יום שלישי , 19 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / חיבוק חם לקשישי שדרות – מענקי חימום ושמיכות מהקרן לידידות
צילום: באדיבות הקרן לידידות
צילום: באדיבות הקרן לידידות

חיבוק חם לקשישי שדרות – מענקי חימום ושמיכות מהקרן לידידות

הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין, מחלקת בימים אלה מענקי חימום ושמיכות פוך חמות ל-324 קשישים בשדרות. המענקים מחולקים ישירות לקשישים המתקיימים רק מקצבאות הביטוח הלאומי ומקבלים סיוע חודשי מהקרן לידידות במזון, תרופות והפגת בדידות במסגרת התכנית "בכבוד ובידידות".

החלוקה בשדרות מתבצעת במסגרת מבצע ארצי תחת הכותרת "מחממים בידידות" בו הקרן מעניקה מענקי חימום ושמיכות ל-22 אלף קשישים ברחבי הארץ באמצעות מאות מתנדבים.

מתנדבי "בכבוד ובידידות" יצאו בשבוע שעבר לחלק את השמיכות והמענקים לקשישים בעיר ולהפיג מעט את בדידותם.

נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין: "חוסנה של חברה נמדד באופן בו היא מטפלת בחוליות החלשות ביותר בתוכה. מאות אלפי קשישים בישראל סובלים ממחסור כלכלי חריף ואינם מסוגלים לכסות את הוצאותיהם החודשיות. בחודשי החורף מצוקת הקשישים מחריפה ורבים מהם נאלצים לעמוד בפני בחירה בלתי אנושית בין חימום הבית, קניית מזון או תרופות".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "מידי יום ביומו אנחנו חושבים על ההורים שלנו והסבים והסבתות שלנו, שלא יחסר להם דבר. אני שמח ומברך על הפרויקט המשותף והנהדר של הקרן לידידות שמתקיים כבר מספר שנים ומודה מקרב לב לרב אקשטיין. נמשיך לפעול ביחד ולחוד למען ותיקי העיר שדרות".

רכזת מרחב נגב מערבי בקרן לידידות, מורן בן-דוד: "אני רוצה להודות מקרב לב לאנשי עיריית שדרות לצוות המחלקה לטיפול בזקן ברווחה  על שיתוף הפעולה לאורך כל השנה למען האוכלוסיות המוחלשות בעיר ולמתנדבים היקרים המסייעים לנו להפיג את בדידותם של הקשישים ולספק להם סיוע. מצב הקשישים בשדרות ובכל הארץ מחייב את כולנו להתגייס ולעזור ואני קוראת לכל תושבי שדרות להצטרף אלינו לפעילות".

תושבי  שדרות המעוניינים להצטרף להתנדבות למען הקשישים בחורף ובמשך כל השנה מוזמנים לפנות למוקד הקרן לידידות בטלפון 9779* או בדף הפייסבוק של הקרן לידידות או באתרwww.yedidut.org.il.

לכתבה הבאה:

מכוונים גבוה: תכירו את יחידת הרחפנים של המועצה האזורית חוף אשקלון

כחלק מהתמודדות עם המצב הביטחוני, קיבלה המועצה האזורית חוף אשקלון רחפן מבצעי משוכלל, תרומה מ"הקרן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.