יום שני , 22 אוקטובר 2018
דף הבית / חדשות / העתירה על חוקיות המינוי של גזבר עיריית שדרות המודח קובי אילוז נדחתה: קנוניה נגד אילוז

העתירה על חוקיות המינוי של גזבר עיריית שדרות המודח קובי אילוז נדחתה: קנוניה נגד אילוז

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע דחה את תביעתו של מיכאל נשר נגד גזבר עיריית שדרות קובי אילוז לשעבר ומתח ביקורת נוקבת על העירייה

לאחר דיונים משפטיים שנמשכו כשנתיים החליט בית המשפט למחוק את עתירתו של מיכאל נשר, מנהל חשבונות מגבעתיים כנגד עיריית שדרות והגזבר קובי אילוז. תחילת הפרשה עם מינויו של אילוז לגזבר במכרז שנערך בשנת 2012. נשר, שהיה בין המועמדים, התפלא לגלות כי אילוז נבחר לתפקיד וזאת למרות שאין באמתחתו הניסיון הדרוש לנהל ארגון בסדר גודל של עירייה. נשר הגיש עתירה כנגד המינוי בשיהוי רב, בשנת 2015, והעתירה נדונה בבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע. בעתירה נטען בין היתר כי מרכז השלטון המקומי פרסם מכרז פומבי לתפקיד גזבר העירייה. למכרז נקבעו מספר תנאי סף שאילוז לא עמד בהם, וכך מפורט: "דרישות: בעל תואר אקדמי בכלכלה/מנה"ע/משפטים/ראיית חשבון ו-7 שנות ניסיון בתחום ובניהול מו"מ יחד עם כושר הבעה בכתב ובע"פ, היכרות עם המערכת הציבורית ויכולת מוכחת בניהול וארגון בתחום המקצועי". למכרז עצמו ניגשו שמונה מועמדים מתוכם נבחר אילוז. בכתב העתירה נטען כי הועדה שמנתה חמישה, ביניהם מיכאל אמסלם שהיה מ.מ ראש העיר, שמעון מזוז נציג שר הפנים, מנכ"ל העירייה דאז שמעון פרץ, יעקב עמר מנהל משאבי אנוש ועו"ד בני סעדון היועץ המשפטי של העירייה, נימקה את החלטתה: "הוועד בוחרת פה אחד במר אילוז יעקב, באשר היא התרשמה מאמינות גבוהה, רצון להשקיע ולעשות כמיטב יכולתו על מנת להצעיד קדימה את העירייה זאת למרות שאין לו כל ניסיון בתחום המוניציפאלי והוא אף פעם לא התעסק בכל מה שקשור לתקציב עירייה. הועדה לא מצאה לנכון לבחור באף מועמד אחר כמספר 2".

כאמור השבוע הוחלט על ידי הדיינים השופט אילן סופר, נציג ציבור עובדים משה זיכרמן ונציג ציבור מעסיקים שמעון בארי למחוק את התביעה תוך הטחת ביקורת קשה על נשר ועל עיריית שדרות, כך למשל מציינים הדיינים:"נקדים ונאמר כבר עתה כי מהראיות שהובאו לפנינו מדובר במקרה חריג וקיצוני בו הוכחה ולו לכאורה קיומה של קנוניה בין העירייה לתובע שעומדת בבסיס התביעה" צוין ביתר היתר, "המסקנה המתבקשת היא שהתביעה הוגשה על ידי התובע, המשמש כידה הארוכה של העירייה, שאינה יכולה לטעון טענות הקשורות לפגמים במינוי אם בשל חלוף הזמן, אם בשל הנסיבות הנוכחיות ואם בשל הבנתה שהפגמים לא פגמים הם". עוד מתחו הדיינים ביקורת על מי שהם כינו 'יועץ התקשורת של ראש העיר', נדב אברמוביץ', על כך שהוא זה שהעביר את המסמכים לידיו של נשר, מה שהוביל לכתיבת התביעה. עוד פסקו הדיינים כי "לכך יש להוסיף גם התנהגותו של אילוז, שמעולם לא טען שיש לו את הניסיון הניהולי והמקצועי העשיר ולא הסתיר דבר מהוועדה. נכון שקבלת טענה שכזו מהווה פתח לניצול לרעה ולשרירות אך במקרה שלפנינו, הפגיעה בטוהר המידות דווקא תעשה אם הגזבר יורחק בעת הזאת מהעירייה על יסוד הפגם שנפל בהליכי קבלתו לעבודה". לבסוף פסקו הדיינים על דחיית התביעה וכמו כן תשלום הוצאות משפט על סך 30,000 ₪ לטובת קובי אילוז.

לכתבה הבאה:

צעירים דוידי

כנס הצעירים של דוידי

עשרות צעירות וצעירים השתתפו בתחילת השבוע בכנס שערך ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בסניף הליכוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.