יום ראשון , 20 אוקטובר 2019
דף הבית / צרכנות / הסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל כל המידע במקום אחד!

הסרת עודפי עור לאחר ירידה במשקל כל המידע במקום אחד!

עודף משקל משמעותי הוא אחת הבעיות הנפוצות ביותר במדינות מפותחות רבות, ולמעשה אחד האתגרים המשמעותיים שאיתם מתמודד המין האנושי במאה ה-21. בכל יום ישנם בני אדם רבים שמתחילים דיאטה, ועוד יותר נשים וגברים שנמצאים בעיצומו של תהליך ירידה במשקל – בעיקר בגלל המודעות הגבוהה לתרומה של משקל גוף תקין לבריאות הכללית. מי שמצליח או מצליחה להשיל קילוגרמים רבים מיותרים נהנים בדרך כלל לא "רק" מתפקוד טוב יותר של כל מערכות הגוף אלא גם משיפור בדימוי העצמי – אבל כאן נכנס לתמונה גורם בעייתי: במקרים רבים ירידה במשקל גורמת להיווצרות עודפי עור במקומות שונים בגוף. התוצאה היא מראה רפוי ולא מחמיא, ולעתים גם עוגמת נפש של ממש שעלולה לפגום במוטיבציה לשמור על המשקל החדש ועל הרגלי אכילה נכונים.

הפתרון: ניתוח פלסטי להסרת עודפי עור ועיצוב הגוף.

איזה ניתוח פלסטי מומלץ לבצע אחרי ירידה במשקל?

ניתוח פלסטי לאחר ירידה במשקל מהווה השלמה מומלצת לדיאטה ובמיוחד כזו שהובילה להעלמת קילוגרמים רבים מיותרים. על-מנת שכך יהיה, והגבר או האישה יזכו למראה שעליו באמת חלמו כל השנים ושלמענו התאמצו וביצעו את הדיאטה, נדרשת התאמה ספציפית של ההליך הכירורגי למבנה הגוף הנוכחי וכן לרצונות המטופל או המטופלת.

באופן עקרוני מדובר על הסרת עודפי עור באזור מסוים בגוף או במספר אזורים, פעולה נוספת שייתכן כי תתרום לשדרוג החזות החיצונית היא שאיבת שומן נקודתית: לעתים גם לאחר דיאטה מוצלחת במיוחד נותרים מצבורי שומן במקומות ספציפיים בגוף – שומן עיקש שלא נעלם גם כשאוכלים נכון ואפילו אם מבצעים פעילות ספורטיבית נאותה. בנוסף עשוי לכלול הניתוח הפלסטי הליכי מתיחה והידוק במטרה להקנות לאזור כזה או אחר בגוף מראה מוצק, מעוצב ומרשים.

באילו אזורים בגוף ניתן לבצע הסרת עודפי עור אחרי ירידה במשקל?

הצורך בהתאמה ספציפית של הניתוח הפלסטי לכל מטופלת או מטופל נובע מההבדלים המשמעותיים בין כל בני האדם שהשלימו תהליך ירידה במשקל: ישנם מי שהרפיון בא לידי ביטוי בעיקר בפלג הגוף העליון, אצל אחרים עודפי העור מרוכזים בבטן, עוד אזור "מועד לפורענות" הוא הישבן, וגם בירכיים, בזרועות ובעוד מקומות עשוי ניתוח אחרי דיאטה לחולל פלאים.

בהתאם ניתוחים פלסטיים מקבוצה זו מתבצעים במרבית המקרים בבטן, בזרועות, בחזה, בירכיים ובישבן. ניתן לשלב מספר פעולות בטיפול אחד וכך להבטיח מייקאובר מוצלח במיוחד מבלי שתידרש לכך תקופה ארוכה של טיפולים והחלמה.

חשיבות הסרת עודפי העור לשמירה על משקל תקין

כולנו מודעים היטב לקושי לשמור על משקל גוף רצוי. אנחנו חיים בתרבות שפע, הפיתויים הקולינריים רבים ורבים מאיתנו מתאפיינים גם באכילה רגשית – והתוצאות בהתאם. מחקרים שונים גילו כי ניתוח פלסטי להסרת עודפי עור ועיצוב הגוף משפר במידה ניכרת את הסיכוי לשמר את הישגי הדיאטה ולהישאר במשקל החדש שהושג במאמץ רב. הסיבה לכך פשוטה: המראה שמתקבל לאחר הניתוח מרשים במיוחד, ועל כן גדלה המוטיבציה לשמור עליו (בעוד עודפי עור מייצרים מראה רפוי ומאכזב במידה מסוימת, כך שהמוטיבציה פוחתת).

עוד כדאי לדעת כי על-פי מחקר שנערך בישראל בהשתתפות מאות בני אדם שהשילו ממשקלם 22 ק"ג או יותר, ניתוח מהסוג הנ"ל ב-3 אזורים שיפר עוד יותר את הסיכוי לשמור על משקל גוף תקין וליהנות מבריאות מיטבית ודימוי עצמי גבוה.

למידע נוסף:

http://www.itzuvhaguf.co.il

 

לכתבה הבאה:

אולם אירועים במרכז

ארגון אירוע היא כאב ראש לא קטן. יש כל כך הרבה דברים שצריך לדאוג להם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.