יום שלישי , 16 יולי 2019
דף הבית / צרכנות / חגיגות ט"ו בשבט בבית הדבש והדבורה
צילום: תיירות יד מרדכי
צילום: תיירות יד מרדכי

חגיגות ט"ו בשבט בבית הדבש והדבורה

לקראת חג האילנות, קיבוץ יד מרדכי מזמין את המבקרים ליהנות  מחגיגות ט"ו בשבט ייחודיות: לטעום דבש, ללמוד את עבודת הדבוראי, להכיר את עולמן של הדבורים. במסגרת  החגיגות יוכלו המבקרים ליהנות מסיור חוויתי בטרקטור ועגלה בין ענפי המשק, ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" וגם ביקור באתר שחזור הקרב.

הפעילות תתקיים ביום שבת 27/1/18 וכוללת ביקור בבית הדבש והדבורה שם ניתן לצפות בפתיחת כוורת אמתית ולטעום דבש טרי-טרי. דבוראי מנוסה יפתח לפני המבקרים כוורת וידגים כיצד פועלת הכוורת מבפנים. בנוסף הילדים יכינו נרות מדונג אמיתי וכמובן יקנחו בדבש.  ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם", לחוויה קיבוצית אמתית אשר מספק הצצה נדירה לחיי הקיבוץ הנוסטלגי. שם יתקיים סיור מודרך והסבר על הפריטים. בין הפרטים המוצגים: חדר הילדים וספר המטפלת, פריטי חדר האוכל הקיבוצי, כלי העבודה, גן החול ועוד. הביקור בבית קיבוץ של פעם המספר את סיפורו של הקיבוץ והחלוצים הראשונים מאפשר חגיגה של נוסטלגיה והתרפקות על העבר. ולקינוח נסיעה בטרקטור ועגלה ברחבי הקיבוץ, הרפת, בית האריזה ועוד.

צילום: תיירות יד מרדכי
 צילום: תיירות יד מרדכי

לסיום, מוזמנים המבקרים לספוג קצת היסטוריה באתר שחזור הקרב ששופץ לאחרונה באמצעות המועצה לשימור אתרי מורשת וללמוד על סיפור הגבורה של חברי הקיבוץ שלחמו בצבא המצרי בתש"ח. באתר יוכלו הילדים להתחפר בעמדות ההגנה, לטפס על טנקים אמיתים, לשבת בתוך משוריין, לצפות בכלי נשק אותנטיים מהתקופה, להתגנב בתעלות הקשר ועוד.

הפעילות מתאימה לכל המשפחה ומתקיימת בכל מזג אוויר.

יום שבת 27/1/18 בקיבוץ יד מרדכי, מומלץ מגיל 3 משך התכנית  – כ– 3 שעות.
כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות- 55 ₪  לילד מגיל שלוש, 50 ₪ למבוגר.

לכתבה הבאה:

מה כדאי ללבוש לנשף הסיום?

שלום לכן מהממות! ההכנות לסוף שנת הלימודים כבר בשיאן ובקרב תלמידות השמינית שמתכוננות לנשפי הסיום- …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.