יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / הרוג ופצועה אנוש באשקלון, חמאס מאיים להרחיב את הירי

הרוג ופצועה אנוש באשקלון, חמאס מאיים להרחיב את הירי

ההרוג הוא שוהה בלתי חוקי פלסטיני. האישה, כבת 60, נמצאת בטיפול נמרץ כשהיא במצב אנוש. מתחילת הסבב נורו יותר מ370 רקטות, המספר הגבוה ביותר לשיגורים ביממה מאז צוק איתן

אישה נוספת, כבת 40, נפצעה באורח קשה ובסה"כ מזירת הפגיעה הזו באשקלון הובאו לבית החולים כ11 פצועים בדרגות שונות. עד כה בסך הכל טופלו בבתי החולים כ107 בני אדם.

משה ויצמן חובש באיחוד הצלה סיפר: "הגעתי לזירה יחד עם צוות אמבולנס של איחוד הצלה ומתוך ההריסות חולץ גבר ללא דופק ונשימה ולמרבה הצער נאלצו לקבוע את מותו בזירת האירוע עקב אופי הפציעות הקשות מהן סבל. כמו כן הענקנו טיפול רפואי ראשוני לפצועה בינוני עד קשה שפונתה לאחר מכן להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים".

יש לציין, כי צוות מד"א שכבר היה בבניין לא הבחין בהרס הרב בקומה העליונה, והוזעק בחזרה למקום רק לאחר שעה ורבע מפגיעת הטיל כשיהודה לנקרי, עובד של פינוי בינוי שהגיע לצלם את ההרס, הבחין בתזוזה בין ההריסות. 

"אני מועסק בחברה שעובדת באזור של פינוי בינוי עליתי לצלם סרטון. תוך כדי שאני מצלם אני שומע רעש. חשבתי שזה הרוח אבל אז ראיתי משהו זז. חשבתי שזה נייר, משכתי אותו, הרגשתי אצבעות והבנתי שיש מישהו בפנים. תוך כדי שאני צועק: 'תזמינו מד"א' חפרתי וראיתי יד של גבר. לפי המצב שלו הבנתי שכבר אי אפשר להציל אותו, אבל האישה שלידו נשמה".

בתוך כך הודיע דובר צה"ל כי הצבא ממשיך בצבירת כוחות רבים ובגיוס חיילי מילואים, בעיקר לסוללות כיפת ברזל ולפיקוד העורף. הקבינט המדיני-בטחוני הקדים את ישיבתו שתוכננה לשעה 16:00 אחה"צ, לשעה 9:00.

 

 

לכתבה הבאה:

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.