יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / מגזין / חדרי הבריחה: הטרנד שסוחף את המדינה גם בשדרות

חדרי הבריחה: הטרנד שסוחף את המדינה גם בשדרות

מתי בפעם האחרונה נאלצתם להימלט מחדר נעול? אם אתם מעוניינים במשחק הרפתקאות שמזין את יצר הסקרנות ומתאים למשפחות עם ילדים, קבוצות חברים ועוד. אם שאלתם מה לעשות בחול המועד, הכתבה הבאה תיתן לכם את התשובה.

בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על חדרי הבריחה (או חדרי מילוט) שהפכו ללהיט בקרב משפחות, צעירים וגם מבוגרים. מדובר בחדרים אפופי מסתורין בהם על הקבוצה שנכנסת למצוא את הדרך החוצה – או לברוח החוצה כמשמעות השם. הקבוצות נעזרות ברמזים שונים שנמצאים בתוך החדרים על מנת למצוא סיסמאות או קודים שונים תוך שימוש ברמזים שמפוזרים בחדר וכך בעצם נוצרת עבודת צוות מגבשת במיוחד. הטרנד עצמו החל במזרח הרחוק ב-2007 ביפן, סין והונג קונג ומאז החל להתפשט בכל רחבי העולם. בישראל עצמה קיימים כיום לפי הערכות כ-250 חדרי בריחה, וגם שדרות לא נותרה מאחור. בקיץ האחרון פתחו שלושה צעירים תושבי האזור את חדרי הבריחה הראשונים בשדרות – רומי קיוב. בנוסף לחדרי הבריחה פתחו השלושה גם חדר דינאמיקה קבוצתית שמארח חברות, ועדים, נוער בסיכון וארגונים שונים על מנת לגבש דינאמיקה קבוצתית כחלק מסדנא שמעבירה במקום עובדת סוציאלית. "דרך חדרי הבריחה אפשר להבין דברים רבים על הדינאמיקה הקבוצתית" מספרת לנו נטע שלו, אחראית משמרת במקום. "העובדת הסוציאלית מעבירה לקבוצות סדנאות ולאחר מכן מנתחת יחד איתם את העבודה הקבוצתית ומעבירה להם הרצאה נוספת בנושא שהם בוחרים". במתחם ישנם שני חדרי בריחה – לשבור את המראה שמתאים למתחילים ולילות ניו יורק למקצוענים בתחום. מקצוענים, אם שאלתם, הם כאלה שהפכו את חדרי הבריחה לתחביב ומבלים בחדרים שונים ברחבי הארץ. "לכל חדר יש את הסיפור שלו ודרגת קושי שונה מתוך מחשבה שלא כולם כאן באזור מכירים את חדרי הבריחה".

ברור לחלוטין שמדובר בדבר שהוא היום טרנד ונורא פופולארי ברחבי הארץ, אך השאלה היא האם כאן באזור מכירים את חדרי הבריחה?

"גם בשדרות זה פופולרי, בקיץ הגיעו המון אנשים וגם מאז ממשיכים להגיע. זה עובר מפה לאוזן מעבר לדרכי השיווק הקונבנציונליות. בכל מקרה זה מתאים לכל הרמות ולשם כך הוקמו חדרים בדרגת קושי שונה. למשל חדר הבריחה 'לשבור את המראה' הוא בעל דרגת קושי משתנה ולכן גם מותאם לילדים וגם למתחילים בתחום. לילות ניו יורק זה חדר מאוד מאתגר ומתאים לאנשים שמכירים את עולם חדרי הבריחה והיה חשוב לנו לתת את שתי האופציות".

אני מניח באופן חופשי שהקהל יותר בנוי מצעירים וסטודנטים. האם מגיעות גם משפחות שלמות?

"בהחלט, מגיעות משפחות מכל האזור – משדרות, מנתיבות והקיבוצים. גם מבוגרים וגם ימי הולדת של ילדים. בדרך כלל זה מתחלק, בבוקר מגיעים הילדים והמשפחות ואחר הצהריים ובערב יותר צעירים ומבוגרים".

כמה זמן לוקח לצאת מחדר הבריחה?

"האתגר הוא לצאת בתוך שעה, זה תלוי בקבוצה. יש קבוצות שמצליחות לצאת בפחות ויש כאלו שמתעכבות, זה תלוי בדינאמיקה. אם הם מתקשים אנחנו עוזרים להם. לפני שנכנסים לחדר יש תדריך עם הסברים מלאים ומפורטים כדי לא להקשות".

 

לכתבה הבאה:

שובו של הזמיר

לפני חמש שנים, בגיל 17, סומן הזמר שלום קדושים משדרות כאחת ההבטחות של המוסיקה הים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.