יום ראשון , 21 אפריל 2019
דף הבית / חדשות / המוקד הרפואי בשדרות עלול להיסגר בשעות הלילה

המוקד הרפואי בשדרות עלול להיסגר בשעות הלילה

הסיבה: משרד הבריאות הפסיק  את ההתקשרות עם החברה המפעילה 'טרם'  "כי היא לא עומדת בנוהלי המשרד"

 

תושבי שדרות יישארו החל מה-1.9 ללא שירותי רפואה דחופה בין השעות חצות לשבע בבוקר לאחר שמשרד הבריאות הפסיק את  ההתקשרות עם חברת "טרם" שמפעילה את המוקד בשעות הללו.

למרות הבטחתו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שיפעל להקמת מוקדי רפואת חירום בלילה ביישובי הפריפריה, המוקדים נסגרים במשמרת שלו ובשל סירוב משרד הבריאות לתת מימון מספיק להפעלתם ודרישה שלא להעסיק פרמדיקים במרפאות. מדובר במרכזים שנותנים שירותים מצילי חיים בשעות הלילה, ורק בחודש האחרון סייעו לטיפול בנפגעי חרדה בשדרות בעקבות ירי טילים לעיר.

טרם זכתה לפני חמש שנים במכרז של משרד הבריאות להפעלת המוקד הרפואי בשעות הלילה, כאשר המימון ניתן על ידי משרד הבריאות והרשות המקומית בחלוקה שווה. אלא שבעוד הרשויות המקומיות מעוניינות להמשיך בהתקשרות, משרד הבריאות שינה את התנאים למחירי הפסד ובנוסף מגביל העסקה של פרמדיקים במוקדים. במכתב ששלחה טרם לקופות החולים היא ציינה שהמוקדים ייסגרו בשעות הלילה והוסיפה כי "סיבת הסגירה היא הפסקת תשלומי משרד הבריאות לסבסוד שעות הלילה". נתן אפלבאום, מנכ"ל  רשת טרם, אמר כי "עלויות כוח האדם עלו בצורה דרסטית ולצערנו משרד הבריאות וקופות החולים לא מוכנים לסייע בהפעלת המוקדים". יו"ר ועדת המשנה לצמצום פערי הבריאות בין המרכז  לדרום, ח"כ מאיר כהן, פנה במכתב לליצמן בדרישה להחזיר את המימון להפעלת המוקדים בשעות הלילה:  "המדינה ממשיכה לברוח מאחריות,  והמחיר במקרה זה הוא בחיי אדם!"

אחרי שנשמנו לרווחה רק לפני מספר חודשים כשנתבשרנו על פתיחת מוקד רפואה דחופה בשדרות "בטרם" , כבר נשמעים קולות על סגירתו של המוקד!! אני חייבת לציין שאני באופן אישי לא הופתעתי, זאת לא הפעם הראשונה שמוקדי חירום בעיר נסגרים" הגיבה בכעס סילבי אפללו תושבת העיר, "תהיינה הסיבות אשר תהיינה אין שום הצדקה להפקיר את בריאותינו. לא ייתכן כי למעלה מ-20 אלף תושבים יישארו ללא רפואת חירום. מיותר לציין את חשיבות הפעלת המוקד בשדרות בעיקר לאור המציאות הביטחונית ביישובי העוטף".

משרד הבריאות מסר בתגובה כי "המשרד הפסיק את השתתפותו במוקדי הרפואה הדחופה בקריית גת ובשדרות, כיוון שחברת טרם אינה מקפידה להתנהל בהתאם לאמות המידה שקבע משרד הבריאות ובכך אינה מבטיחה רמת שירות נאותה לפונים לסניפיה. משרד הבריאות ישמח להמשיך להשתתף בהפעלת מוקדים אלו, במידה וחברת טרם תעמוד  בנהלים והסטנדרטים של המשרד".

 

לכתבה הבאה:

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.