יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / חדשות / ביטחוני / זעם בקרב תושבי העוטף על הפסקת האש; ליברמן מתעלם מפצועי הקסאם

זעם בקרב תושבי העוטף על הפסקת האש; ליברמן מתעלם מפצועי הקסאם

ביקורת גדולה בקרב תושבי שדרות ועוטף עזה על הפסקת האש עליה הודיע אתמול (שבת) ארגון הטרור חמאס. נזכיר כי לאחר שבת סוערת, בה נורו לעבר עוטף עזה יותר מ200 רקטות ופצמ"רים, הודיעו בצה"ל ובצמרת המדינית שחמאס "חטף את המכה הקשה ביותר בשעות היום מאז צוק איתן", וראש הממשלה אף העלה סרטון בו הוא מודיע שהוחלט על "פעולה עוצמתית נגד טרור החמאס".

ראש עיריית שדרות אלון דוידי תקף את הפסקת האש: "התחושות שלנו לגבי הפסקת האש המדומה הן קשות מאוד, מי שמחליט על פתיחת האש והפסקת האש זה החמאס ולא מדינת ישראל. אני קורא מכאן לראש הממשלה ולשרי הקבינט להיות עם התושבים, לרדת לדרום ולשמוע את רחשי ליבם על סוף השבוע הקשה ביותר שהיה כאן מאז צוק איתן".

שר החינוך נפתלי בנט הביע התנגדות תקיפה להפסקת האש, עם כניסתו לישיבת הממשלה: ״משך שלושה חודשים אנחנו עדים לטרור אש של כאלף בלוני נפץ ותבערה על תושבי עוטף עזה. רק בימים האחרונים תושבי הדרום ספגו כ-200 רקטות. בתזמון שנוח לו חמאס מכתיב שעכשיו תהיה הפסקת אש. שיהיה ברור: הפסקת אש בלי הפסקת טרור האש זו לא הרתעה – זו כניעה. אני ושרת המשפטים נתנגד בקבינט לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש מחדש ולהמשיך לשגר בלוני אש לעבר תושבי הדרום. הגיע הזמן לפעול״

לעומתו, שר הביטחון אביגדור ליברמן לא התייחס להפסקת האש, וגם לא לפצועי הפגיעה הישירה בשדרות, משפחת בוכריס, ואמר את הדברים הבאים: "עברנו סוף שבוע סוער ולגבי המשך השבוע חשוב להדגיש שאין שום כוונה להכיל לא רקטות ולא עפיפונים ולא כטב"מים ולא שום דבר. בסה"כ חמאס ספג מכה קשה, הושמדו מנהרות התקפיות, הושמדו אתרי ייצור ואתרי אחסון של חימושים. מבחינת מדינת ישראל, 90% מהרקטות או שנפלו בשטח פתוח או שמערכות כיפת ברזל הצליחו ליירט אותן. יחד עם זאת, אותן רקטות שכן פגעו בשטח ישראל וגם אותן אזעקות ואנשים שרצים לממ"דים או למקלטים, גם זו מציאות בלתי סבירה ואנחנו לא מתכוונים להשלים איתה. אני מקווה שבחמאס יסיקו מסקנות ואם לא יסיקו אז יצטרכו לשלם מחיר כבד."

לכתבה הבאה:

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין …

2 comments

  1. ליברמן, בלה, בלה, בלה, ממשלה של פחדנים. דעת העולם חשובה לכם יותר מחיי האזרחים בדרום. מכה קשה ספג הדרום בשלושת החודשים האחרונים. חמס לא קיבל שום מכה.

  2. בקדנציה הראשונה שלך בתפקיד בכלל בממשלה המחורבנת הזו היתה בי אופטימיות, היתה בי אמונה שיש מישהו שהוא לא רק דיבורים אלא מעשים, והרבה!
    ועכשיו… אוי איזה באסה אתה ממש כמו כולם!!1
    עצם לקיחת המצב הביטחוני הנפשי והפיזי שאני בתור תושבת העיר לאחר 3 פציעות מרקטות קסאם חווה, וחווים ביחד והגדרתו תחת המונח "שגרה" הוא מקומם ומכעיס נורא.
    באיזו מדינה היו נותנים לאלפים של אזרחים לחיות חיים כאלה?? איפה נשמע כזה דבר ביקום הזה?, איפה קיימת מציאות שאנחנו נתונים לקריזות של פעילי חמאס רוצחים בדם קר שכזה?,איפה יש מציאות כזו שאני יעלה לאוטו ויחשוב מה יותר מסוכן, לחגור את הילדים ולהסתכן באזעקה פתאומית שתצריך ממני בלימת חירום יציאה מהירה מהרכב ושליפת הילדים והגעה למרחב מוגן תוך 15 שניות או סיכון בליסוע בלי חגורות בטיחות על מנת שזמן תגובתי במצב של אזעקה יהיה מהיר יותר ולקיחת סיכון באסון בכביש?, איפה קיימת מציאות שבה אני צריכה לפני יציאתי מהבית לתכנן את מסלול ההליכה שלי שיהיה כמה שיותר קרוב למבנים שיהיה לי איפה להסתתר עם הילדים?מציאות שבה ביום הולדת הילדים לא רוצים בלונים כי זה כבר לא משחק ילדים , מציאות שבה טריקת דלת של רכב מריצה אותי לממד, ועוד אלפי מצבים שאף עיר לא חווה, שאף מדינה לא מסכימה שיקרה בה.אה סבבה ניתן הגדרות של פוסט טרואמה וכך נסכם את החיים בדרום. בושה! אני עכשיו יותר מתמיד מתביישת במנהיגות העלובה שלנו, מתביישת שאין לי על מי לסמוך במדינה הזאת ושככה חיינו מופקרים והמצב של האזרחים בדרום חולף על פניו של הקבינט הביטחוני.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.