יום שני , 22 אפריל 2019
דף הבית / חדשות / המתמודדת הכי צעירה למועצה

המתמודדת הכי צעירה למועצה

שילה פרץ, בת 25, הכריזה השבוע על התמודדותה לחברות במועצת העיר כמספר 2 ברשימתו של יניב פרץ.

שילה, ילידת העיר, עושה היסטוריה כמתמודדת הצעירה ביותר למועצה, וזהו לא ההישג הראשון שלה –  היא רק בת 25, אחרי שירות צבאי משמעותי, 2 תארים ובעלות על עסק בעיר. "אנחנו רואים שהצעירים בני גילך בעיר בורחים מהפוליטיקה המקומית, למה את צריכה את זה?" אני שואל את שילה בישירות.

"אני רואה את החברי ילדות שלי, שמחפשים איך להתפתח ורובם נודדים למרכז", היא אומרת.

יש לנו עיר מדהימה. כל מי שגדל פה אוהב את העיר ומרגיש קשור אליה, אבל בסוף יש את מבחן התוצאה- הצעירים רוצים להישאר כאן אבל צריכים פתרונות שלא קיימים כרגע".

יש כאלו שיגידו שאת ברשימה כדי למשוך תשומת לב, מה תעני להם?

אני מתמודדת לחברות כדי להשמיע את הקול של צעירי העיר, מה שחשוב לי זה שהקול שלנו ישמע, פחות מעניין אותי מה יגידו. אין לי שלדים בארון, אין לי דברים להסתיר. אני מביאה את מי שאני – בלי ניסיון פוליטי, בלי עבר מפוקפק ובלי דברים שצריך לטאטא ולהחביא. אני רוצה שאנשים יבחרו בי ובנו בזכות מי שאנחנו ובזכות הדברים שאנחנו רוצים לעשות ולשנות. לדור שלנו, המילה פוליטיקה הפכה להיות מילת גנאי, וזה מסוכן מאוד לעיר ולחברה שלנו. ראוי שאנשים איכותיים יובילו את העיר, ולא יפחדו ממה יגידו או מהתווית שנדבקת לאנשים שבאים באופן טהור כדי לפעול למען העיר.

בשיטוט קצר ובשיח עם המעגל הקרוב אלייך, אני מבין שאת ליברלית בדעות שלך?

גדלתי בבית מסורתי, בו התחנכתי על ערכי המשפחתיות והנתינה.  אני מביאה את מי שאני, ולא מתכוונת להסתיר את זה. אני צעירה, מרגישה בנוח לבלות כמו בני גילי, מתפרנסת בכבוד מעסק שבבעלותי וחיה את חיי. ברור לי שהכניסה לחיים הציבורים מחייבים אותי לעמוד באור הזרקורים ואני מוכנה להקריב את הפרטיות שלי למען עשיית טוב לתושבי העיר. מכריי יודעים בדיוק מי אני וכמה אני יודעת להשיג מטרות שאני מסמנת, וכמו שאני עושה את זה בחיי הפרטיים, אעשה זאת עבור תושבי העיר.

החיבור עם יניב כמספר 2, היה טבעי בעינייך?

אני עוקבת אחרי יניב והעשייה שלו במשך שנים, והוא מודל להשראה. גם לפני שהוא התחיל את המחשבות על ריצה למועצה, הוא היה מעורב בהרבה עשייה למען הקהילה ובמהלך השנים ראיתי עשרות אנשים שיניב עשה את הכל כדי לעזור להם. כשיניב הציע לי להצטרף אליו כמספר שתיים ברשימה, זה הפתיע אותי. יניב יודע בדיוק מה הוא רוצה. הוא שם את טובת הציבור לפני הכל, דבר שאני חושבת שכל נבחר ציבור חייב לשים כנגד עיניו. כשיניב הסביר לי למה הוא חושב שאני ראויה, הוא פתח את עיניי.  ישבנו במשך שעות ודיברנו על העיר, התוכניות של יניב, ההכרות שלי עם צעירי העיר ובעלי העסקים וצרכיהם ומשם הדרך הייתה מאוד טבעית.

ההתמודדות שלך היא הפתעה גדולה גם לסביבה הקרובה שלך. איך לדעתך הם יגיבו?

זה לא מובן מאליו שצעירה בת 25 מתמודדת לחברות במועצת העיר, אבל החברים שלי יודעים שאני עקשנית, ושאני מחליטה על מטרה אני גם מגשימה אותה. מניחה שאקבל כמה טלפונים שישאלו אותי אם השתגעתי והמון שיחות של חברים ומכרים שיברכו וישאלו איך הם יכולים לעזור. השאיפה שלי היא להחזיר את התקווה לצעירים ובעלי העסקים. התוכניות של יניב רציניות ומבוססות ידע וניסיון, דבר שהצעירים ובעלי העסקים ירגישו כבר בחודשים הראשונים בהם נהיה במועצת העיר.

שילה פרץ. האם תהיה חברת המועצה הצעירה ביותר? צילום: אורי גבאי, שדרונט

 

משפט לסיום?

אני מאמינה בעיר שלנו ובתושבים של העיר. אסור לוותר על העתיד שלנו, והדרך הכי טובה בעיניי לדאוג שיהיה פה טוב יותר היא להיות מעורבת ולעשות הכל כדי שצעירי העיר ישארו כאן- גם למעננו וגם למען ההורים שלנו, שישמחו שהילדים והילדות שלהם ישארו בסביבה.

 

 

לכתבה הבאה:

הרמת כוסית לחג הפסח לגבאי ורבני בתי הכנסת בשדרות

כמידי שנה, התאספו רבני וגבאי בתי הכנסת לטקס המסורתי בהרמת כוסית יחד עם ראש העיר …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.