יום ראשון , 18 אוגוסט 2019
דף הבית / חדשות / חצבת בשדרות? הורים: "נפעל להוציא את כל הילדים שלא חוסנו מהגנים"

חצבת בשדרות? הורים: "נפעל להוציא את כל הילדים שלא חוסנו מהגנים"

התפרצות מחלת החצבת באזור ירושלים ובמרכז הארץ, שהוביל להיסטריה רבה בקרב הציבור עקב מותה של ילדה מירושלים ואשפוזם של עשרות ילדים נוספים, הביא זוג הורים משדרות לפתוח במאבק למניעת התפרצות המחלה גם בעיר שדרות.

הראל ושני ארליך (24) הם זוג צעיר המתגורר בעיר מזה מספר שנים, ולהם שתי בנות קטנות. ניסינו להבין מה גורם לזוג צעיר לפתוח במאבק להוצאת ילדים שלא חוסנו מגני הילדים הרבים בעיר, מאבק שמתנהל כרגע בקבוצת וואצאפ מרובת משתתפים, רובם ככולם הורים מודאגים ששותפים לחשש.

משפחת ארליך. צילום: עצמי

איך התחיל המאבק שלכם?

"החששות והפחדים בנוגע למחלה קיימים כבר המון זמן, אולם לאחר פטירתה של התינוקת מירושלים מחצבת ולאחר ריבוי מקרי ההידבקות החלטנו להתחיל לפעול למען ביטחון ילדינו."

מה היא מחלת החצבת, ומה כל כך מסוכן בה להבנתכם? 

"חצבת זה בעצם נגיף שתוקף את המערכת החיסונית, זו המחלה המדבקת ביותר בעולם (גם מי שחוסן לא מוגן ב100%) מעבר לכל תופעות הלוואי שהחצבת מביאה כגון פריחה, חום גבוהה, צינון וכו' ומעבר לסיכון המיידי שיכול להיגרם (1 מכל 500 שיחלו לא ישרוד) ישנה בעייה נוספת של הישארות הנגיף בגוף, השפעתו על המוח וגרימת מוות תוך 10 שנים".

אם חיסון נגד המחלה כל כך יעיל, מדיע יש הורים שלא מחסנים את ילדיהם?

"ישנם הורים שלא מחסנים את ילדיהם מכיוון שהם טוענים שהחיסון גורם לאוטיזם (דבר שלא הוכח מעולם ונשלל על ידי מחקרים רפואיים). בנוסף, ישנם הורים שלא מחסנים את ילדיהם מכיוון שקרו מקרים של פגיעה ואף מוות מהחיסון עצמו, מקרים אלו נדירים מאוד והנזק של החיסונים מזערי מאוד לעומת התועלת הגדולה שלו, הרבה יותר אנשים היו נפגעים אם לא היינו מתחסנים נגד חצבת ונותנים למחלה להתפשט".

הבנו שהתארגנתם עם הורים נוספים מהעיר למאבק סביב נושא החצבת. מה השלב הבא?

"כרגע אנחנו מחכים לראות מה יהיה עם החוק החדש שמנסים להעביר בכנסת (החוק אינו מחייב לחסן אלא מחייב רישום של כלל ההורים שלא מחסנים ובמקרה של התפרצות המחלה בגן אותם ילדים יונחו להישאר בביתם). במידה והחוק יעבור נפעל עד להוצאת הילדים שמסכנים את ילדינו מהגן. במידה והחוק לא יעבור נשיג את שמות הילדים הלא מתחסנים בדרכים חלופיות (חוקיות כמובן) ונפעל עד להוצאת אותם הילדים מהגנים."

אתר המידע של משרד הבריאות בנושא מחלת החצבת:

https://my.health.gov.il/MyPortal/Campaigns/Pa ges/measles-faq.aspx

 

לכתבה הבאה:

רוחות מלחמה: מספר יירוטים בשמי שדרות והסביבה ביממה האחרונה

בהמשך לשיגטר הרקטה אמש, גם הערב (שבת) שוגרו מספר רקטות לעבר שדרותכשרסיס טיל נחת בחצר …

6 comments

 1. אתם טועים! חיסונים אכן גורמים לאוטיזם ובעיות בריאותיות קשות נוספות. בארץ הנושא מושתק כי המדינה לא רוצה לקחת אחריות. יש אלפי נפגעים מחיסונים בצורה קשה מאוד ואתם מוזמנים לקרוא את מה שהם משתפים בפייסבוק בקבוצה "חיסונים בחירה מושכלת". בארה"ב שולמו פיצויים של מליארדים ושם אין בכלל שאלה אם חיסון עלול לגרום לאוטיזם ובעיות אחרות. שם יודעים בוודאות שזה אכן יכול לגרום לאוטיזם. ושימו לב! בקליפורניה מדובר על מגיפה! כ-200 אלף ילדים עם אוטיזם כתוצאה מחיסון! החיסונים מסכנים חיים ואתם נופלים לתעמולה של משרד הבריאות. אל תיקחו סיכון, החיסון מסוכן ולא יעיל. תהיה הורים אחראיים ותבדקו את הנושא. אל תאמינו למה שהרופא משפחה אומר לכם או כל "מומחה" שמופיע בטלויזיה. לא סתם הם לא מביאים אף אחד שיטען נגד החיסונים, זה הכל במטרה להפחיד ולעשות שטיפת מוח! ולגבי התינוקת מירושלים, הם משקרים לכם! היא מעולם לא הובחנה כחולה בחצבת ומעולם לא נעשתה בדיקה. זה שקר גס! היא הוגדרה עם "חשש" לחצבת ומשרד הבריאות השתמש במונח הזה כדי ליצר הסטריה!

  • איזה ביטחון יש לך יאבנאדם ממש דוקטורט עשית בנושא?!?! טסת בכל ארה"ב אני מבינה שוחחת עפ מיטב המומחים?! מאיפה אתה מביא את כל המידע ה" ודאי" שלך?!?
   למה אני בתור אמא צריכה למות מפחד שחלילה זה יגיע גם לבנות שלי?! למה אני צריכה לקחת את האחריות על השטויות שאתם מחליטים לעשות כי קראתם איזה כתבה טיפשית וחסר כל ביסוס באיזשהו חור?!? תקחו אחריות על המעשים שלכם תבינו שאתם פוגעים בכל הסביבה כולה!!!!!!!!!!!!! קחו את הסיכון שהילדים שלכם ימותו אבל תשאירו את שלנו מחוץ לעסק!
   אתם פשוט מגוחחים!

  • כל הכבוד !! לא רק שגורם לאוטיזם גם לסרטן וכולם מנסים להשתיק את הנושא

 2. זוג חצופים!!! אין דרך חוקית בה תוכלו לפעול להשגת רשימת ילדים לא מחוסנים והוצאתם מהמסגרות. אתם כפופים לזכות החסינות הרפואית ולחוק החינוך במוסדות המדינים. לכו תפתחו לעצמכם גן משל עצמכם.

 3. איזה ביטחון יש לך יאבנאדם ממש דוקטורט עשית בנושא?!?! טסת בכל ארה"ב אני מבינה שוחחת עפ מיטב המומחים?! מאיפה אתה מביא את כל המידע ה" ודאי" שלך?!?
  למה אני בתור אמא צריכה למות מפחד שחלילה זה יגיע גם לבנות שלי?! למה אני צריכה לקחת את האחריות על השטויות שאתם מחליטים לעשות כי קראתם איזה כתבה טיפשית וחסר כל ביסוס באיזשהו חור?!? תקחו אחריות על המעשים שלכם תבינו שאתם פוגעים בכל הסביבה כולה!!!!!!!!!!!!! קחו את הסיכון שהילדים שלכם ימותו אבל תשאירו את שלנו מחוץ לעסק!
  אתם פשוט מגוחחים!

 4. רוסלן אבו ארבע

  לחוצים! ילדים בני 24 שעשו דוקטורט! נו באמת… כל עוד זה לא דופק לכם בדלת, ברור שתצאו נגד… מה יקרה אם יפגע ילד שלכם ותתחילו לצרוח ולבכות ולהצטער שנתתם חיסון?!
  קיצוניים! אתכם צריך להעיף מהגן ומשדרות! אתם שוחרי ריב ומדון. אתם אנשים רעים. חסרי רגש וחמלה! איכס! איזה אנשים יש בעולם. כתבה מיותרת. מגיפה עלק. אל תדאגו, אתם לא תדבקו בכלום. ואם תדבקו.. מה כבר יקרה?! הגוף שלכם יתחסן!
  אגב, "חביבים", אם 1 על כל 500 מת מהמחלה… רגע, חשבון פשוט שניה? יש 1800? והתשקורת לפעמים מדווחת על 2500?
  נלך על 2500, נהיה לארג'ים.. לפי התיאוריה שלכם, כבר היו צריכים למות 5 אנשים/ילדים מהמחלה. נחשו מה? לא קרה!!! הפתעה! עכשיו מה הקטע? הילדה שמתה, לא מתה מחצבת.
  אני יכולה למנות עוד כמה סיפורים אבל זה יהיה ארוך כאורך הגלות.. אז נסתפק בתגובה הזאת לעת עתה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.