יום שלישי , 22 אוקטובר 2019
דף הבית / חדשות / ועדת הכספים אישרה: פיצוי מורחב להורי העוטף על ההסלמה האחרונה
ראשי הרשויות בועדת הכספים. צילום: דוברות שדות נגב

ועדת הכספים אישרה: פיצוי מורחב להורי העוטף על ההסלמה האחרונה

רשות המיסים אישרה את בקשת ראשי המועצות בעוטף, להכיל את בקשת מתן הפיצויים בגין אובדן ימי עבודה בעת הסלמה, גם על יום שני 6.5.19. במקביל אישרה הבוקר ועדת הכספים בראשותו של ח"כ משה גפני, להאריך את החלטתו של שר האוצר גם לגבי סבב ההסלמה האחרון.

ראשי המועצות בעוטף עזה, להוציא את עיריית שדרות, החליטו שלא לקיים לימודים ביממה האחרונה של סבב הלחימה (שכן ההחלטה על הורדת הנחיות ההתגוננות התקבלה פחות משעה לפני זמן תחילת הלימודים). לבקשת ראשי רשויות עוטף עזה, אישרה רשות המיסים להכניס לבקשת הפיצויים של הסבב האחרון גם את ההחזר להורים בגין אובדן עבודה ביום שני, 6.5.19, היממה האחרונה לסבב הלחימה האחרון.

כזכור, שר האוצר משה כחלון אישר בסבב ההסלמה הקודם (סוף 2018) מתן פיצויים לתיירנים ובעלי עסקים בעוטף עזה. בנוסף אישר מתן פיצוי על אובדן ימי עבודה להורה עם ילדים מתחת לגיל 14. הבוקר אישרה ועדת הכספים של הכנסת מתן פיצויים במתכונת זו גם לסבב ההסלמה שהסתיים שבוע שעבר. מתכונת הפיצויים שאושרה היום תהיה תקפה עד סוף 2019.

מוקדם יותר, בדיון שהתקיים בכנסת, נטש ראש מועצת שדות נגב תמיד עידאן בזעם את הועדה בעקבות אמירתו של ח"כ אבי ניסנקורן (כחולבן) שאחריות לשלם היא על ראשי הרשויות. עידאן אמר בתגובה לכך  כי ״ההתנהלות כאן והניסיון להאשים את הרשויות זו חוצפה. ראוי שחברי הועדה יכירו את העובדות והמציאות לפני שהם מגיעים לדיונים בה. מדוע אחרי כל סבב אנחנו נדרשים להגיע לכנסת ו"להסביר" כדי לבקש שהמדינה תעשה דברים במקום שהמדינה תגיע אלינו, תבין את הצרכים ותיתן פתרונות אפקטיביים לבעלי העסקים ולתושבים.״

ניר שוחט, תושב ניר עם ובעל עסק, אמר בועדה: "יש לי ולאשתי מסעדה, אנחנו מעסיקים 60 בני אדם, לא יכול להיות שיגידו לנו שאנחנו מנוע צמיחה ללא פתרון. אנחנו צריכים פתרון מהיר יותר. סגרתי את העסק שלי 7 ימים אבל לא רציף, לכן אני לא זכאי לפיצויים, אני פושט את הרגל בגלל בעיות בתזרים מזומנים".

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד), תושב שדרות וחבר כנסת טרי, אמר: "לצערנו טווח הטילים הורחב בסבבים האחרונים, אך טווח הפיצוי נותר כשהיה. אנחנו צריכים לפעול בכל כוחנו כדי שהאזורים שגם מעבר ל-7 הקילומטרים, יהיו הקלות, גם אם לא בזהה להטבות המס של ה-7 קילומטר".

אופיר ליבשטיין ראש מועצת שער הנגב: "הסבב האחרון היה אלים במיוחד וכלל חוויה קשה של ירי מאות רקטות, עשרות נפילות וארבעה הרוגים. אני מברך את רשות המיסים שמצאה לנכון להכיל את חבילת הפיצויים גם על היממה האחרונה של הלחימה. קביעתנו בשער הנגב שלא ניתן היה לפתוח מערכות חינוך בבוקר יום שני היתה ההחלטה הנכונה ואני שמח שרשות המיסים בחרה לעמוד לצידנו בעניין. אני מודה לח"כ גפני וועדת הכספים על ההחלטה להכיל את מתן הפיצויים לתיירנים, בעלי עסקים והורים בעוטף. אני מחזק את חברי תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב, בדרישתו להעניק פיצוי להורים שהם עובדי הרשויות המקומיות בעוטף. שער הנגב מחויבת למאבק זה ויחד עם שאר הרשויות נדרוש שיעשה צדק לעובדי המועצות. ישובי עוטף עזה הם אינם פריפריה, אלא ישובי קו קידמי היושבים על גבול עוין. חיזוק הישובים וחיזוק התושבים הגרים בעוטף, ראוי שיהיה אינטרס לאומי. רק כך תתאפשר המשך הצמיחה של ישובי העוטף וחיזוק ההתיישבות על גבולות הארץ".

לכתבה הבאה:

הבוקר: שני הרוגים בתאונת דרכים קשה בצומת איבים, סמוך לשדרות

שני הרוגים ופצוע בינוני כתוצאה מתאונת דרכים קשה שאירעה הבוקר (חמישי) בצומת איבים סמוך לשדרות. …

2 comments

  1. אני תושב שדרות
    איך מקבלים את הפיצוי

  2. אני אמא לשלושה ילדים עובדת בסופר דהן בשדרות נאלצתי להדר מעבודה עקב הסלמה אחרונה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.