יום שישי , 18 ינואר 2019
דף הבית / חדשות / ירי מקלעים פגע ב-4 בתים משדרות
רחוב חטיבת כרמלי בשדרות לפני זמן קצר. צילום: ניר וקנין
רחוב חטיבת כרמלי בשדרות לפני זמן קצר. צילום: ניר וקנין

ירי מקלעים פגע ב-4 בתים משדרות

בשעה האחרונה התלוננו תושבים משדרות כי הופתעו לגלות קליעים נעוצים בבית מגוריהם.

אחרי רקטות הקסאם, איומי החדירות ממנהרות וטרור העפיפונים מנסים ארגוני הטרור כל דרך לפגוע בשלוותם של התושבים בשדרות ועוטף עזה: בשעה האחרונה הכניסה לרחוב חטיבת כרמלי בשדרות נחסמה לאחר שכוחות משטרה וביטחון הגיעו ל-4 בתי מגורים שבהם ככל הנראה פגעו 9 קליעים."הייתי באמצע לימודים ופתאום שמעתי משהו זז. זה היה מפחיד" סיפר אחד התושבים הרב שמואל מויאל. בין המבנים שנפגעו – גם ביתו של ראש העיר שדרות לשעבר אלי מויאל, שאמר: הייתי בבית ופתאום היה רעש אימים. זה היה מפחיד. חשבתי שמשהו נפל. יצאתי לחסר וראיתי רסיסים".

הערכה בשלב הזה כי הקליעים נורו ממקלעים מאזור הגבול עם עזה, ככל הנראה מפאתי בית חאנון. כך או כך, עד כה הצליחו ארגוני הטרור לבצע ירי מקלעים רק לישובים סמוכי גדר, ההצלחה להגיע ממרחק לא קטן לשדרות ואף לפגוע בבתים נבדקת בשעה זו על-ידי מערכת הביטחון. עוד נציין כי הירי הגיע זמן קצר לאחר שצה"ל תקף באמצעות טנק עמדת חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לירי שבוצע לעבר חיילים. גם באירוע הזה לא היו נפגעים.

מעיריית שדרות נמסר: לפני זמן קצר בוצע ירי לעבר כלי טייס של צה"ל . קליעים פגעו במספר בתים בשדרות. אין נפגעים, נגרם נזק קל לבתים. עובדי העירייה נמצאים במקום ונותנים מענה ראשוני למקום יחד עם כוחות הביטחון וההצלה. מרכז חוסן פתוח לטובת תושבים המרגישים צורך לשוחח ולקבל טיפול דרך המוקד העירוני במספר *8516.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי מסר בתגובה: "אני קורא לשר הביטחון ולרמטכ"ל להגיב במלוא החומרה על ירי הקליעים לעבר ששרות. דין קליע כדין רקטה. החמאס הוא הריבון ואחראי לכל המתרחש שם. אני מחזק את מפקדי, קציני וחיילי צה"ל על פעולתם בכל הימים האחרונים ואנחנו יודעים שהם מגנים ושומרים עלינו. אנחנו עם התושבים שלנו בכל שאלה ובקשת סיוע ומרכז חוסן זמין לכל מי שנדרש לטיפול".

קליע שפגע באחד הבתים. צילום:ניר וקנין

קליע שפגע באחד הבתים. צילום: רועי עידן ynet

 

 

זירת האירוע ברחוב חטיבת כרמלי. צילום: איחוד הצלה

לכתבה הבאה:

שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן חנך לשכה בשדרות

באירוע חניכת הלשכה ברחוב ההסתדרות בעיר תקף מבחוץ את התנהלות הממשלה מול חמאס: "כל העברה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.