יום שני , 18 נובמבר 2019
דף הבית / חדשות / חנוכיית ענק הוצבה בשכונה חדשה בשדרות
חנוכיית מגן דוד שהוצבה בשכונת המוסיקה בשדרות. צילום אורי גבאי

חנוכיית ענק הוצבה בשכונה חדשה בשדרות

כאות הזדהות עם העיר שדרות, נוצרים הולנדים תרמו לשדרות חנוכייה גדולה המתנשאת לגובה של 11 מטרים.

שכונת המוסיקה החדשה בשדרות אשר נמצאת בתנופת בנייה גדולה זכתה בימים האחרונים למיצג אדריכלי ענק שמסמל יותר מכל את מדינת ישראל- חנוכיית מגן דוד בגובה של 11 מטרים עם משקל בסיס של 6 טון. החנוכייה הוצבה על כיכר תנועה חדש בסמוך לבית ספר תורני מדעי שמחבר את שכונת מ-3 לשכונה החדשה שמתחבר גם ליציאה מהעיר דרך תחנת הרכבת. "אין ספק שזו התשובה הכי טובה לטרור מעזה" אמרו תושבים שהביטו בפליאה על המיצג, "מדובר בשכונה חדשה ואין יותר סמלי מתשובה כזו לטרור".

יש לציין כי מי שעומדים מאחורי היוזמה הם ארגון נוצרים ציוניים אוהבי ישראל מהולנד, מי שמימן אותה הוא אריין לונט, מיליונר מהולנד. מדובר בחנוכייה הגדולה באירופה לפי דברי המתכננים, כאות הזדהות עם תושביה הסובלים ממתקפות טילים מעזה.

עוד מציינים התורמים כי בשש השנים האחרונות היא שימשה בטקסי הדלקת נרות חנוכה שערכו חברי קבוצת 'נוצרים למען ישראל' ברחבי הולנד. מנורות השמן המקוריות של החנוכיה הוחלפו בנורות חשמל והיא מעוגנת לקרקע באמצעות ארבע קוביות בטון במשקל שתי טונות כל אחת. "אחרי שהם עוברים סבל בל יתואר זו הדרך שלנו להגיד לתושבי שדרות שהם לא לבד ואנחנו איתם", אמר לונט.

לכתבה הבאה:

הפסקת אש? בלון נפץ גדול נחת בשער הנגב

חבלני משטרת ישראל סיימו ברגעים אלו טיפול מקצועי בפריט חשוד שחובר לבלון ונמצא על ידי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.