יום שישי , אפריל 27 2018
Home / כתבות ראשיות / הצבע של העונה
רויאלטי החל מ-10,255 שקל צילום: מנחם רייס
רויאלטי החל מ-10,255 שקל צילום: מנחם רייס

הצבע של העונה

ירוק הוא אחד הצבעים החזקים של העונה. אז למה ירוק? ואיך הוא הגיע לארוננו? הכל  ממש כאן לפניכם

חנוכה, חג של אור. הגשם והקור לא יעצרו אותנו מלהינות בחג הזה. מי שבארץ, מי שבחוץ לארץ, מי שבחיק המשפחה ומי שמתחת לפוך ומול הטלוויזיה. כל אחת וההנאה הפרטית שלה והמנוחה שלה והדרך שלה לאגור כוחות.

במוצאי שבת תתחלף לה שנה, ניפרד מ-2016 ונתחיל שנה אזרחית חדשה. מי ייתן ו-2017 תהיה שנה טובה ומוצלחת לכל אחת ואחת מכן תזכורנה שלנו יש את הכוח להניע,להזיז ולשנות,לסמוך על המזל או להאשים אותו, לא זה מה שיכוון אתכן רק להאמין בעצמכן, לשאוף, לרצות, לנסות וגם להיכשל לפעמים רק כך נהיה טובות יותר, רק כך נגיע לאן שנרצה באמת. מאחלת לכן מי ייתן ו-2017 תהיה השנה שלכן, בה תגשמנה את כל אשר תרצנה ותשאפנה.

והכי חשוב תהיו מהממות בסילבסטר!

השבוע במדור – ירוק- אחד הצבעים החזקים של העונה, לאן שלא נלך ניפגוש בו.

הוא מלא בנוכחות, הוא משתלב נפלא ביום ובערב, הוא הולך נהדר עם רוב הצבעים בפלטת הצבעים והכי חשוב הוא משדר כוח, עוצמה ואף אחד לא יפספס אתכן…מבטיחה.

חברת הצבע "פנטון" הגדירה את ה-"גרינירי" כגוון הנכון לשנת 2017. "הגוון משקף את התגובה הטבעית למה שמתרחש בעולם ואת הכמיהה של כולנו לחיים שפויים, רגועים ושמחים יותר", נכתב באתר החברה.

כמדי שנה מכריזה פנטון, החברה האמריקאית לייצור צבעים ומי שנחשבת בעיניי רבים לתנ"ך של עולם הצבע את הצבע שמבחינתה יחשב ל"צבע השנה" לשנה הקרובה. הצבע הנבחר משקף לשיטתה את רוח הזמנים ובשל מעמדה הרב והנחשב של החברה, צבעי השנה הנבחרים שלה לרוב משפיעים באופן מובהק על מעצבים בתחומים שונים: אופנה, עיצוב, איפור וכדומה.

לפני מספר חודשים ולקראת החורף הנוכחי הסתמן בפנטון גוון הירוק -מרעה כמי שהולך לקטוף את התהילה לשנת 2017. הגוון שיש המכנים אותו "ירוק יער", "ירוק דשא" או סתם "ירוק עשב" – חזר לאופנה ביחד עם גוונים עמוקים נוספים מהאייטיז, ולמרות העונה הקודרת הצבע האמור כבש את מסלולי התצוגות וחלונות הראווה בסתיו, והצליח להסתנן לו לעונה הקרה על אף היותו צבע רענן ולגמרי לא צפוי. פנטון – מצידה הזדרזה להכריז עליו כבר בעונת המעבר הקודמת כאחד מעשרת הצבעים המובילים לעונה הקרה ואכן פנטון לא טעתה. בתצוגות של ג'וצי וקארל לאגרפלד ל'פנדי' נראה כי צבע המרעה אכן הולך להיות הצבע הלוהט ביותר בעונה הקרה. אלא שאז הגיע הטוייסט בעלילה. קברניטי החברה "שברו" לפתע שמאלה בפלטת הגוונים והציבו בתחילת החודש בקדמת הבמה גוון ירוק תפוחי.

בדומה לזה הקודם גם הירוק החדש שנבחר, גרינירי שמו  מציג רעננות מהטבע שגורמת לו להיראות ממש כמו ירק טרי. מדובר בצבע מואר וכך, בכוחו להעניק תמסורת טובה יותר של צבע לכל הנמצא בסמוך לו. הגרינירי הוא למעשה ירוק חי, בועט ורענן המכיל בתוכו גוון צהבהב המאזכר את העשב הרענן שצומח באביב, אחרי ימות הגשם והוא למעשה מייצג את כל השפע בטבע. "זהו צבע ניטרלי", נכתב באתר החברה. "גרינרי הוא סימבול של התחלות חדשות. זהו גוון ירוק-צהוב רענן שנראה בימיו הראשונים של האביב כשהירוקים של הטבע שבים לחיים ומתחדשים.

לילך אלגרבלי 359 ש"ח. צילום: גלעד בר שלו
לילך אלגרבלי 359 ש"ח. צילום: גלעד בר שלו

"היות והגריינרי מבוסס בעיקרו על גוון ירוק רווי בפיגמנט צהוב, נשים בעלות גווני עור שחומים או לחלופין נשים בעלות עור בתת גוון צהבהב הן אלו שהצבע הזה יתאים להן במיוחד. על כהות העור הוא ייראה כקונטרס  מרשים ואילו על האחרות הוא ייראה הרמוני ומתמזג. היחידות שמתבקשות להתרחק ממנו הן נשים בעלות גוון עור עם תת גוון ורוד"

"אנחנו בהחלט מודעים לעולם המלחיץ, התובעני והאינטנסיבי שבו אנו חיים", הוסיפה לאטריס אייזמן, מנהלת בפועל של מכון הצבע של פנטון. "הגוון הירוק, הנמרץ והפעלתן, הוא מבחינתנו בחירה טבעית ומעין תשובה לשנה מטלטלת, סוערת ורוויית אסונות שפקדה אזורים רבים בעולם". כך, שהגרינירי מסמל יותר מכל תקווה להתחלות חדשות וכמיהה לתקופות טובות יותר. "בחרנו בגוון שמדבר במונחים של התחדשות ובהם להחיות, לחדש ולרענן, כשהמטרה לנסות ולספק עידוד והרגעה ולייצר קשר מחודש עם עצמנו ועם יופיו של הטבע", מסרה אייזמן לתקשורת. "הדאגה לטבע, לסביבה ולכדור הארץ וכן לחיים בריאים ונכונים יותר הביאה לבחירה של גוון מלא אנרגיה המניע לפעולה ומשדר חיוניות ואופטימיות".

הבחירה בגרינירי היא, ללא ספק, המשך ישיר וטבעי לטרנדים שכבר מלווים אותנו תקופה לא קצרה ובהם אדריכלות ועיצוב בני קיימא, חיזוק הקשר בין פנים לחוץ, גינון חברתי של תוצרת עצמית למאכל, סוקולנטים וצמחי אוויר, קירות ירוקים, מיחזור, מיחדוש וכדומה. עתה יש להניח שבעקבות ההצהרה המחייבת משהו של פנטון הצבע, ישתלט על כל חלקה גם במלתחה שלנו, מחולצות, דרך מכנסיים, שמלות, תיקים, נעליים, תכשיטים וכמובן במוצרי איפור וציפורניים.

"אני בהחלט מבין את בחירת הגוון המרענן", קובע גורו המייקאפ בועז שטיין. "אם להיות מדויק, לא מדובר בירוק תפוח, או בירוק דשא וכמובן שאין הכוונה לירוק בקבוק. הירוק המסוים שנבחר הוא ירוק בעל טונים צהבהבים הנראה כמו ערבוב בין קיווי, אבוקדו, חסה ולימון וככזה מבין מנעד הירוקים הוא אולי הגוון שבכוחו להעצים כל מראה איפור ולשדר את הלוק של "חזרתי עכשיו מחופשה נהדרת ומאד פאן לי". סביר להניח כשפנטון בחרה בגוון היא לא תיארה לעצמה שנשות המידל איסט תהיינה הראשונות והעיקריות ליהנות ממנו.  נשים בעלות גוון עור שחמחם (נוכחות פיגמנט חום) וכאלה הניחנות בעיניים חומות בדרגות כהות שונות תהיינה המרוויחות הגדולות מרעננותו של הגרינירי. אגב, גם נשים בהירות עור תוכלנה ליהנות מחיוניותו של הגוון אך זאת בהתניה ברורה שאינן בעלות עיניים ירוקות או כחולות", פוסק שטיין.

"בדומה לגישה האיפורית, גם בגזרת הלק הכללים די דומים" אומרת אמי טאווס – המנהלת מקצועית של CND ישראל. "היות והגריינרי מבוסס בעיקרו על גוון ירוק רווי בפיגמנט צהוב, נשים בעלות גווני עור שחומים או לחלופין נשים בעלות עור בתת גוון צהבהב הן אלו שהצבע הזה יתאים להן במיוחד. על כהות העור הוא ייראה כקונטרס  מרשים ואילו על האחרות הוא ייראה הרמוני ומתמזג. היחידות שמתבקשות להתרחק ממנו הן נשים בעלות גוון עור עם תת גוון ורוד", היא אומרת.

"בניגוד לעבר, היום הגוון הירוק מקושר בהחלט לחדשנות ולעתידנות וכבר אנחנו רואים הרבה ירוק המבוסס על טונים צהובים בהקשרים של טכנולוגיה ואפליקציות וכך גם אצל מעצבי אופנת העילית כמו גוצ'י, פוצ'י ופראדה", הויסיפה אייזמן.

שיכנעתי אתכן? אז יקירות, ירוק בבגדים, בנעליים, בתיקים, באקססוריז, בלק בציפורניים ואפילו באיפור כי מי לא רוצה להראות הכי מחודשת, רעננה ומשדרת חיים.

חשוב מאד למצוא את הגוון הירוק המתאים לכל אחת כי אחרת במקום להראות מלאת חיים זה רק יהרוס את הטוטאל לוק, לאבחון צבע והתאמת פלטת מבעים מחמיאה התקשרי אליי ואחרי שעה תדעי בדיוק מה הם הצבעים הנכונים רק לך.

אז זהו בינתיים ועד הפעם הבאה אתן מוזמנות לפנות אליי לייעוץ אישי או לייעוץ קניות לסדנת סטיילינג לכבוד כל אירוע או סתם כי בא לך להתפרע עם החברות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.