יום שבת , 23 מרץ 2019
דף הבית / חדשות / בדרכים / חלקי שילוט

חלקי שילוט

לפני שנתיים וחצי יצאה עיריית שדרות במיזם להחלפת שלטי רחוב פרויקט שבוצע באופן חלקי. במהלך סיור בשטח מצאנו שילוט לא אחיד ועמודים שלמים ללא שילוט. מה העירייה עושה בנידון? התשובה משמאל.

צריך לעבוד קשה מאוד כדי לדעת באיזה רחוב אתם נמצאים כאשר אתם נוסעים ברחובותיה של שדרות, בין היתר באחת השכונות הגדולות נאות הנביאים שמחולקת לעשרות סמטאות רחוב וללא שילוט גם אם בידיכם תוכנת הניווט "וויז" אי אפשר שלא להתבלבל וללכת לאיבוד.

בסיור שערכנו השבוע ברחבי העיר  בעקבות תלונות רבות שהגיעו למערכת העיתון אפילו כתבנו נאלץ לתהות באיזה רחוב הוא נמצא. נציין כי לפני כשנתיים בעיריית שדרות החלו בפרויקט להחלפת שלטי הרחובות בעיר ועשו זאת במספר גדול של רחובות ולמרות הטעויות הנסבלות (למשל כתיבת "רחוב" במקום "שדרת", "שדרות" או "דרך") אך לא כיסו את כל העיר והפרויקט משום מה בוצע באופן חלקי. במהלך הסיור ציפינו למצוא שלטי רחובות שבורים או עקומים אבל נחרדנו לגלות שברחובות רבים קיימים רק העמודים אך אין שלט בכלל, כמו למשל בשכונת הנביאים ("אתר חירום") ברחובות משה רבנו וחגי מכיוון רחוב יהושוע בן-נון.ברחובות הבאים ביהושוע בן נון, רחובות מיכה, נחום וחבקוק יש עמוד אך השלט הוסר וגם במקרה הזה אין אפשרות להתמצא כלל. הבעיה מתרחשת גם בשכונת יצחק רבין ("מ'3) כאשר במשעולים היוצאים מתוך רחוב המכבים – משעול גולני ומשעול נילי אין שלטים כלל. מול כיכר יונתן פולארד בפניה לרחוב גולומב מתנשא שלט רחוב מואר שהושחת זה מכבר וגם שם לא ניתן להבין לאן אנחנו פונים בכיכר וזאת מכיוון שאין הכוונה לרחובות שמשון והעצמאות. הנושא חוזר על עצמו גם בנאות המייסדים כאשר לרחוב הרקפת אין שלט בכלל, דבר מוזר לאור העובדה שהרחוב עבר שיפוץ מקיף לאחרונה. אחד השלטים היותר משעשעים אם אפשר לקרוא לזה ככה הוא השלט של רחוב הרב בן נון בשכונת ניר-עם שהוא דוגמא ליצירתיות של התושבים כאשר בעירייה לא טורחים להתקין שלט והתוצאה היא כפי שניתן לראות בתמונה המצורפת.

יוזמה: שלטי רחוב בתאורה סולארית

אחרי עיכוב ממושך בעיריית שדרות יוציאו סוף סוף לפועל את התוכנית המלאה למהפכת שלטי הרחוב. גם בכניסות לשכונות יהיו שלטים המבשרים על שם השכונה אליה נכנסים.

בשנים האחרונות וכך נוצרה אי אחידות בנראות השלטים ברחבי העיר. בהחלטת ראש העיר, אלון דוידי, יצא לדרך מבצע להחלפת כלל שלטי הרחובות בעיר לשלטים מוארים. החברה המבצעת ביצעה כבר את עבודות ההכנה בכלל השכונות והזמינה את החלקים הנדרשים מחו"ל. לאור העובדה שהעירייה התעקשה שתאורת השלטים תהיה סולארית ולא באמצעות חשמל, הפרויקט התעכב מעט, אך ייצא לדרך כבר בחודשיים הקרובים.

בשלב א' יותקנו השלטים החדשים בשש שכונות בעיר  – בן גוריון, נאות אביב, נאות אשכול, נאות הדקל, נאות הנשיא ונאות יצחק רבין. שלב ב' יכלול את שאר השכונות בעיר. מעבר לשלטי הרחובות, גם בכניסה לשכונות המגורים יותקנו שלטים עם שמה של השכונה, על-מנת שתושבי העיר וגם אורחיה יוכלו להתמצא בקלות. העירייה הקצתה לטובת הפרויקט כ-2 מיליון שקלים בשלב הראשון.

ראש העיר, אלון דוידי: "אנחנו ממשיכים כל הזמן בשיפור חזותה של העיר ואנחנו עמלים על נושא שילוט הרחובות באופן מסודר בחודשים האחרונים. בזכות פרויקט זה, יהיה הרבה יותר קל להתמצא בתוך העיר, גם לתושבים וגם לאורחים, וזה עוד נדבך בשיפור התאורה בעיר וייפויה. נמשיך ליצור ולעשות פרויקטים נוספים למען התושבים".

לכתבה הבאה:

ממשיכים: מכבי שדרות ניצחה את הפועל לוד 0-3

מכבי שדרות ממשיכה ביכולת הטובה ושומרת על המקום הראשון, כשגברה בתוצאה 0-3 על הפועל לוד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.