יום ראשון , 21 יולי 2019
דף הבית / חדשות / חיסול חשבונות פוליטי? אחיו של עו"ד פינטו הוזמן לשימוע

חיסול חשבונות פוליטי? אחיו של עו"ד פינטו הוזמן לשימוע

חודש אחרי הבחירות, גבי פינטו, השומר בכניסה לבניין העירייה הוזמן לשימוע בדבר סיום העסקתו. הסיבה הרשמית של העירייה: ביטול התפקיד. העיתוי מדיף ריח רע מאוד של חיסול חשבונות בשל העובדה כי מדובר באחיו של מי שהתמודד מול דוידי לראשות העיר. עו"ד אמיר פינטו:"במקום לאחד ולהיות ראש העיר של כולם אנחנו רואים התנהלות קטנונית ולא מכובדת".

מערכת הבחירות בשדרות הסתיימה אבל מסתבר שהאווירה עדיין טעונה מאוד. אחרי שבשבוע שעבר ראינו כיצד ישיבת מועצה החגיגית מתחילה כשתושב העיר התעמת עם ראש העיר והפנה לעברו איומים, השבוע לא הוסיף למתח החלטה שנודף ממנה ריח רע מאד של נקמנות פוליטית- לזמן לשימוע את אחיו של עו"ד אמיר פינטו שהתמודד בבחירות לראשות העיר מול ראש העיר אלון דוידי. מה שמביך עוד יותר זה התירוץ שמספקת העירייה במכתב הרשמי של הזימון כי הסיבה לשימוע היא ביטול משרת פקיד הקבלה.

ההחלטה של העירייה  כצפוי עוררה סערה ודיון נוקב על העיתוי של ההחלטה כחודש אחרי הבחירות ובעיקר סביב המניע הפוליטי שגרם לביקורת גם בקרב תומכי ראש העיר שמשוכנעים כי עכשיו זו העת להוביל את העיר לאחדות ופיוס. "מצד אחד אפשר להבין את הצעד של ראש העיר שספג עלבונות והאשמות קשות מצד אותו עובד כמו למשל בעניין פטירתו של הקבלן פיני וקנין ז"ל כשאמר לו שזה על מצפונו, מצד שני הוא צריך לנהוג בחוכמה ולחבר את כולם, אני לא מאמין שמדובר בנקמנות הרי זאת משרה שלא הייתה קיימת וראש העיר דאג לו לתפקיד".

המתיחות בין שומר העירייה גבי פינטו לראש העיר אלון דוידי החלה מסתבר עוד לפני כניסתו של עו"ד אמיר פינטו למרוץ לראשות העיר. לטענת עובדים בעירייה לפני מספר חודשים הוא שיתף בפייסבוק פוסט שתקף את ראש העיר, דבר שלא ראו בעין יפה בקומה השלישית. אחיו של גבי, עו"ד אמיר פינטו שהתמודד לראשות העיר, סיפר השבוע כי באותו מקרה  שאירע בימים שעוד לא החליט להתמודד הוא קיבל מסר עקיף "להרגיע את אח שלו". דבר נוסף, במהלך מערכת הבחירות טען עו"ד פינטו כי מהלכים אימים על עובדים שתומכים בו, ביניהם אחיו.  "עוד במהלך הבחירות מנכ"ל העירייה טל טורן פגש אותו בכניסה לבניין העירייה ושלח לעברו מסרים ברורים כי הוא מסכן את המשרה שלו. עוד נודע לי כי באותם ימים העידו מספר עובדים כי נתבקשו לנתק מגע עם גבי,  ולא לדבר איתו. מי שחשש התרחק מגבי ומי שלא חשש המשיך להתנהל כרגיל. כשאני שמעתי את זה לא יודע אם לצחוק או לבכות".

כאמור, האיומים המרומזים שקיבל העובד פינטו במהלך מערכת הבחירות התחילו להתממש במכתב זימון לשימוע שניתן לו יום לאחר ישיבת המועצה החגיגית. "הנך מוזמן בזאת לועדת הפיטורים של העירייה לשימוע בדבר אפשרות סיום העסקתך בעירייה. השימוע יתקיים ביום ראשון ה-2.12.18 בשעה 13:00 במשרדו של המנכ"ל. הסיבות שהביאוני לזמן אותך לשימוע הנן ביטול משרד פקיד קבלה במבנה העירייה. ניתנת לך ההזדמנות להשמיע את טענותייך והשגותייך בהקשר לכוונתה של העירייה", נכתב במכתב הזימון.

בשיחה עם עו"ד אמיר פינטו הוא לא הופתע מהצעד אך לא תיאר לעצמו שזה יקרה כל כך מהר ובדרך של פיטורים.  "במקום לאחד ולהיות ראש העיר של כולם אנחנו רואים התנהלות קטנונית ולא מכובדת" אומר פינטו.

קשה לומר שהופתעת מזה?

"הופתעתי מהמהירות והדרך שבה עושים את זה. בקושי עבר חודש וכבר הוא רץ להוציא מכתב לאח של מי שהתמודד מולך, זה נראה למישהו החלטה עניינית? אני אומר אם יש לך בעיה, תזמין אותו לשיחת נזיפה, תעמיד אותו במקום אבל לקבל החלטה כזו בעיתוי הזה בצורה כל כך שקופה, לא מתקבל על הדעת".

בעירייה טוענים כי ההחלטה בגלל ביטול המשרה?

מה התירוץ הזה של ביטול משרה. אולי רק עוטפים אותה בעטיפה אחרת. הרי הוא התגאה גם בפניי איך נלחם בשביל אחי שהמשרה הזאת תהיה בתקן אז עכשיו אתה רץ לבטל אותה, פתאום אין תקן?.  לי זה נראה מאוד קטנוני, כאילו זה מה שישי לראש עיר לעשות אחרי שהוא נבחר. ואתה יודע מה אנשים אומרים לי: "הוא לא יודע מזה" ואני אומר תפסיקו כבר עם השטויות האלה אין דבר שלא עובר דרכו במיוחד שמדובר באח של מי שהתמודד לראשות העיר?"

דבר נוסף בעירייה אומרים כי טענה לנקמנות פוליטית אין לה אחיזה במציאות?

"ברור שההזמנה של גבי פינטו לשימוע הינה במסגרת חיסול חשבונות פוליטי. הסמיכות למועד הבחירות אינה משאירה מקום לספק.ההזמנה לשימוע בתואנה כי מדובר בסך הכל בביטול המשרה הינה בבחינת ״לעג לרש״.   מישהו באמת מאמין שלא יהיה שומר בכניסה שיקבל את הבאים לעירייה ויכוון אותם? מישהו באמת חושב שהשימוע הזה אינו אך בגלל שגבי הוא אחי ובשל ההתמודדות שלי לראשות העיר? אני בטוח שהעירייה לא תקרוס ממשכורת של 5,000 ש״ח לאדם נכה שאיבד את עינו המפרנס משפחה עם ארבעה ילדים. בפרט אמורים הדברים שעה שמתשובת העירייה שנמסרה באמצעות היועץ המשפטי של העירייה, ההחלטה על ביטול המשרה התקבלה כבר לפני כחודשיים".

ישנם עובדים נוספים לדעתך שנמצאים על הכוונת?

"למרבה הצער אחי ותומכים נוספים שלי סומנו ואחי הוא הראשון בשורה של אנשים שעשויים למצוא את עצמם בפני שימוע ובפני פיטורים. גם חנן כהן שהיה אחד מתומכיי קיבל הודעה על צמצום שעות עבודתו, גם כאן מדובר בפעולת התנכלות על רקע תמיכה פוליטית בי. במהלך מערכת הבחירות הדגשתי שיש להילחם בפעולות נקמה בעקבות הבעת דעה שונה".

כיצד בכוונתך לפעול כחבר מועצת העיר?

"אני מודיע כאן בצורה ברורה, אני אלחם בצורה נחרצת בחיסול חשבונות על רקע פוליטי וכן בכל התנכלות מכל סוג בעקבות הבעת דעה שונה. אני קורא לתושבים למחות בצורה חוקית כנגד פעולות כאלה ולא לעמוד מנגד. היום זה גבי מחר זה אתם".

מה אתה מצפה מדוידי?

"קיוויתי מאוד שלאחר הבחירות ייעשו מאמצים לאחד את העיר המצויה בפילוג שלא היה כמותו מעולם, לצערי התבדיתי. פעולות כאלה רק מעצימות את הפילוג ורק מגבירות את התסכול של תושבים רבים. אני קורא מכאן לעירייה ולעומד בראשה, זה לא מאוחר עדיין, חיזרו בכם מהודעת השימוע והתחילו בסדרת פעולות לאיחוד תושבי העיר. אחד מכל שלושה תושבים אמרו שאינם מרוצים מהכיוון שאליו מובלת העיר. לא ניתן להתעלם מהם. התעלמות מהם תוביל להסלמת המחלוקות הקיימות בעיר שרוחשות וממתינות להתפרץ.

בתוך כך, גם בנו של גבי פינטו, רנן כתב פנייה לראש העיר באמצעות הפייסבוק: "לא תקם ולא תיטר" ויקרא יח, יט וגם הספר של הגאון החפץ חיים פרק א הלכה ח, ט כאשר הלכה זו אומרת כאשר יש ואדם כועס על מישהו משום שסרב לעשות לו טובה במקרה הזה לבחור בו ובזה שהוא זוכר לו את זה הוא נוטר בליבו עד שמביא למעשה…. אבא שלי איש שמפרנס ארבעה ילדים אני לא יפרט לך הכל אבל אבא שלי עבר המון בחיים לא יודע אם זה מעניין אותך אב לארבעה התייתם מהורים בגיל צעיר נפצע בתאונת עבודה לאבא שלי יש נכות , ואם באמת תעשה את הצעד הלא חכם הזה ותביא לפיטוריו אז תפגע ישירות במשפחה שלי… אני מבקש ממך לשקול את צעדיך ולא ללכת עם הרגשות שנכון אולי זה לא נעים שמשהו מבפנים אומר בגלוי שהוא בוחר באחיו אבל מה לעשות זה דם שלו חוץ מזה דמוקרטיה כאן לא דיקטטורה כל אחד יכול להביא איתו לקלפי מה שהוא רוצה…..אז לך עדיף שתצא גדול ואדרבה תוכיח אחרת שאתה יכול להשתלט על הרגש ולעבוד עם השכל. דוד המלך עליו השלום כאשר שימעי בן גירא קילל אותו ובייש אותו מול כל העידה כביכול היה חייב מיתה אמר לו יואב בן צרויה תן לי רשות להרוג אותו ענה לו דוד ה' אמר לו קלל. נכון חרגתי קצת מהנושא אבל כך זכה דוד המלך להיות המרכבה הרביעית. אני מבקש ממך לשקול את הצעדים על מנת לא לפגוע במשפחתי… היקרה והחשובה סוף מעשה במחשבה תחילה תשקול טוב את הדברים זה לא אתי לפעול כך.. מאחל לך הצלחה בעשייה מקווה שתוביל לאיחוד העיר ולא לפילוגה ושיהיה שקט בעזרת ה'…בעיר שלנו".

מעיריית שדרות נמסר: "העובד קיבל זימון לשימוע בשל החלטת העירייה לבטל את משרת פקיד הקבלה במבנה העירייה, התפקיד בו מועסק העובד. אגב, נימוק המופיע גם במכתב הזימון לשימוע שקיבל העובד. כל טענה אחרת העולה בשאלתכם אין לה אחיזה במציאות והנה ספקולציה בלבד של מי מטעמו של העובד".

לכתבה הבאה:

מרשים: 86.2% זכאות לבגרות בשדרות

תושבי שדרות יכולים להיות גאים – גם בשנת תשע"ח עירם מובילה באחוז הזכאות לבגרות מבין …

תגובה אחת

 1. בדיחה רעה !!
  ראש עיר נקמן ,קטנוני אשר מובל באף ע"י אנשים קטנים ונקמנים כמוהו
  הרתיח אותו סרטון שתומכת שלו צילמה ומפיצה בגנותו של אחי שהיא בעצמה מנבלת את פיה לא מעט, אז דמה בראשה ופרנסה בידי שמיים
  כל הפייסבוק מלא בתושבים אשר מקניטים ומעליבים וטוענים נגדו על שחיתות נוראית
  בפרהסיה ללא הרף
  ורק גבי אחי מציק לו בחיים .נו באמת
  מקווה שישכיל לעשות ולמשוך את הפיטורים הנ"ל
  ויפסיק את הצער שגרם לאשתו וילדיו של אחי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.