יוצא בחודשי החורף, העדיפו לבחור מיקום מקורה וסגור כך שלא יהיו הפתעות לא נעימות ביום האירוע בגלל מזג אוויר קריר וגשום. מצד שני, אם התאריך חל בחודשי האביב או הקיץ – זוהי הזדמנות נהדרת לחגוג במקום פתוח תחת כיפת השמיים.

באירועי קיץ יש יותר אפשרויות לחגיגות ומסיבות, מכיוון שאין סיכוי למזג אוויר שאינו צפוי. קיום אירוע בשטח פתוח יעניק לכולם גם בריזה נעימה ממנה הם יוכלו ליהנות בשעות הערב, וגם פסטורליות של הטבע.

יום כיף לפני תאריך האירוע

גיל המצוות הוא גיל מיוחד וחד פעמי. לכן, נצלו אותו לעריכת יום כיף מיוחד המסמל את הגעתו של הגיל בו הילדים הופכים לנערים של ממש.

לנער החוגג בר מצווה, מומלץ לקחת אותו לסיור מיוחד ומלמד בירושלים הקדושה. שם הוא יוכל להכיר מקרוב את ההיסטוריה היהודית, ליהנות ממופעים מרהיבים הנערכים בעיר דוד ולסיים עם טקס העלייה לתורה המרגש שייערך בכותל המערבי.

לנערה החוגגת בת מצווה מומלץ לערוך יום של כיף מיוחד המוקדש רק לה. המלצתו היא לערוך יום פינוק רק של אמא ובת, בו הן יוכלו לבלות זמן איכות כיפי ביחד כמו סדנה משותפת או ביקור במקומות בהם אמא שלה בילתה בילדותה. עבורך אמא, זהו זמן מיוחד ונהדר לספר סיפורי ילדות מעברך תוך לימוד של ערכים שונים שהנערה תוכל ללמוד וליישם בעתיד.

לכתבה הבאה:

אולם אירועים במרכז

ארגון אירוע היא כאב ראש לא קטן. יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.