יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / השינוי הוא בידינו – פעילות למניעת הטרדות מיניות בעיריית שדרות
צילום: עיריית שדרות
צילום: עיריית שדרות

השינוי הוא בידינו – פעילות למניעת הטרדות מיניות בעיריית שדרות

עובדי ועובדות עיריית שדרות השתתפו השבוע בפעילות למניעת הטרדות מיניות במקום העבודה ובכלל. בפני העובדים הוצגה באולם המתנ"ס ההצגה "עניין מטריד" של התיאטרון החברתי ולאחריה התנהל דיון ער בנושא.

 בהובלתה של האחראית על הטרדות מיניות בעיריית שדרות, איבט מלכה, התקיימה ביום שלישי השבוע פעילות לכלל עובדי ועובדות העירייה בנושא מניעת הטרדות מיניות. העובדים התכנסו באולם המתנ"ס ושמעו דברי פתיחה של המנכ"ל, טל טורן, בנושא החשיבות של הדיווח והתלונה במידה ועובד או עובדת עברו הטרדה מינית. לאחר מכן, עברה רשות הדיבור לנטע יצחקי-טל, קרימינולוגית-קלינית, שכתבה את ההצגה "עניין מטריד" יחד עם אלון מרגלית, שגם ביים את ההצגה.

בהצגה אישה אחת (סביטרי סלנט) ונערה אחת (ענבל להבי) מספרות את סיפורן. האישה נחלצת לעזרת חברתה מהטרדה מינית בעבודה ושתיהן מתמודדות עם החברה סביבן, עם עצימת העיניים, הבדידות והאשמה. שתיהן מחוברות זו לזו בשותפות גורל. המחזה "עניין מטריד" תוקף שתי בעיות חברתיות קשות: הטרדה מינית במקומות עבודה ופגיעה מינית בתא המשפחתי. שתי בעיות שונות, אך בעלות גרעין קשה אחד: ניצול האדם הנמצא בעמדת חולשה. מטרת המחזה לעורר תגובה, לעודד שיחה ובעיקר לנתץ את המוסכמה החברתית: "אם את קורבן את כנראה אשמה". לאחר ההצגה, ראש העיר, אלון דוידי, בירך את המחזאית ואת השחקניות על ההצגה היפה והחשובה. דוידי העביר מסר לעובדים כי יש להם כתובת לכל עניין ודבר בתחום של הטרדות מיניות אצל איבט מלכה וכי בעירייה שמים חשיבות רבה לנושא זה.

בתום דבריו, החלה נטע יצחקי-גל בדיון עם היושבים והיושבות באולם סביב ההצגה ובכלל נושא ההטרדות המיניות, קמפיין #Metoo שרץ לאחרונה ומקרים מהעבר ומההווה של מקרים של תקיפות מיניות וכיצד הם טופלו.

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.