יום שבת , 23 פברואר 2019
דף הבית / חדשות / חניכי מכינת נחשון סיירו בעוטף עזה ובנגב
חניכי נחשון במצפור אסף סיבוני. צילום: קק"ל
חניכי נחשון במצפור אסף סיבוני. צילום: קק"ל

חניכי מכינת נחשון סיירו בעוטף עזה ובנגב

השבוע הגיעו חניכי שלושת השלוחות של מכינת נחשון מכל הארץ לסיור בעוטף עזה. את הסיור הובילה מחלקת החינוך של קק"ל במטרה להכיר לחניכים את אזור עוטף עזה תוך שימת דגש על היכרות עם חיים באזור מורכב מבחינה ביטחונית.

המכינה הקדם צבאית נחשון, המכינה הכללית הראשונה שהוקמה, הגיעה אתמול לסיור של קק"ל בעוטף עזה. חניכי המכינה, לה שלוש שלוחות בקיבוץ גלאון, קיבוץ שובל ושדרות, הגיעו ליישובי עוטף עזה, מרכז המחקר והפיתוח של משרד החקלאות, משתלת קק"ל בצומת גילת ועוד אתרים בדרום.

שלוחת שובל, החלה את יום הסיור בקיבוץ נחל עוז, שם תצפתו על שג'אעיה ושוחחו עם דוברת הקיבוץ, יעל לחיאני, שהסבירה על האזור וסיפרה על מבצע צוק איתן מזווית אישית. איתי, חניך במכינה, סיפר: "ההגעה לנחל עוז מוציאה מהבועה, חוויית המלחמה פה הייתה חזקה מאוד. להגיע לכאן למפגש עם תושבת הישוב, לראות את עזה שנמצאת במרחק נגיעה, זה פותח עיניים. ההבנה שהחיים ורק הם ינצחו את הטרור חשובה מאוד".

חניכי נחשון בנחל עוז. צילום: קק"ל
חניכי נחשון בנחל עוז. צילום: קק"ל

איתן אלגר, מתאם חינוכי בקק"ל, שארגן את הסיור לחניכי המכינה, ציין כי "מטרת הסיור הייתה להציג לחניכים את פעילות קק"ל במובן הרחב. קק"ל עושה המון למען ההתיישבות והחקלאות בנגב. בקיבוץ נחל עוז לדוגמה קק"ל השקיעה רבות למען תושבי הישוב, אם זה בדרכי גישה, מאגר מים ועוד. במשתלת גילת של קק"ל נחשפו החניכים לעצים ולצמחים שיוצאים לכל אזור הדרום – לישובים, לנטיעות הביטחוניות על גבול עזה, ולנטיעות ביערות קק"ל.

"במו"פ דרום קיבלו החניכים הסבר על אקלום מיני צמחים שונים למזג האוויר המדברי ושיטות שמאפשרות חקלאות משגשגת בנגב. אנו בקק"ל לוקחים חלק מהותי בכל הפרויקטים הללו ושמחים על שיתופי הפעולה עם המכינות הקדם צבאיות ועל כך שהצלחנו לחשוף את חניכי מכינת נחשון לפעילות הנרחבת של קק"ל בדרום. חשוב לנו להראות שקק"ל שזורה בחיי התושבים בפריפריה ופוגשת אותם במקומות רבים כמו חינוך, בטחון, חקלאות ועוד".

לכתבה הבאה:

נחנך פרויקט "מחיר למשתכן" הראשון בשדרות

שר האוצר, משה כחלון, שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, וראש עיריית שדרות, אלון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.